Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Zoro - Shimotsuki Hanesi Bağlantısı

Hepsi pekiyi

• 5/5

• 4/5

• 3/5

• 2/5

• 1/5

• 0/5

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Hepsinin cevabı var bıro yazıda, okuyana.
Niye yükseldin ki bro.

1 - Shimotsuki Kozaburo'nun karısından 2 oğlu var ; Ringo daimyosu Shimotsuki Ushimaru ve Hakumai daimyosu Shimotsuki Yasuie.

2 - Shimotsuki Kozaburo karısını aldatıyor ve 2 tane de gayrimeşru oğlu oluyor ; Denjiro ve Koushirou.

3 - Kozaburo'nun karısını aldatışı ortaya çıkınca, toplum baskısına dayanamayarak Wano'dan East Blue'ya kaçıyor. Kaçarken 1 yaşındaki oğlu Koushirou'yu kendi yanına alıyor. Denjiro'ya hamile olan metresini ve Wado Ichimonji'yi Wano'da bırakıyor.

4 - Denjiro annesini de kaybedince sırtında Wado Ichimonji ile birlikte öksüz ve yetim olarak kalıyor.

5 - Oden'in idamından sonra Kaido'nun daimyo katliamından sağ çıkan Shimotsuki Yasuie kimliğini saklayarak yaşamak zorunda kalmıştı. Lakin Shimotsuki Ushimaru için işler böyle gelişmedi, çünkü karısı ve 1 yaşında bir oğlu vardı.

6 - Shimotsuki Ushimaru sadece kendisinin değil, öz kardeşi Shimotsuki Yasuie'nin de Oden'in idamından sonra öldürüleceğini öngördüğü için 1 yaşındaki oğlu Zoro'yu mecbur kalarak üvey kardeşi Denjiro'ya emanet etti.

7 - Daimyo katliamından sonra Denjiro, 1 yaşındaki yeğeni Shimotsuki Zoro'yu alarak sırtında Wado Ichimonji ile East Blue'ya, abisinin ve babasının yanına gitti.

8 - Wado Ichimonji, Enma ve Shusui'nin tek gerçek varisi, ailenin hayatta kalan meşru tek erkeği Shimotsuki Zoro'dur.
Tam olarak nerede, gösterebilir misin?

Keşke boşlukları gösterip de boşluk çok yazsan, ki o boşluklar da konuşuldu başlıkta :D

Yükseldiğimi düşündüğün için ben özür dilerim. Yükselmemiştim de, kendimi ifade ediş şeklim o şekilde algılanabiliyor.
Sadece birinin cevabı var o da konu içinde başkasının yorumu. Diğer yazdıkların sorduklarıma cevap değil.
Zoro neden öksüz gibi dolaşıyor derken, neden babası annesi yok değil, neden hiç kimsesi yok olarak sordum. Denjiro nerede derken, Zoro kimsesiz olarak dojo dojo dolaşıp dururken Denjiro'nun ortalıkta olmamasından bahsettim.

İfade ediş şeklin direkt yükselme. Yani bir aksi yorum bile kabul etmeyecekseniz neden teori yazıyorsunuz. Teori dediğin yanlışlanabilir şey zaten. Ne yapalım, +rep falan yazıp geçelim mi. Bak şimdi de ben yükseldim. İniyorum. :(

Sadece birinin cevabı var o da konu içinde başkasının yorumu. Diğer yazdıkların sorduklarıma cevap değil.
Zoro neden öksüz gibi dolaşıyor derken, neden babası annesi yok değil, neden hiç kimsesi yok olarak sordum. Denjiro nerede derken, Zoro kimsesiz olarak dojo dojo dolaşıp dururken Denjiro'nun ortalıkta olmamasından bahsettim.

İfade ediş şeklin direkt yükselme. Yani bir aksi yorum bile kabul etmeyecekseniz neden teori yazıyorsunuz. Teori dediğin yanlışlanabilir şey zaten. Ne yapalım, +rep falan yazıp geçelim mi. Bak şimdi de ben yükseldim. İniyorum. :(
Öksüz gibi dolaşmıyor aslında. Mangada yok en azından öyle bir şey. Managda hep o Dojo'da görüyoruz. Hatta Sunachi kelimesini yaşlı bir adam öğretmiş, ki o adam Shimotsuki Kozaburo oalbilir.

Bu arada illa ki Zoro, Shimotsuki olacaksa en iyi seçenek Kozaburo'nun soyundan gelmesi olur.

Bu, teoriden çok varsayım gibi olmuş. Teori ipuçlarından yola çıkarak oluşturduğun bir şeydir. Ama burada böyle bir hikaye güzel olur diye yola çıkılmış gibi yazılmış.

Öksüz gibi dolaşmıyor aslında. Mangada yok en azından öyle bir şey. Managda hep o Dojo'da görüyoruz. Hatta Sunachi kelimesini yaşlı bir adam öğretmiş, ki o adam Shimotsuki Kozaburo oalbilir.

Bu arada illa ki Zoro, Shimotsuki olacaksa en iyi seçenek Kozaburo'nun soyundan gelmesi olur.

Wano'yu baştan okuma kararımı perçinliyor böyle detaylar.

Anime baya değiştirmiş o zaman. "

Müneccim powerımı kapatmışım yanlışlıkla kusura bakma.
Aksi yorumlar yapıldı, üstüne yeri geldi ben ekledim sen canını sıkma. Yine okuyana tabi.
Repini beklemiyorum az öte in sen yeter.
Hemen hiçbir şeye dayandırmadan, detaysız, görsel desteksiz, kafadan sallama Türk dizi senaryosu yazıp buna utanmadan teori diyebiliyorsun, bir de eleştiriye mi gelemiyorsun sen. Müneccim powerına gerek yok, birazcık bile öngörü gerektiren iki oturaklı ve dayanaklı şey yazmış olsan yine takdir edeceğim. Böyle boş konular açıp forum hafızasını ziyan edeceğine edeceğine sessiz sedasız bölümleri okuyup Genel Tartışma'da Mihawk tartış daha iyi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık