Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 765: Kader Adası: Minion

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yazdıklarımı okuyarak cevap atsan mutlu olurdum.
Yinede ben sana ufak bir cevap yazayım.

Kendisine zulmedenlerden intikam almanın yolu muhakkak ki başlarının da canını yakacaktır ancak amaç buysa geri kalanın pek anlamı kalmıyor.
Misal Law Corazan için Doflamingodan intikam almak istiyor. Sonuçta başına bir şey geldiyse bunu yapan Doflamingo ancak plan başarıya ulaşıpta Kaido adaya gelirse bir tek Doflamingoyu öldürüp gidecek mi sanıyorsun.
O zaman Luffy de durdurulmalı. Korsan Kralı olmak için yapmayacağı şey yok sonuçta. Gidip insanların hayallerini mahvediyor. Bu dünyada kötülük yapmayan bir tek Luffy yok. Karşısına Korsan Kralı olamak isteyen iyi kalpli birisi çıkınca ne yapacak. Al kardeş sen ol ben iyi olayım o yeter bana mı diyecek.
Okudum hocam okudum. Zahmet edip cevap yazdığın için teşekkürler.

Hocam ben Law melek diye belirtmedim zaten. Dediğin gibi insanları Kaido gibi bir tehlikeyle karşı karşıya bırakabilir. Bu konuda haklısın.
Fakat ben Luffy ile Law'ın Doflamingo'yu öldüreceğini ya da öldürmekten beter edeceğini bunu duyan Kaido'nun da Luffy'lerin direkt peşine takılacağını düşünüyorum. Adayla işi olmaz herhalde. Tabii senin dediğin de ihtimaller arasında.

Luffy için verdiğin örnek biraz abes olmuş. Çünkü tüm korsanlar sonuçlarını bilerek denizlere açılıyor. Sırf güçlüsün ve diğerlerini yenebiliyorsun diye kötü olmazsın. Hem bunların diyetini de vermişsindir. Çalışarak ve arkadaşların için canını vermeye hazır olarak. Tabii ki sen kral ol demeyecek kapışacaklar gerekirse biri birini öldürecek ve biri hedefine ulaşacak. Fakat bunu yaptığı için "kötü" olmaz diyorum ben. Mertçe dövüşmenin nesi kötü? Fakat Luffy sırf emelleri için koca bir halkı kendi krallarına doğratmaz yani. Fark burada.

Ek: Hocam sen Luffy'nin yumruğu geçirdiği kutsal maldan nefret ediyorsun değil mi? İşte bu mal ile Dof. arasında hiç bir fark yok. Dof. sadece daha güçlü. Güçlü olmasının sebebi de geçirdiği zorluklar. Sanırım kendisini sadece güçlü olduğu için seviyorsun. Başka mantıklı bir sebep bulamadım.

Zaten herkes ilginç sen normalsin , o zaman adam ope opeyi de gaspetti gaspçı mı şimdi bu adam ? Yani bilemeyiz o yüzden sen doflamingo fanlığına devam et fujiyi indirir aokijiyi keser falan demeye :) Doflamingoyu ben de severim de Rociyi daha çok sevdik suç mu? :)
Kardeşim ben size sevmeyin demiyorum ki. Tutup da ben Sengoku çok dürüst adam hilesiz hurdasız savaşıyor desem tepki almaz mıyım?

Evet Ope Opeyi gasp etti resmen. Ben Doflamingo fanıyım ancak hiçbir zaman Zoro fanları gibi uçup atam mangayı delil olarak gösteririm.

Coranın yaptığı şey o yazdığım sorudan farksız. Luffy nasıl aklına koyduysa KK olmayı ve her seyi yapıcaksa bu yolda Doflamingo da intikamı aklına koymuş ve bunun için çabalıyor. Hedefler farklı olduğu için karşılarına çıkan engellerde farklı tabi ancak Luffy ana karakter olmanın etkisiyle şu ana kadar sürekli zalimlerle dövüştü. Doflamingonun hedefi zaten kendisine zulüm edenler. Bunu yapanların da halk olduğunu var sayarsak intikamı halktan alması çılgınlık oluyor. Ben de diyorum ki Luffynin karşısına bir gün eli,yüzü,kalbi temiz bir rakibin çıkması halinde Corazonun halkı korumayaçalışıp ihanet ederek denizcilerle iş birliği yapması gibi Zoro da Luffynin önünü keser mi?
Keserse sizin gözünüzde adamın dibi mi olur?
Bence yanlış bakıyorsun.Eli yüzü düzgün KK olmak isteyen bir adamın illaki Luffy ile dövüşmesi gerekir.Yani Luffy onu dövmese o Luffy'i dövecek.Bu açıdan ikisinin hiçbir farkı olmuyor.

Coranın yaptığı şey o yazdığım sorudan farksız. Luffy nasıl aklına koyduysa KK olmayı ve her seyi yapıcaksa bu yolda Doflamingo da intikamı aklına koymuş ve bunun için çabalıyor. Hedefler farklı olduğu için karşılarına çıkan engellerde farklı tabi ancak Luffy ana karakter olmanın etkisiyle şu ana kadar sürekli zalimlerle dövüştü. Doflamingonun hedefi zaten kendisine zulüm edenler. Bunu yapanların da halk olduğunu var sayarsak intikamı halktan alması çılgınlık oluyor. Ben de diyorum ki Luffynin karşısına bir gün eli,yüzü,kalbi temiz bir rakibin çıkması halinde Corazonun halkı korumayaçalışıp ihanet ederek denizcilerle iş birliği yapması gibi Zoro da Luffynin önünü keser mi?
Yav onla onun alakası yok ki, kendi hedefinin önündeki bir engel olarak görür dövüşür yener öldürmez zulm etmez hatta arkadaş bile olabilirler Luffy öyle bir insan. Dof'un olayı çok başka lan adamın yapmadığı şey kalmamış onca insanın hayatının ırzına geçmiş hiç umurunda gibi bir hali varmı herhangi bir merhamet ya da pişmanlık belirtisi var mı yok. Adam ayaklı kibir lan kardeşide diyor hep böyleymiş bu onun karakteri ile alakalı bir şey işte. Rocide tehlikenin farkında olduğundan durdurmak istiyor bunu yapacak kadar karakteri sahibi olduğu için çabalıyor adam yoksa Dof hep daha güçlüydü hep daha yakışıklıydı gibi bir loser nefreti veya kini yok gördüğümüz kadarıyla

Okudum hocam okudum. Zahmet edip cevap yazdığın için teşekkürler.

Hocam ben Law melek diye belirtmedim zaten. Dediğin gibi insanları Kaido gibi bir tehlikeyle karşı karşıya bırakabilir. Bu konuda haklısın.
Fakat ben Luffy ile Law'ın Doflamingo'yu öldüreceğini ya da öldürmekten beter edeceğini bunu duyan Kaido'nun da Luffy'lerin direkt peşine takılacağını düşünüyorum. Adayla işi olmaz herhalde. Tabii senin dediğin de ihtimaller arasında.

Luffy için verdiğin örnek biraz abes olmuş. Çünkü tüm korsanlar sonuçlarını bilerek denizlere açılıyor. Sırf güçlüsün ve diğerlerini yenebiliyorsun diye kötü olmazsın. Hem bunların diyetini de vermişsindir. Çalışarak ve arkadaşların için canını vermeye hazır olarak. Tabii ki sen kral ol demeyecek kapışacaklar gerekirse biri birini öldürecek ve biri hedefine ulaşacak. Fakat bunu yaptığı için "kötü" olmaz diyorum ben. Mertçe dövüşmenin nesi kötü? Fakat Luffy sırf emelleri için koca bir halkı kendi krallarına doğratmaz yani. Fark burada.
Law tüm bu ihtimalleri düşünüp planı harekete geçiriyor. Luffy hala Lawa kardeşim canım ciğerim modun da bu durumda Luffyde bu ihtimallere göz yumup halkı tehlikeye sokmuş olmuyor mu?

Biz burada Doflamingo iyiyi tartışmıyoruz zaten Doflamingo iyi bir karakter değil.

Ufak bir soru sorayım o zaman sana. Luffy şu ana kadar hep zalim insanlarla karşılaştı. Bir gün olur da karşısına iyi bir Korsan Kralı adayı çıkarsa ne yapacak. Tada dövüşmeye başladı bu adamla Zoro araya girip kaptan yapma gözünü seveyim iyi adamların ne suçu var KK olmayıver diyecek mi?
bir gün olurda iyi bir korsanla karşılaşırlarsa muhtemelen smoker ile olan mücadelesi şeklinde olur olaylar.

Böyle bir mantık olamaz ki.Wb'yi ve Garp'ı gördük.Bu adamlar canavar kadar güçlüydüler.Karşılarına çıkan ezdiler ama gidip de katliam yapmadılar sivil halka.Wb BAA'sı için kendi bayrağını dikti daha fazla olay olmasın diye.
Ayrıca Luffy tabiki dövüşecek iyi birisi de olsa.O zaman madem diğeri iyi biri o karışmasın Luffy'nin işine.Bu böyle sürer gider.
Luffy halkı katletse ve tayfasındakiler öyle bir şey yapsa dediğine hak veririm ama böyle bir şey de yok.Hatta halka zarar vermemek için houshoku kullanmayı düşünüyordu.Yani baktığın mantıkla bu sorun tamamen farklı şeyler.

Yav onla onun alakası yok ki, kendi hedefinin önündeki bir engel olarak görür dövüşür yener öldürmez zulm etmez hatta arkadaş bile olabilirler Luffy öyle bir insan. Dof'un olayı çok başka lan adamın yapmadığı şey kalmamış onca insanın hayatının ırzına geçmiş hiç umurunda gibi bir hali varmı herhangi bir merhamet ya da pişmanlık belirtisi var mı yok. Adam ayaklı kibir lan kardeşide diyor hep böyleymiş bu onun karakteri ile alakalı bir şey işte. Rocide tehlikenin farkında olduğundan durdurmak istiyor bunu yapacak kadar karakteri sahibi olduğu için çabalıyor adam yoksa Dof hep daha güçlüydü hep daha yakışıklıydı gibi bir loser nefreti veya kini yok gördüğümüz kadarıyla
Birisi Doflamingonun amacı birisi Luffynin. Herkes Luffy gibi zalimlerle diktatörlerle karşılaşarak geçmiyor bu yolu. Doflamingo insanları öldürüyor Luffy ise mangada belirtildiği gibi daha kötüsünü yapıyor hayallerini yıkıyor.

Çocukluğunda bu kadar zulüm ve şiddete maruz kalıp tanık olmuş birisinin kişiliğinin değişmesi normal. Ancak tüm bunlara şahit olup bizzat annesinin intikamı için babasını öldüren bir kardeşe sahip olan Corazan tutup onun belkide bu zamana kadar yaşamasını sağlayan adama ihanet ediyor.

Zoro yarın bir gün Luffy KK olamadan Mihawkı yenip ben amacıma ulaştım,kendinize iyi bakın ben köyüme dönüyorum dese Corazanın yaptığından daha küçük bir intikam sayılır ancak hard fanları bile bu adama kızar. Zoronun varsayımından daha büyük bir ihanet planlayan Corazan ise adamın dibi oluyor.

Böyle bir mantık olamaz ki.Wb'yi ve Garp'ı gördük.Bu adamlar canavar kadar güçlüydüler.Karşılarına çıkan ezdiler ama gidip de katliam yapmadılar sivil halka.Wb BAA'sı için kendi bayrağını dikti daha fazla olay olmasın diye.
Ayrıca Luffy tabiki dövüşecek iyi birisi de olsa.O zaman madem diğeri iyi biri o karışmasın Luffy'nin işine.Bu böyle sürer gider.
Luffy halkı katletse ve tayfasındakiler öyle bir şey yapsa dediğine hak veririm ama böyle bir şey de yok.Hatta halka zarar vermemek için houshoku kullanmayı düşünüyordu.Yani baktığın mantıkla bu sorun tamamen farklı şeyler.
Luffynin amacı KK olmak neden halkı katletsin. Doflamingonun amacı ise kendine bunu yapan halktan intikam almak. Adam direktman bir halka karşı kin besliyor. Doflamingonun bir halkı katletmesi (ki böyle bir şey yapmadı Dressrosanın nüfüsü maşallah yerli yerinde) Luffynin önüne çıkan iyi bir adamı dövmesinden farksız.

Birisi Doflamingonun amacı birisi Luffynin. Herkes Luffy gibi zalimlerle diktatörlerle karşılaşarak geçmiyor bu yolu. Doflamingo insanları öldürüyor Luffy ise mangada belirtildiği gibi daha kötüsünü yapıyor hayallerini yıkıyor.

Çocukluğunda bu kadar zulüm ve şiddete maruz kalıp tanık olmuş birisinin kişiliğinin değişmesi normal. Ancak tüm bunlara şahit olup bizzat annesinin intikamı için babasını öldüren bir kardeşe sahip olan Corazan tutup onun belkide bu zamana kadar yaşamasını sağlayan adama ihanet ediyor.

Zoro yarın bir gün Luffy KK olamadan Mihawkı yenip ben amacıma ulaştım,kendinize iyi bakın ben köyüme dönüyorum dese Corazanın yaptığından daha küçük bir intikam sayılır ancak hard fanları bile bu adama kızar. Zoronun varsayımından daha büyük bir ihanet planlayan Corazan ise adamın dibi oluyor.
Luffy denen adam,Alabastada yağmur tozu satan adamın hayaline bile saygılı olan birisi.O sadece KK hayali olanların hayalini yıkıyor.Ama onun dışında herkesin hayaline saygısı var.Doflamingo denen adam suçsuz günahsız Bellamy'i karşısına çıkmadığı,hatta ona destek olduğu halde onu öldürtmeye çalışan birisi.Yani ortadaki farklılık metot.Eğer Luffy metodundan saparsa Zoro ona saldırır,buna emin olabilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık