Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 751: Amiral Fujitora, Sabo'ya Karşı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
son olarak doflamingo dayak yemekten degil öldürülmekten korkuyor.çünkü öldügü an tüm hayalleri çöp olucak.luffy ise hayallerinden bir baskasının iyiligi için vazgecebilen bir adam bahsettigim fark bu.ve houshoku sahibi olması onu güclendirir ama benim bahsettigim gelişemem sınırı olma durumu zihinsel.sen kendine güvenmezsen zorlu dövüslere girmezsen gelişemezsin.doflamingo sahip oldugu baglantılar ve kurdugu düzen içinde kendi sınırını çizmiş.yoksa luffyden dayak yiyip ölmesin yine gelişir.ama luffynin sınırı yok,her zaman kendinden daha güclü birini bulup kavgaya tutsuru ve zerre geri vites yapmaz :good:

yoksa anlıyorum senin düşüncelerini.

Doflamingonun kaidoudan korkmasını ne kadar abartıyorsunuz anlatamam.Yahu bu kaidou gelirse tek başına mı gelecek.Tüm o zoan ordusuyla,tümen komutanlarıyla gelecek.Ailenin üyeleri hangi seviyede gördük.Bir yonkou oluşumuyla kesinlikle baş edemezler.Doflamingo isterse yonkou ayarında olsun yine baş edemezler.Yonkou komutanlarına göre tırt,iş yapabilecek sadece yöneticiler var onlarda yeterli değil.Saboya çaresiz kaldılar.

Adam o yüzden yonkouyu karşısına almaya korkuyor.Sadece kaidou karşısına geçip saldırmaz.Tüm adamlarını diğerleri topluca harcarlar.Kendi dayansa bile jozunun araya girmesi gibi birileri müdahil olursa en ufak bir şansı bile olmaz.Beyazsakal bile bb tayfası topyekün saldırınca dayanamadı.Kaidou ailenin tamamını tek başına alsa geri kalan hep beraber Dofa dalsa ne şansı olabilir ?

Yoksa teke tekte gerçekten canavar görmüş gibi tırstığını yada altına yaptığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Kuzan beyazsakala çekinmeden saldırıyor azda olsa bir şans yakalıyor.Keza akainu ve Kizaru da öyle.Karasakal o ezik haliyle alamayacağını bilse bile beyazsakala karşı tek başına şansını deniyor.Düşünün o zamanki jet pistola yamulan Teach bu.Mihawk kesiş yollarken beyazsakalı sinirlendiririm diye korkmuyor da teke tek bir vsde Doflamingo mu it gibi korkacak...

Algında sıkıntı var ben Akainu ne baba adam be demedim. akainu kılıçlanmış,kalbi teklemiş oğlu ölmüş ve arkadan saldıran Wbyi yendi dedim.
senin algında sıkıntı var bence Akainu yerde imana geliyorken Sengoku Beyazsakal için 'yüzünün yarısını kaybetmesine rağmen hala çok güçlü diyor'

bir daha böyle algında sıkıntı var gibi kendince aşağılamaya çalışcaksan muhattap olma.

Mevzu niye Oyaji reize geldi onu anlamadım ama Akainu fanları söylüyorya arkadan korkak vb. gibi saldırdı WB diye. K. bakmayın da WB ye kılıç sokturmak, diz çökmüşken saldırmak vb. hilebazlığın daniskasıdır. Bide gözünün önünde oğlu ölen birisi "şişt dönsene lan bana" diye seslenmez ki zaten Akainu önceden hissetti arkada olduğunu ama korkudan kılını kıpırdatamadı yoksa Akainu kaçamaz mıydı saldırıdan ?

WB nin normal handikaplı hali vs Akainu yani mf de bize gösterilen vs nin sonucu bariz belli. Oda onaylı. WB yendi. Bunun tartışması olmaz (handikapsız WB yi söylemiyorum bile). Akainu yenilmesine rağmen o vs sayesinde ve WB sonrası yaptıklarıyla zaten çok + puan kazandı daha ne istiyor bu Akainu fanları anlamıyorum. Napsaydı WB den sonra tüm WB korsanlarını tek tek öldürsemiy di (ki tümenleri karşısına alıp Curieli saf dışıda bıraktı) ?

Anlıyorum WB Hard fanları yüzünden WB ye karşı bi anti-patiniz oluştu ama bu kadarda yapmayın yani :)

____________________________________________________________________________________________________

Bölüm yorumuma gelirsek Sabo vs Fuji tam beklediğim gibi oldu. Sabo zorlanmadan Bastilleyi harcadı ve Fuji ile çarpıştı ve tahmin ettiğim gibi ilerki bölümlerde görücez o vs yarıda kalıcak. o vs nin amacı Fujiyi oyalamak yoksa Sabonunn Fujiyi alacağını düşünmüyorum ama alırsada çok şaşırmam açıkcası. Haki + Logia yani şuan sabo Kizaru ve Aokiji ile çok rahat kapışabilecek Amiral seviyesinde benim gözümde ama Amiral alabilirmi muallakta. Tek tahmin etmediğim Fujinin meteorunun bile kafesi geçemediği :D Oda orda saçmaladı bence orda meteorun kafesin o bölümünü yarıp gelmesi lazımdı ama işte Oda koskoca Fuji reizi şapşal durumuna düşürdü :D
Kendini resmederek beni Akainu fanı olmakla suçlamışsın. Ama beni itham ettiğin şeylerin hepsini kendi yorumunda görebiliyorum. Ben hiç kimseye handikapsız yada kılıç yememiş Wb Akainuya yenilir demedim. O anki dövüşten galip çıkan Akainudur dedim ve bu böyle zaten. Nasıl oluyorda totalde alınan hasar birsi için dakikalar içinde geçerken vede diğerinin hayatına mal olacak seviyedeyken Oda tastikli galip Wb oluyor?

Birilerini fanlıkla suçlamadan önce kendi mesajının ne kadar yanlı olduğunu gözden geçir.

senin algında sıkıntı var bence Akainu yerde imana geliyorken Sengoku Beyazsakal için 'yüzünün yarısını kaybetmesine rağmen hala çok güçlü diyor'

bir daha böyle algında sıkıntı var gibi kendince aşağılamaya çalışcaksan muhattap olma.
Akainu yerde imana gelsin iyidir hoştur. Ama birisinin aldığı hasar en fazla 5-10 dakika çukura düşürüp,kalkıp savaşa devam etmesini engelleyemeyecek kadarken diğer adamın aldığı hasar ise 1 göğüs deliği ve kafasının yarısını kaybetmekken nasıl oluyorsa galip Wb çıkıyor bak sen şu kapışmaya.

Akainu o kadar adamsa karaktersizlik yapıp kılıç saplatmadan,kalbinin teklemesini beklemeden çıksaydı Beyazsakal'ın karşısına da zarar verseydi.O kadar adamsa fukara sümüğü gibi yere yapışıp,ardından atarlı ergenlerin dayak yiyip 'tutmayın bırakın beni' dediği gibi yaralı yerde yatarken küfür etmeseydi.İlla sağ üst köşede mangakanın Beyazsakal akainu'nun anasını ağlattı mı yazması gerekiyor ? hayır öyle bir yazı olsaydı da mangaka sıvadı derdiniz eminim.
Böyle bir üslupla tartışsan ne tartışmasan ne. Hayatından geri alamayacağın 5 dakikaya değmez seninle tartışmak.

Şimdi beyler doğru WB kılıç. yedi ama bu yaşlılığından kaynaklı olan bir şey eskiden bunu savusturabılecek durumdaymış WB.Akainu vssi tarafsız bır yerde teke tek olsa bu seferde Akainu'nun herhangi bir saldırısını savuşturamayabilir ki magma adamın kafasını alabilecek bir güç bildiğimiz üzere. Wb'nin kalbi tekledi o sayede vurabildî Akaînu ama tarafsız bır.yerde teke tek kapışsalar orada da kalbi.tekleyebilir zira yaşlı ve hasta.Yani bu handikap dediğimiz şeyler teke tek kapışsalar da yaşanabilecek şeyler çünkü yaşlılık ve hastalıkla ilgili şeyler bunlar. Âma şu var bahsettiğim ortamda Akaînu arkası dönük savunmasız şekilde yakalanır mı WB'ye ? Bence yakalanmaz.Ha WB kazanır bence her şeye rağmen ama 10-15 dakika sonra kendisi de ebediyete intikal edebilir aldığı yaralardan ötürü.

Akainu Wb dövüşü için handikap saymanın bir anlamı yok benim için. Çünkü o handikaplar olmasa Wbnin Akainuyu alacağını biliyorum ancak ben kimseye tarafsız bir yerde handikapsız dövüşü Akainu kazanır demedim. Mfde o handikaplarla olan dövüşü Akainu kazandı dedim olay bu.

Pek burun oynatamıyor gibi bir hali yok hala uçup kaçıyor.

Diz çökme düşme mevzuları zaten Wb için olanaksız bir şey. Adam bildiğin tank. Ama Akainudan aldığı yaralar onu mezara yollayan şey oldu.

Doflamingo konusu ise kişisel görüştür saygı duyarım.
söyledigin seylerde sıkıntı yok.ben bu forumda wb, akainuya arkadan saldırdı deyincede topa tutulmustum :D ama bence ilk vsde üstün wbydi.wbnin kalbinin teklemesi, akainuya düello kazandırmaz.ha akainu bu fırsattan yararlanıp onu öldürseydi, tamam derdim haklısın.benim seninle anlasamıdıgım sey burada.eger bana akainu 5 dk sonra kalktı, wb onu harcayamadı kazanan akainu dersen,bende akainu diz çöken wbyi öldüremedi, wb 5 dk sonra onu yerin dibine gönderdi, kazanan wb derim ;)

standart bir düelloda;biriyle dövüsüyorken,o adam diz çöktügünde kendi durumundan dolayı, kazanan sen ilan edilebilirsin.ama eger o haldeyken bile adama saldırıp, işini bitiremiyorsan güclü olan taraf bellidir.

ayrıca yine normal bir vsde, birine 2 yumruk gecirip yerde ayaga kalkamıyacak duruma getiriyorsan 5 dkyı bırak 10a kadar sayılacak sürede bile olsa,yine galip sensindir.

senin söyledigin seyler dogru, ama bu suna benziyor.crocodile, luffyi yendi,luffy sonra geri kalktı geldi yendi.burda crocodilea bir galibiyet yazılmazmı ? üstelik akainu gelip wbyle yüzleşmiyor bile.mangakada ustaca ölümünü teach ve tüm tayfasına baglıyor.benim orda gördügüm sey; babadan dayak yiyen cocugun gidip,babanın cocuklarına dalması :D cruieli ayagının altına almak, jinbeiyi delmek maharet degil.maharet wbyi yıkmak madem galipse ;) jinbei o delik yüzünden ölücekti,wbnin arkasına bile gecemedi lavla akainu hesap et.bence wb hakiyle yogunlastırıp orayı, elinden geldigince o halde bile savundu kendini. yoksa,nasıl magma delemez insan bedenini ? yani söyle dersen tamam eyvallah,wb akainuyu etkisiz kıldı, kısa süreligine ama arkadan daldı bu bencede kabul.yinede etkisiz kılan wb kardesim,tabi bu benim fikrim sende farklı düşünüyorsan saygı duyarım.

doflamingo konusunda ise dedigim gibi; bahsettigim gelişememe zihinsel.coby nasıl kendini zincirlemişti,luffy atesledi. bence su an doflamingoda kendini kaidouyla yaptıgı antlasma ve hadi korku demeyimde cekinceyle zincirlemiş durumda.

Doflamingonun kaidoudan korkmasını ne kadar abartıyorsunuz anlatamam.Yahu bu kaidou gelirse tek başına mı gelecek.Tüm o zoan ordusuyla,tümen komutanlarıyla gelecek.Ailenin üyeleri hangi seviyede gördük.Bir yonkou oluşumuyla kesinlikle baş edemezler.Doflamingo isterse yonkou ayarında olsun yine baş edemezler.Yonkou komutanlarına göre tırt,iş yapabilecek sadece yöneticiler var onlarda yeterli değil.Saboya çaresiz kaldılar.

Adam o yüzden yonkouyu karşısına almaya korkuyor.Sadece kaidou karşısına geçip saldırmaz.Tüm adamlarını diğerleri topluca harcarlar.Kendi dayansa bile jozunun araya girmesi gibi birileri müdahil olursa en ufak bir şansı bile olmaz.Beyazsakal bile bb tayfası topyekün saldırınca dayanamadı.Kaidou ailenin tamamını tek başına alsa geri kalan hep beraber Dofa dalsa ne şansı olabilir ?

Yoksa teke tekte gerçekten canavar görmüş gibi tırstığını yada altına yaptığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Kuzan beyazsakala çekinmeden saldırıyor azda olsa bir şans yakalıyor.Keza akainu ve Kizaru da öyle.Karasakal o ezik haliyle alamayacağını bilse bile beyazsakala karşı tek başına şansını deniyor.Düşünün o zamanki jet pistola yamulan Teach bu.Mihawk kesiş yollarken beyazsakalı sinirlendiririm diye korkmuyor da teke tek bir vsde Doflamingo mu it gibi korkacak...
mw, tamam bu acıdan bakısın makul ama, olay yonkonun total gücünde degil,kendi gücünde bitiyor.ne sanıyorsun sen? kaidou tüm adamlarıylamı dalacak doflamingonun adasına ? adam dofu öldürmek isterse, giyer bir pelerin gelir adaya katleder herkezi geri gider.adamlar onurlular.kendi kişisel intikamlarına baskalarını ortak etmezler.wb sırf bu yüzden shanksle atıstı.shanks o yüzden direk savasta yanında degil sonradan geldi.luffynin sadece karısma hakkı vardı, oda acee kardes bagıyla baglıydı.yoksa zoro bile kumaya beni istedi duymadınızmı ? karısmayın diyen biri.senin dedigini anlasamda,doflamingonun korktugu kaidonun kendisi.yarın kaidou öldü desinler sence,doflamingo kaidonun sag kolundan korkarmı ? en kötü denk dövüsür über bir adamsa bile.ama kaidou yamultur gecer bence o yüzden kaidou ismini kullanıyor law.kaidounun tayfası gelir demiyor. :good:

Kimmurii

@Jenque

....
sayende hayatımda ilk defa kendimi sözün bittiği yerdeymiş gibi hissettim.

Kılıcı falan geçtim. Yediği topları tufekleri de geçtim. Sadece kalp teklediği için adam çöktü bir anda boru değil kalp bu. kalpte sıkıntı cıkmasa o an kapısırken akainuyu perte cıkaracak marineyi de dagıtacaktı kalbini tekletti öldürdü sonra da Oda.

@Jenque

....
sayende hayatımda ilk defa kendimi sözün bittiği yerdeymiş gibi hissettim.
Bak yukarıda adamlar tartışıyorlar benimle. Söz söyleyemiyorsan bu senin sıkıntın demektir.

Kılıcı falan geçtim. Yediği topları tufekleri de geçtim. Sadece kalp teklediği için adam çöktü bir anda boru değil kalp bu. kalpte sıkıntı cıkmasa o an kapısırken akainuyu perte cıkaracak marineyi de dagıtacaktı kalbini tekletti öldürdü sonra da Oda.
Tamam ben kabul ediyorum zaten handikaplı olduğunu ama sonuç olarak handikapsız bir dövüşleri yok ve ben bu dövüşü ele alıp yorumumu yapıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık