Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zaman Atlaması Sonrası Luffy'ye Yapılan En Büyük Yardım

En büyük yardım

• Kullanılan toplam oy
    92
Hayda. :(

Ara sonrası diyor.
Emin olamadığımı zaten belli ettim. Yani abisinin öyle bir durumdaki kardeşini koruması hiç yoktan bağlarından ötürü yapması gerekecek bir şey.

Yukarıdaki bakış açısı birinin yükünü zayıflatacak herhangi bir şeyi yardım olarak değerlendirmiş. O bakımdan zaten herkes başkasının yardımıyla işini hallediyor. Ben daha çok bu yardımı çıkar ilişkisi olmadan değerlendiriyorum. O anlamda iki yıl sonrasında yardım etmiş bir kişi aklıma gelmedi.

Emin olamadığımı zaten belli ettim. Yani abisinin öyle bir durumdaki kardeşini koruması hiç yoktan bağlarından ötürü yapması gerekecek bir şey.

Yukarıdaki bakış açısı birinin yükünü zayıflatacak herhangi bir şeyi yardım olarak değerlendirmiş. O bakımdan zaten herkes başkasının yardımıyla işini hallediyor. Ben daha çok bu yardımı çıkar ilişkisi olmadan değerlendiriyorum. O anlamda iki yıl sonrasında yardım etmiş bir kişi aklıma gelmedi.
Tayfa çıkar ilişkisi var diye mi yardım ediyor ? La nerelere geldin Hasan sen :D
Yardım dediğin bellidir, çıkar, koruma, bağlılık falan tüm bunlar olayın yardım olmadığını göstermez.

Her şeyde Luffy'nin zayıglayacağını düşünüp karşı çıkma hastalığı var sende :artiz:

Asıl soru Rosa'da misal kim Lufy'ye yardım etmedi diye soracaktık. Elit savaşçılar unutuluyor. Kucakta taşıyan adamlar az mı yardım etti. Kuş kafesini engelleyenler, amiral bile yardım etti.

Tayfa çıkar ilişkisi var diye mi yardım ediyor ? La nerelere geldin Hasan sen :D
Yardım dediğin bellidir, çıkar, koruma, bağlılık falan tüm bunlar olayın yardım olmadığını göstermez.

Her şeyde Luffy'nin zayıglayacağını düşünüp karşı çıkma hastalığı var sende :artiz:
Yalnız hakarete vardı yorumun.

Ben durumlara bağlı olarak yardım olup olmadığını savunuyorum. Yoksa her anlamda herkes birbirine yardım ediyor. İnsan sosyal bir varlık zaten yardımlaşmadan yaşayamaz. Kimse günümüzde annenin çocuğuna bakmasına ona yardım etti demez. Usopp Luffy'e elbet yardım edecek. Hem bağı var hem de bundan gizli olarak çıkarı var. Luffy'e yardım etmese kendi de ölür olay böyle.

Bu anlamda benim yardım olarak sayabileceğim Mr.2'nin kidir. Adam kendini feda edip Luffy'nin abisini kurtarabilmesi için ona yardım etti. Ama Buggy de Luffy'e fiili olarak yardım etse bile bunda bir çıkarı vardı. Yoksa Luffy'i gidemeyeceği daha alt katlara kadar götürmüştü. Fiili olarak yardım etti. Ama ben o açıdan bakmıyorum.

Yalnız hakarete vardı yorumun.

Ben durumlara bağlı olarak yardım olup olmadığını savunuyorum. Yoksa her anlamda herkes birbirine yardım ediyor. İnsan sosyal bir varlık zaten yardımlaşmadan yaşayamaz. Kimse günümüzde annenin çocuğuna bakmasına ona yardım etti demez. Usopp Luffy'e elbet yardım edecek. Hem bağı var hem de bundan gizli olarak çıkarı var. Luffy'e yardım etmese kendi de ölür olay böyle.

Bu anlamda benim yardım olarak sayabileceğim Mr.2'nin kidir. Adam kendini feda edip Luffy'nin abisini kurtarabilmesi için ona yardım etti. Ama Buggy de Luffy'e fiili olarak yardım etse bile bunda bir çıkarı vardı. Yoksa Luffy'i gidemeyeceği daha alt katlara kadar götürmüştü. Fiili olarak yardım etti. Ama ben o açıdan bakmıyorum.
Hakaret falan değil la :D

Şimdi yolda geçerken bir araba gelse ve abin seni kurtarsa insanlar yardım etmedi mi diyecekler :) Yardım etmek zorundalar diyebilirsin bir bakış açısı olur bu haliyle ama yardım sayılmaz denilemez. Çünkü yardım oldukları açık.

Herkesin herkese yardım etmesi üzerine açılmış bir konu değil, op evreninde yardım olayları aldı başını gidiyor haklısın ama konunun amacı Luffy'e yapılan yardımlardan en etkilisi hangisiydi gibi.

Hakaret falan değil la :D

Şimdi yolda geçerken bir araba gelse ve abin seni kurtarsa insanlar yardım etmedi mi diyecekler :) Yardım etmek zorundalar diyebilirsin bir bakış açısı olur bu haliyle ama yardım sayılmaz denilemez. Çünkü yardım oldukları açık.

Herkesin herkese yardım etmesi üzerine açılmış bir konu değil, op evreninde yardım olayları aldı başını gidiyor haklısın ama konunun amacı Luffy'e yapılan yardımlardan en etkilisi hangisiydi gibi.
Evet fiili anlamda yardım etti sayılır ben buna bir şey demiyorum zaten. Olaya öyle bakacaksak yardımsız yaşayamaz diyorum insan. Ortak yapılan her şeyde bir yardımdan bahsedilebilir.

Law Luffy'e yardım etti değil yardımlaştılar olur. Ki olaya Law'ın amacı açısından bakarsak aslında Luffy, Law'a yardımcı oldu demeliyiz.

Yani yardımlaşma olsa konunun başlığı olabilirdi. Ama direk saf bir yardım aldı diyorsak MR.2'dir. Mr.2 ne Ace'i tanıyor ne de Luffy ile tam olarak bir arkadaşlığı vardı. Adam kendini arkada bıraktı Luffy abisini kurtarsın diye.

Law-Nami burda yardımlaşma var. Bakış açısına göre Luffy için Law'a Nami'ye yardım etti diyebilirsin. Ama MR.2'de böyle olmuyor durum.

Kesinlikle.

Ankete eklemelisin bence hocam @Erkan12

Diğer seçenekleri Luffy halledebilirdi.

Dof'a yardım eden Mangaka idi. Dövüşü uzatmak ve Gear 4'ü geciktirmek için yaptığı kurgu idi.

Nami'nin yardımı da Tankman'ı göstermek içindi. G2 ile Kata'nın geleceği görmesinden belirli bir oranda kaçmayı başaran Luffy'nin G4 ile Crakere ulaşmaması mümkün değil bana göre.

Ancak Luffy oyuncak olsaydı ne tayfa ne müttefik kimse kurtaramazdı onları. Sabo, Fuji falan kurguya daha çok dahil olması gerekirdi öyle bir durumda.

Seçenekler'de ise Sabo daha önde.
Bence de büyük bir yardım ama o hem Law'a hem Luffy'ye yardım sayılır. Sadece Luffy'ye yardım sayılmaz. Üstelik Sugar'ı Usopp'un eşleştiği düşman olarak görebiliriz, yani Sugar onun sorumluluğundaydı ve tekrardan dövüşe dahil olmasına izin vermedi denebilir. Usopp başladığı işi yarım bırakmamış oldu.

Law daha güçlü olduğu için herkes Law'ın yardımını daha büyük görüyor lakin Namı ile Law yardımı arasında net bir nitelik farklı var bence. Law Mingo'yu yaraladı ve hasar verdi ancak Mingo dövüşürken hala yeteneğini kullanabiliyordu. Namı ise Kraker'in meyve yeteneğini direkt kitledi.

Yani Nami'nin yaptığı şey Zoro'nun kılıçlarını alıp bir karakterle dövüşmesini sağlamaktı. Bir nevi karakteri çıplak bıraktı, elindeki çikolatayı aldı, bozuk para gibi harcadı karakteri.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık