Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yeni Amiraller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu Enel niye amiral olsun Allah aşkına? :D
Bu muhabbet nereden çıktı, nasıl bu kadar palazlandı arkadaş. Ne denizcilerle ne de dünyanın tek karış toprağıyla hiç alakası olmayan, şu an dünyada bile olmayan bir adam ne diye ve nasıl amiral olsun? Haydi diyelim bizim hükumet bir şekilde keşfetti bu adamı, aya gidip getirdiler, ne diye denizciler hakkında hiç bilgisi bile olmayan bir adamı amirallik gibi yüksek bir mevkiye oturtsunlar? Olanağı yok, getirdiler diyelim Enel'i, öncelikle öğrenmesi için alt bir mevkide görev yapar, daha sonra da hükumetin özel bir kitle imha silahı olur. Amiral gibi yeri gelince politik işler yapan bir makam adamı olmaz. Her şey bir yana, Enel dediğimiz adam asla ve asla kimsenin emri altında çalışmaz.
Şu Enel olayını bir geçelim artık.

Law Doflamingo'yu tehdit ederken, amiraller, tabirini kullandı. Yani Kizaru ile beraber en az bir amiral daha var. Ben yine üç olacağını tahmin ediyorum. Bu ikisinden biri daha önce karşılaşmadığımız biri olacaktır. Diğeri için ise kesin konuşamamakla beraber koramirallerden biri olabileceğini düşünüyorum. Belki de Garp'ın yanındaki adam amiral olmuştur(İnşallah).

Yahu Enel niye amiral olsun Allah aşkına? :D
Bu muhabbet nereden çıktı, nasıl bu kadar palazlandı arkadaş. Ne denizcilerle ne de dünyanın tek karış toprağıyla hiç alakası olmayan, şu an dünyada bile olmayan bir adam ne diye ve nasıl amiral olsun? Haydi diyelim bizim hükumet bir şekilde keşfetti bu adamı, aya gidip getirdiler, ne diye denizciler hakkında hiç bilgisi bile olmayan bir adamı amirallik gibi yüksek bir mevkiye oturtsunlar? Olanağı yok, getirdiler diyelim Enel'i, öncelikle öğrenmesi için alt bir mevkide görev yapar, daha sonra da hükumetin özel bir kitle imha silahı olur. Amiral gibi yeri gelince politik işler yapan bir makam adamı olmaz. Her şey bir yana, Enel dediğimiz adam asla ve asla kimsenin emri altında çalışmaz.
Şu Enel olayını bir geçelim artık.

Law Doflamingo'yu tehdit ederken, amiraller, tabirini kullandı. Yani Kizaru ile beraber en az bir amiral daha var. Ben yine üç olacağını tahmin ediyorum. Bu ikisinden biri daha önce karşılaşmadığımız biri olacaktır. Diğeri için ise kesin konuşamamakla beraber koramirallerden biri olabileceğini düşünüyorum. Belki de Garp'ın yanındaki adam amiral olmuştur(İnşallah).
aslında espiri amaçlı söylemiştim bi arkadaşın yorumu üzerine Luffy nin seviye belli olur böylece diye. konu uzadı. :/

Reversi

Şu koramirallerden hiç birine güvenmiyorum.Amirallik sıfatı en iyi magellan'a yakışır tüm koramirallerden daha fazla güven verir:mincika:

Niye öyle diyorsun, Enel amirallerden bile güçlü oysaki :D :D Enel fanları saldırır şimdi.
Enel'i kötüleyen hiç bir şey söylemedim ki, neden saldırsın fanları. Ben de çok severim Enel'i, karizmatik adam vesselam. Gücü de amirallerden daha yıkıcıdır benim gözümde ancak amiral olması için hiç bir mantıklı sebep yok ortada.

Şöyle birşey de var Yusuf. Amiral= Süper meyve, tecrübe, haki de ustalık, fiziksel güç demek değil mi? Enel'de süperin de ötesinde meyve var. Tecrübe amiral seviyesinde değil. Gözlemci hakisi meyve kombinasyonuyla beraber amirallerden bile iyi. Fiziksel güç olarak amirallerin çok ama çok gerisinde işte. Fiziksel gücünü arttırdığı taktirde olabilir aslında. Ama böyle birşeyi konuşmak bile saçma çünkü, adam Ay'da. Dünya'da bile değil. Bu söylediklerim Enel'le bu şekilde karşılaşmasaydık olabilecekleri söyledim. Fiziksel gücünü arttırmadı sürece olamazdı amiral yani.
Enel, logiasına aşırı güvenerek fiziğini geliştirmemiş kişiler furyasındandır. Meyve hariç genel özellikleri zaten karşılamazken, bu adam dünyada olsa bile amiral olma olasılığı, Luffy'nin denizci olup emir altında çalışması olasılığı kadardır. Kendine tanrı diyen bir adam emir altına girmez. Her yönüyle mantıksız.

Hocam Enel Luffy'den yediği Pistol ve Bazookayla bilincini kaybediyor,Red kadranı ile öldürülebilen bir adam.Amiraller Deprem yumruğunu yiyor bana mısın demiyor bence şakası bile saçma.Zaten kişiliği'de uygun değil.

Gücü amirallerden yıkıcı ama niye amiral olsun'a katılmıyorum ben. Amiral olamaz zaten, olsaydı Luffy grandline'nin 2.arc'ında amiral'den güçlü olur olurdu. Yani Enel denizci karargahınada gitse amiral olamaz. 40 fırın ekmek yemesi gerekli. Amiral tekler zaten bunu biliyoruz.
Bu önermeye kesinlikle katılmıyorum. Luffy sırf antisi olduğu birini yendi diye onun bulunduğu makamdan üstün olmuş olmaz. Amiral olmanın belli şartları vardır, eğer bu haliyle Enel amiral oluyorsa amirallik mevkisi düşmüş demektir. Eğer Enel'i amiral kabul edersek, Luffy Enel'den üstün olmuş olur, amiral seviyesinden değil. Zira yine aynı seviyede bulunan Kizaru'nun antisi yahut haki bakımından üstünü olmadığından mağlup edebileceğini sanmıyorum. Bu durumda Luffy'nin üstün olduğu amirallik makamı değil, Enel'in kendisi olur yine.
Her şey bir yana, ben şu haliyle Luffy'nin amiral seviyesine çok yakın olduğunu, yenemeyecek olsa da çok zorlayacağını düşünüyorum.

Bunların hepsi kibirinden kaynaklanıyor zaten. Kibiri yüzünden kendini geliştirme ihtiyacı duymamış hiç. Amiral seviyesi ile Enel arasında ki farkı şöyle özetleyebiliriz. Aokiji tamamen zıt meyve ile 10 gün dövüşebilecek fiziksel güce sahipken Enel kendisine zıt bir meyveyle 1 gün dövüşüp yeniliyor. Bu arada Enel kadran alsa da, Luffy bunu dövsede adama birşey olmuyor. Kendi kalbini tekrar attırıyor adam
1 gün çok geniş bir zaman dilimi o dövüşe göre. Toplasan iki saat dövüşmemişlerdir.

Açıkçası Enel'in meyvesininde amirallerin meyveleri kadar güçü olduğunu düşünmüyorum.Zira One Piece dünyasındaki insanlar normal insanlar gibi değiller yani basit bir örnek olucaksak Zoro Alabastada 5 katlı taş binayı fırlatıyordu.Fiziksel güçleri ve dayanınıklarına haki eklendiğinde yıldırım pek bir zarar vermez.Belki normal dünyada yıldırım bir insanı öldürebilir ama işler OP dünyasında öyle yürüyümüyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık