Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zaman Atlaması Sonrası Luffy'ye Yapılan En Büyük Yardım

En büyük yardım

• Kullanılan toplam oy
    92
Evet fiili anlamda yardım etti sayılır ben buna bir şey demiyorum zaten. Olaya öyle bakacaksak yardımsız yaşayamaz diyorum insan. Ortak yapılan her şeyde bir yardımdan bahsedilebilir.

Law Luffy'e yardım etti değil yardımlaştılar olur. Ki olaya Law'ın amacı açısından bakarsak aslında Luffy, Law'a yardımcı oldu demeliyiz.

Yani yardımlaşma olsa konunun başlığı olabilirdi. Ama direk saf bir yardım aldı diyorsak MR.2'dir. Mr.2 ne Ace'i tanıyor ne de Luffy ile tam olarak bir arkadaşlığı vardı. Adam kendini arkada bıraktı Luffy abisini kurtarsın diye.

Law-Nami burda yardımlaşma var. Bakış açısına göre Luffy için Law'a Nami'ye yardım etti diyebilirsin. Ama MR.2'de böyle olmuyor durum.
Bon Chan'ın yaptığı fedakarlık oluyor tabi yardım da sayılıyor ama eğer tek kelime ile o davranışların tamamını seslendirecek olursak fedakarlık yaptı deriz.

Law ve Luffy yardımlaştılar denir, ama bu konu zaten yardım etmek üzerine olduğundan sayılabilir çünkü sonuç olarak yardımlaşma yardım etmekle olur :)

Nami ve Luffy durumu da Law ve Luffy durumuna benzer, Usopp direk yardım ediyor.

Tüm bunların içinde fedakarlık ölçüsünde bir yardımın olmadığı için Bon'un yaptıklarını şimdikilerden üstün görebilirsin :good:

Bence de büyük bir yardım ama o hem Law'a hem Luffy'ye yardım sayılır. Sadece Luffy'ye yardım sayılmaz. Üstelik Sugar'ı Usopp'un eşleştiği düşman olarak görebiliriz, yani Sugar onun sorumluluğundaydı ve tekrardan dövüşe dahil olmasına izin vermedi denebilir. Usopp başladığı işi yarım bırakmamış oldu.
Orası ayrı mesele. Luffy'i direk dokunarak götürecekti. Ama sonradan şöyle düşündüm ben Luffy'e dokunsa bile Law bunu fark edip anın'da keserdi acımazdı Sugar'a.
-
Law'ın Dof'tan çok Trebol'u devre dışı bırakmasın da yardım ettiğini düşünüyorum ben Luffy'e. Luffy normalde 2'ye bir dövüşecekti ve Trebol'un özelliğini de bilmiyordu.

Luffy sadece Dof'a Kong Gun yeteceğini düşündü o kadar. Baştan işi sıkı tutmamasının bir önemi yok. Benim düşünceme göre Dof'u almamasının imkanı yoktu.

Bon Chan'ın yaptığı fedakarlık oluyor tabi yardım da sayılıyor ama eğer tek kelime ile o davranışların tamamını seslendirecek olursak fedakarlık yaptı deriz.

Law ve Luffy yardımlaştılar denir, ama bu konu zaten yardım etmek üzerine olduğundan sayılabilir çünkü sonuç olarak yardımlaşma yardım etmekle olur :)

Nami ve Luffy durumu da Law ve Luffy durumuna benzer, Usopp direk yardım ediyor.

Tüm bunların içinde fedakarlık ölçüsünde bir yardımın olmadığı için Bon'un yaptıklarını şimdikilerden üstün görebilirsin :good:
Fedekarlığı karıştıracaksak bence Zoro olur Luffy olur. Ace'i kurtarmak için canını feda ediyordu. Zoro'da Luffy'nin kelleyi kurtarabilmek için canını feda ediyordu. Ama amacına ulaşma anlamında Zoro'nun fiziksel bir yardımı olmayacaktı. Yani Zoro'nun ölmesi Luffy'nin KK olmasını sağlamaz. Ama Luffy Ace'i kurtarmak istiyorsa öncelikle İD'ten çıkmalıydı. Bu anlamda Mr.2 çıkabilmesini sağlarak büyük bir yardım yaptı. Kendini arkada bırakarakta büyük fedekarlık.

Lawi Luff ile ittifak kurmuştur. Üzerine düşen kısmı yerine getirmiştir. Yardım değildir bu.

Nami, tayfa üyesidir. Yapması gerekeni yapmıştır.

Sabo, aile üyesidir. Luffy nin. Olaya dahil olmak zorundadir.

Ayrıca, bu yardım kelimesini Luffy yi küçültmek için kullanmak yanlıştır. Mf'de Wb, Marco'dan Jozu'dan yardım almıştır diyelim de dünyanın en güçlü insanını küçültelim.

Lawi Luff ile ittifak kurmuştur. Üzerine düşen kısmı yerine getirmiştir. Yardım değildir bu.

Nami, tayfa üyesidir. Yapması gerekeni yapmıştır.

Sabo, aile üyesidir. Luffy nin. Olaya dahil olmak zorundadir.

Ayrıca, bu yardım kelimesini Luffy yi küçültmek için kullanmak yanlıştır. Mf'de Wb, Marco'dan Jozu'dan yardım almıştır diyelim de dünyanın en güçlü insanını küçültelim.
İşte ben konuda böyle bir art niyet gördüğüm için böyle bir ayrım yaptım.

Mihawk gibi kimseden yardım almadan tek başına dolaşmak zordur. Bunu yapan çok az kişi vardır.
Bu yüzden Luffy'yi yardım aldı diye fazla küçümsemek doğru olmaz bence.
Dünyanın en güçlü adamı olan WB bile, dünyanın en güçlü kılıç ustası olan Mihawk'tan tek yememek için Jozu'dan yardım alıyor.
Gerisini siz düşünün.

İşte ben konuda böyle bir art niyet gördüğüm için böyle bir ayrım yaptım.
Aynen bu ayrımın iyi yapılması lazım. Her şeye ''yardım'' denilirse bu sefer bütün kaptanlar aciz konumuna düşüyor. Hatta WB en acizleri, bir arkta kendisine yapılan saldırıları tayfasının ''yardımı'' sayesinde atlatıyor. Tayfa üyesi o tayfaya süs niyetine alınmıyor ki. Kaptanın diğer üyelerin olsun ihtiyacı anında üzerine düşen görevi yapmak zorunda. Bilmiyorum insanlar Nami'den ya şimdi canım yardım etmek istemiyor, biraz sonra edeyim demesini mi bekliyorlar.

Şu Luffy yi ezme çalışmaları Luffy seviyesini arttırdıkça artıyo gibime geliyor :D

Aynen bu ayrımın iyi yapılması lazım. Her şeye ''yardım'' denilirse bu sefer bütün kaptanlar aciz konumuna düşüyor. Hatta WB en acizleri, bir arkta kendisine yapılan saldırıları tayfasının ''yardımı'' sayesinde atlatıyor. Tayfa üyesi o tayfaya süs niyetine alınmıyor ki. Kaptanın diğer üyelerin olsun ihtiyacı anında üzerine düşen görevi yapmak zorunda. Bilmiyorum insanlar Nami'den ya şimdi canım yardım etmek istemiyor, biraz sonra edeyim demesini mi bekliyorlar.

Şu Luffy yi ezme çalışmaları Luffy seviyesini arttırdıkça artıyo gibime geliyor :D
Konunun amacını anlayabilmiş değilim zaten. Özellikle de iki yıl sonrası belirtilmiş. Bu konu sonucunda neye ulaşmış olacağız?

Konunun amacını anlayabilmiş değilim zaten. Özellikle de iki yıl sonrası belirtilmiş. Bu konu sonucunda neye ulaşmış olacağız?
Herhalde iki yıl öncesinde ''yardım'' adına pek fazla şey bulamadılar. ''Yardım'' ile '' görev ve sorumluluk'' kelimelerinin anlamanı öğrenmediğimiz sürece böyle muhabbetler çok döner. Bu konu da ego tatmininden öteye gitmez.

Jinbei (Balik adam adası), Law (PH) ve Sabo
Direk Luffy nin hayatını kurtardılar. Digerlerinden bir sekilde kurtulabilirdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık