Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zaman Atlamasından Sonraki En Güçlü Süpernova Hangisidir?

2 yıl sonra en güçlü süpernova

• Kullanılan toplam oy
    415
Picayla aynı şeyi yaptı. Rakibin kesemeyeceğini düşünüp daldı hakisine güvenip. Normal çarpışmaydı o. Boş durmadı rakibe zıpladı ve kendisi sopayla vuramadan law ikiye böldü.

Zoro karşısında da tek yiyeceğinin garantisi yok. Armament’i arc boyunca övüldü o adamın.
Zoro’nun Pica’ya attığı hem zaman atlaması öncesindeki en güçlü ikinci saldırısı hem de armamentini sonuna kadar kullandı siyah alev bile çıkıyordu. Ashura hariç sınırıydı o zoro’nun.
Overkill bile olsa ashura harici en güçlü saldırısıyla yaptığı en iyi şey pica teklemek. Vergo’yu kesemezdi demiyorum ama tek atacağını gösteren bişey yok. Dev halini aldıktan sonra pica’yı Rengoku ogiri’yle alsaydı o zaman 3000 worlds için vergo alır denebilirdi.

Law ayrı ayrı bile vurmadı. Hem dağı (picadan büyük) hem vergo’yu (daha sağlam armament) tek slash’ta aldı. Zoro gibi sonuna kadar armament basıp ardından sevinmesi yok (karartma bile görmedik), tekniğinin de ismi bile yok.
Law daha etkileyici bişeyi daha eforsuz yapmış.

Ayrıca meyvenin etkisi olsa da meyve yediği gün dağ kesecek güçte olmadı. Aokiji’nin meyvesiyle monet arasındaki fark soğukluk. Ama biri 30-40 metre karelik alanı etkilerken diğeri 2 ada arasında koca köprü yapıyor. Ace küçücük alev yumrukları atarken daha sonra 5 gemi teklemeye, güneşle ada kaplamaya başlamış.
Law’ın Room boyutu da onun seviyesiyle, antrenmanıyla gelişen bişey. Shabondy’de küçücüktü.

Tabi enmayı ayrı tutuyorum karşılaştırma yaparken. Ama enmadan önce meyveden gelen tüm avantajların yanında kesme gücü bile daha iyi duruyordu law’ın. Artık diğer avantajları sayesinde üstündür kesme gücünde zoro geçtiyse de.
Bu kısmı ben de söyledim bir kaç kere doğru çıkmış gibi duruyor. Aslında lanse edildiği gibi kolay bir zafer değildi. Rakip Zoro'dsn güçlü değildi ama Zoro'nun en güçlü saldırılarını felan kullanmasını sağlayıp hakisini epey harcatacak kadar uğraştırmıştı.

Kaido savaşında yeni teknik olarak bir şey gormezsek sınırı o idi bile denilebilir. Nedense Oda Ashura işinden vazgecmis gibi de geliyor çünkü.

Vergo, Pica'nın golem formunu neyiyle yenebilir diye sorsan adamın öyle bir saldırısı, gücü yok ama Vergo>>Pica. İnsan hayret edemeden yapamıyor.
Vergo>>Pica dediğim, vs yapsalar vergo kazanır dediğim yeri alıntılar mısın? Vero yenemez demiyorum ama ikisini karşılaştırmadım bile burda. Benden başka ikisinden bahseden de olmadı.

söylediğim şey aynen şu:

Dağ kesmek>>>pica kesmek
Vergo’nun armamentini kesmek>>>pica’nın armamentini kesmek

Vergo>>Pica dediğim, vs yapsalar vergo kazanır dediğim yeri alıntılar mısın? Vero yenemez demiyorum ama ikisini karşılaştırmadım bile burda. Benden başka ikisinden bahseden de olmadı.

söylediğim şey aynen şu:

Dağ kesmek>>>pica kesmek
Şu an komik bir şeyi tartışıyoruz. Zoro Pica'nın patronuna zayıf diyen adamdan kan alıyor. Law aynı adama rezil olurcasına yenildi.

söylediğim şey aynen şu:

Dağ kesmek>>>pica kesmek
Dağ kesmek >>> pica kesmek diyorsun da orada pica daha büyük olsaydı kesilmeyeceğini kanıtlayacak bir bilgiye sahipmisin? Belki pica 5 tane dağ boyutunda olsa zoro gene kesecekti.
Ayrıca zoronun picayi kesmesi olay değil.
Picanin gerçekten uyuz bir gücü var. Eger Zoro dışında biri olsaydı muhtemelen pica yi yenecek adam yoktu orada çünkü mesele picanın formunu kesmek değil. Kaçamayacağı bir alanda köşeye kıstırıp gerçek bedenini kesmek. Çünkü eğer zoro picayi direk ortadan ikiye ayırsa pica tekrardan yere geçecekti. Orada picanin gücünü anlayan bir tek zoro vardı . Ayrıca zoronun en güçlü tekniği olduğu diye bir Bilgi yok. Bunun yanında zoro isterse isimlerini söylemeden de kılıç tekniği kullanır tamamen fan servis olayı bu.
Zoronun fırlatılması da aslında sanılanın aksine zoroya tamamen dezavantaja sokan bir durum. Zoro o hızda giderken kılıçlarını rüzgarın tersine savurdu. Biraz fizik bilgin veya mantığın varsa bunun o hızda ne kadar zor olduğunu bilmen gerekir.bunun yanında law ve diğerlerinin kılıç teknigi kullanmadığına dair bir bilgi yok.

Yüksek hızda hareket ederken vurmak=düşük hasar vermek. Sebep? Rüzgara karşı vuruyorsun.
Dünyadaki tüm dövüş mangalarındaki, animelerindeki adamlar mal o zaman. Hızlı koşup vuruyorlar. Halbuki rakibin yanına gidince bi durup rüzgarın etkisi gidince vurmaları lazım.
Tonlarla vücut çalışan, parmağıyla tonlar kaldıran adam rüzgar yüzünden kılıç sallamakta zorlanabiliyormuş onu da yeni öğrenmiş oldum.

Hızlı şekilde gülle gibi fırlatılmak bi boost’tur. Bu her seride böyle. Mantık aramayın. Öyle dezavantaj olsa zoro önce dururdu bi yerde. Ondan sonra vururdu. Ben bunun sayesinde kesmiştir demiyorum ama dezavantaj mıdır avantaj mıdır deseniz avantajdır derim. Bana kalırsa fırlatılsa da fırlatılmasa da sonuç aynı olurdu.

Zoro defalarca vurdu pica’ya. Daha ilk karşılaşmalarında 1080 pound attı. Vücudunun küçük kısmını kapladığı halde tam temiz kesmedi derinlik olarak yarısına gitti.

Pica’nın tüm vücudunu öyle temiz kesebilen tek saldırısı son kullandığı teknikti. O tekniği de ömründe 2 kere kullandı. Biri mihawk. Diğeri de tüm tayfanın beraber dövemediği oz. Manganın başından beri zoro’nun ashura’sız en özel tekniği bu ve muhtemelen de hep böyle kalacak.

O kadar overkill olsa, peş peşe 5 tane kesebilecek olsa en başta attığı 1080 pound, kaplan vuruşu, onigiri gibi teknikler yeterdi. Ama hepsi baya düşük hasarlar verdi. O tüm gücüyle attığı son tekniği anca yetti pica’ya.
______

Meyvesi şarja dayalı adam arc’ın başında dof+amiral’le 2 vs 1 atıp neyi varsa harcamış zaten. Daha sonra dof’u yenememiş diye aşağılamanız da garip. Hala ayakta durabilmesi mucizeydi. Koca arc’ta daha dövüş başlamadan önce bile “law bu sefer öldü mü” dedirten kaç bölüm vardı hatırlamıyorum bile.
_______

İlk mesajımda da dediğim gibi gösterdikleri şeyleri karşılaştırdım. Zoro’nun hasarı daha iyi olabilir ama law için de geçerli bu.

Şuana kadar olmuş olaylara baktım sadece. Dağ kesmek pica kesmekten iyi, vergo’nun hakisi de pica’dan iyi. İkisi de net. Ve eski hallerini karşılaştırırken yazdım onu. Enma varken hasarı daha yüksektir. Ama o da yoruyordur muhtemelen ve law’ın tek avantajı zaten kesme gücü değil.

Beklentilerimizi, hayallerimizi de dahil edip tartışacaksak tartışmayalım. Kendi yorumuna yaz onu. “Daha göstermedi ama hasarı daha yüksek çıkar diye bekliyorum o yüzden bence en güçlü zoro” falan de. Beni alıntılayıp hayallerini bana dayatmakla ne uğraşıyorsun :D
“5 dağ kesemeyeceğini ne biliyorsun” diyeceksen alıntılama beni. Sen de law’ın tüm adayı ikiye bölemeyeceğini bilmiyorsun. Zoro bi gün 5 dağ keserse o gün anlarız onu.

En güçlü santoryu tekniği+sonuna kadar haki basarak pica kestiyse limiti pica’dır o arc. Overkill olduğu sonradan ortaya çıkarsa o zaman 3000 worlds tekniği diğer santoryu tekniklerinden 20-30 kat güçlüymüş, diğer teknikleri baya ezikmiş deriz. Diğerlerinin yetersizliği netti çünkü.

Son düzenleme:
Yüksek hızda hareket ederken vurmak=düşük hasar vermek. Sebep? Rüzgara karşı vuruyorsun.
Dünyadaki tüm dövüş mangalarındaki, animelerindeki adamlar mal o zaman. Hızlı koşup vuruyorlar. Halbuki rakibin yanına gidince bi durup rüzgarın etkisi gidince vurmaları lazım.
Tonlarla vücut çalışan, parmağıyla tonlar kaldıran adam rüzgar yüzünden kılıç sallamakta zorlanabiliyormuş onu da yeni öğrenmiş oldum.

Hızlı şekilde gülle gibi fırlatılmak bi boost’tur. Bu her seride böyle. Mantık aramayın. Öyle dezavantaj olsa zoro önce dururdu bi yerde. Ondan sonra vururdu.

Zoro defalarca vurdu pica’ya. Daha ilk karşılaşmalarında 1080 pound attı. Vücudunun küçük kısmını kapladığı halde tam temiz kesmedi derinlik olarak yarısına gitti.

Pica’nın tüm vücudunu öyle temiz kesebilen tek saldırısı son kullandığı teknikti. O tekniği de ömründe 2 kere kullandı. Biri mihawk. Diğeri de tüm tayfanın beraber dövemediği oz. Manganın başından beri zoro’nun ashura’sız en özel tekniği bu ve muhtemelen de hep böyle kalacak.

O kadar overkill olsa, peş peşe 5 tane kesebilecek olsa en başta attığı 1080 pound, kaplan vuruşu, onigiri gibi teknikler yeterdi. Ama hepsi baya düşük hasarlar verdi. O tüm gücüyle attığı son tekniği anca yetti pica’ya.
______

Meyvesi şarja dayalı adam arc’ın başında dof+amiral’le 2 vs 1 atıp neyi varsa harcamış zaten. Daha sonra dof’u yenememiş diye aşağılamanız da garip. Hala ayakta durabilmesi mucizeydi. Koca arc’ta daha dövüş başlamadan önce bile “law bu sefer öldü mü” dedirten kaç bölüm vardı hatırlamıyorum bile.
Zoro san zen sekai ile Pica'yı ortadan ikiye böldü. Ardından attığı saldırı ile Pica'yı boyuna böldü. Yani isimsiz attığı saldırı ile de Pica'nın gövdesi kadar yeri yine kesti. Başka söze gerek var mı bilmiyorum.

Bu muhabbet ne zaman geçti ya da geçti mi hatırlamıyorum ama fark etmez. Zoro'nun Law'dan üstün olduğunu gösteren o kadar çok şey var ki...

Zoro san zen sekai ile Pica'yı ortadan ikiye böldü. Ardından attığı saldırı ile Pica'yı boyuna böldü. Yani isimsiz attığı saldırı ile de Pica'nın gövdesi kadar yeri yine kesti. Başka söze gerek var mı bilmiyorum.

Bu muhabbet ne zaman geçti ya da geçti mi hatırlamıyorum ama fark etmez. Zoro'nun Law'dan üstün olduğunu gösteren o kadar çok şey var ki...
Eğer 1080 pound anca bunu yaparken:

Şu saldırıya “sıradan slash” diyorsan:

Bu zoro ne diye 1080 pound falan atıyor onu da açıklar mısın? Onu geçtim, ilk “sanzen sekai” slash’ıyla ikinciyi karşılaştırsan ikinci daha büyük. İkinci resimde sağ üst köşeden pica’nın kesilmiş bölgesiyle üst vücudunun dikey kısmını karşılatırsan fark ortada.

Sanzen sekai niye var? Saldırı ismi söylerken kendini ne kadar nerf’lediğini mi ilan ediyor bu adam?

1080 pound’u falan geçtim. Kendisinden azcık büyük bi kafaya bile isimli saldırı atıyordu:

Eğer 1080 pound anca bunu yaparken:

Şu saldırıya “sıradan slash” diyorsan:

Bu zoro ne diye 1080 pound falan atıyor onu da açıklar mısın? Onu geçtim, ilk “sanzen sekai” slash’ıyla ikinciyi karşılaştırsan ikinci daha büyük. İkinci resimde sağ üst köşeden pica’nın kesilmiş bölgesiyle üst vücudunun dikey kısmını karşılatırsan fark ortada.

Sanzen sekai niye var? Saldırı ismi söylerken kendini ne kadar nerf’lediğini mi ilan ediyor bu adam?

1080 pound’u falan geçtim. Kendisinden azcık büyük bi kafaya bile isimli saldırı atıyordu:
Fan servis diye bişey var. Zoro öylesine kılıç sallasa inan şuan kimse zoronun fanı olmazdı. Sırf şuan Zoro için bile seriyi takip edenler var ve Oda nın bunu bir şekilde yapması lazım. Ve bence gayet güzel yapıyor.

Hızlı şekilde gülle gibi fırlatılmak bi boost’tur. Bu her seride böyle. Mantık aramayın. Öyle dezavantaj olsa zoro önce dururdu bi yerde. Ondan sonra vururdu.

______

_______

İlk mesajımda da dediğim gibi gösterdikleri şeyleri karşılaştırdım. Zoro’nun hasarı daha iyi olabilir ama law için de geçerli bu.

Şuana kadar olmuş olaylara baktım sadece. Dağ kesmek pica kesmekten iyi, vergo’nun hakisi de pica’dan iyi. İkisi de net. Ve eski hallerini karşılaştırırken yazdım onu. Enma varken hasarı daha yüksektir. Ama o da yoruyordur muhtemelen ve law’ın tek avantajı zaten kesme gücü değil.

Beklentilerimizi, hayallerimizi de dahil edip tartışacaksak tartışmayalım. Kendi yorumuna yaz onu. “Daha göstermedi ama hasarı daha yüksek çıkar diye bekliyorum o yüzden bence en güçlü zoro” falan de. Beni alıntılayıp hayallerini bana dayatmakla ne uğraşıyorsun :D
“5 dağ kesemeyeceğini ne biliyorsun” diyeceksen alıntılama beni. Sen de law’ın tüm adayı ikiye bölemeyeceğini bilmiyorsun. Zoro bi gün 5 dağ keserse o gün anlarız onu.

En güçlü santoryu tekniği+sonuna kadar haki basarak pica kestiyse limiti pica’dır o arc. Overkill olduğu sonradan ortaya çıkarsa o zaman 3000 worlds tekniği diğer santoryu tekniklerinden 20-30 kat güçlüymüş, diğer teknikleri baya ezikmiş deriz. Diğerlerinin yetersizliği netti çünkü.
Birincisi o diğer mangalarda gördüğün şeyler kişinin kendisinin ivme kazanması ile saldırı hasarını arttırması. Zorodaki durum ise kendisinin ulaşamayacağı bir hıza biri tarafından maruz kalıp
rakibine yaklaşmaktı. Ancak ne olursa olsun bu kadar yüksek hızda giderken kılıcı tersi yönde çekecek kadar güce sahip. İkincisi law belki zorodan güçlü bu senin tercihin ben zaten lawa asla güçsüz demedim. Sadece senin dağ kesmek > pica kesmek deneme karşılık
verdim. Evet law belki 10 dağ keser bunda bir olay yok. One piece de dağları taşları kesenler yeri gelince bir adama çizik atamıyorlar.

Üçüncüsü bir tarafta meyve kullanıcısı ve bu meyve en sağlam meyveler arasında.
Bir tarafta haki temelli bir karekter var.
Eğer zoro lawın yapabileceğinin yarısını bile rahatça yapabiliyorsa bu bence zoronun ne kadar sağlam olduğunu gösterir. Ayrıca vergo bana kalırsa 1v1 de Picayi alabilir ancak pica ya tek atabilicek potansiyele sahipmi buda önemli. Sonuçta pica sürekli kaçan biri zoro nun aksine vergo nun picayı sıkıştırabilceğini sanmıyorum. Çünkü yüksek boyutta hasar veren bir saldırıya sahip değil. Ayrıca Vergo 2vs1 yedi. Sanjiyle kapistı . Ona rağmen law zar zor aldı.
Şu pica konusuna birdaha döneyim. Hadi ilkte çok zorladı ivme kazandı diyelim. Ayni saldırıyı bidaha yapmadı mı?
Şimdi gülle gibi fırlatıldığı içinmi kesebildi picayi bu adam?
Hadi bunları es geçtim . Doflamingo Vergonun haki seviyesine lawın saldırısının işlemeyeceğini söyledi. Demekki hakinin güçlü olduğu durumda lawın bir işlevi kalmıyor. He vergoyu zoro seviyesinde görüyorsan birsey diyemem. zaten eğer bir meyve kullanıcısı sadece tek avantajı haki olan birine yenilmeyecek hakiye sahipse. Bence bunda bir sorun var demektir.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık