Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Yasakani no Magatama

Aşırı mantıklı :D
Valla öyle :) Barto ile Kizaru karşılaşırmı bilmiyorum ama mesela kizarunun gücü luffy'de, olsaydı Barto enel gibi rakibi olsaydı luffy'nin E.oda kesin antisi yapardı.

Sadece ışınları değil kendiside geçer diye düşünüyorum hatta. Yani barto bariyer saldırısıda yapıyor o sırada kizaru bariyerin içinden geçip gidebilir (logia özelliğini saymazsak)

Belirsizlik her ikimiz için de aynı ama. :) 30 sene önce koka kullanan adam, amcasının oğlu olmayan düşman pis korsan Marco'ya hakisiz yumruk atar diyorsan, işler değişir. :D
Bu mantıkla giderse ta en dinamik zamanlarında Chinjao için dağ parçalayan,kokalı yumruk atan adam +500 helalinden ederi olan Marco'ya da kokalı vurmalıydı? Ama malum koka yok o savaşta.Mantık yok ki zaten pek o savaşta.O yüzden normal bir yumruk vurması anormal değil.Zaten Garp dediğin adam hayvani saf gücü olan bir adam.Gemi büyüklüğünde top atıyor.Normal yumrukla Marco'yu yere gömebilecek biri yani.

Neyse senin görüşün saygı duyarım.Oda Marco'ya sonra değineceğim demiş diyorlardı doğru mu bilmem değinirse öğreniriz.Gerçi sonradan karakterin sınırlarını değiştirmiş olabilir o da var.Kanjuro'yu başta saçı bağlı biri olarak çizdi,sonradan gizledi,en son çıkanı gördük :D Yani açıkçası pek güvenmiyorum Oda'ya.Başta anka formda içinden geçiyor olarak tasarlayıp sonradan benim dediğim şekle sokabilir.Başta benim dediğim gibi tasarlayıp senin dediğine çevirmiş olabilir :D Neyse ya çok da önemli değil aslında.

Saldırılar içinden geçebiliyorsa, Marco'nun iyileşme yeteneğinin bir sınırı olmaması lazım. Ateşi olduğu sürece, Haki ile yediği saldırıyı bile iyileştirebiliyor sonuçta.

Işınlar içinden geçip gitseydi Kizaru ile WB arasına girmenin ne anlamı kalırdıki :)
Phoenix antik çağlarda yaşayan alevlerle kendini iyileştirebilen kartala benzeyen bir kuş.

Işınlar içinden geçip gitseydi Kizaru ile WB arasına girmenin ne anlamı kalırdıki :)
Phoenix antik çağlarda yaşayan alevlerle kendini iyileştirebilen kartala benzeyen bir kuş.
O Marco'nun tercihi ile alakalı, bloklamak isterse blokluyor [Kizaru ve Akainu'da olduğu gibi], Kizaru'ya saldırdığı esnada da içinden geçip gitmesine izin veriyor. Mangada tam anka formu ile normal vücut + anka uzuv karışımı ayrılmış, benim gözlemim bu yönde.

@Smoker

Tam ankaya dönüştüğü 2 sahne var zaten abi, 1 - Kizaru'ya saldırırken, 2 - Ace'i kurtarmaya çalışırken. Benim gördüğüm haki dışında bu formda darbe almadığı. Bunun dışında savaş sonrası sargılar içindeydi Marco, bana göre, normal vücuduna darbe alınca iyileşiyor ve bunun bir sınırı var. Misal sadece kanatları anka iken normal formdaki kafasını koparırsan ölür. Normal formunu yaralarsan da seviyesine göre iyileştirebiliyor. Ağır bir darbe almışsa hasar kalıyor şeklinde düşündüm ben. İstediği anda tam anka formuna geçemediği için uçuk bir meyve de olmamış oluyor. Marco, WB'ye doğru koşarken anka formuna geçemeden delik deşik oluyor önce mesela. Sonra kelepçeleniyor. :D

@mw

O nasıl meyve la öyle.Soyut şeyi somutlaştırma nedir? Mantıken lazerler içinden geçip gidiyorsa orada da lazerlerin kanatlarından geçip WB'ye ulaşması lazım.Zira orada kanatları anka formunda.Logiaların meyve kapama özelliği bunda da vardır desen anlarım da istediğinde soyut olan kanatlarını somutlaştırması,normal bir kuş kanadı gibi somut yaparak darbeyi sektirmesi çok mantıksız geldi.Zaten zoom yaptığında görüyoruz ki bildiğimiz mavi alevlerin içinde işte.Farklı bir durum yok.Bir şey ya soyuttur ya değildir.Tam anka formunda iken soyut olan kanatların,adamın gövdesi normal insan halinde olsa dahi gene soyut olması lazım.Sonuçta kanat aynı kanat,anka kanadı yani.

- marconun içinden ısın gecmesi sadece animede var.mangada gösterilen ve animedede gösterilmeye calısılan sey.teachin yetenegi gibi,marconun hızlı iyileşmesi ısını alıp yutuyor.içinden gecse babasına gider saldırı.hangi salak içinden gecicegini bile bile babasının önüne atlar diyecegim vardır elbet öyle birileri :D ama sonucta marconun orda animede ısınları bile nasıl kolayca yutup hemen iyileştirdigi gösterildi.en azından benim düşüncem bu.

- gelelim ısınları kimler durdurabilir...bence;

marco rahatlıkla.

jozunun busoshoku + elmas savunmasıda durdurur.

tüm logialar durdurabilir.

+ teach acein enteisini karanlıgın içine cektigi gibi,karanlıkla savunabilir.

ayrıca rayleigh ve shanks seviyesinde cok adam yoktur hatta belki hiç yoktur ama onlara yakın tüm busoshoku tam kalkan kullanıcıları durdurabilir.

bartolomeoda en azından yarısını durdurur saldırıların,adam king punch yedi sonucta.

Aç kapa Aç kapa muhabbeti bu sefer izin verdim geç izin vermedim kal muhabbetine dönücek.
Kizarunun ışınlarını durdurabilicek yığınla adam vardır. yonkoular, yonkou tümen komatanları, shubkailerin bazıları, en az 5 süper nova, amiraller say say bitmez saymaya kalksan 20 25 kişi rahat çıkar.

Dragon ve altında çalışanları (Sabo ve en az ilk 3 komutanı) eklemeyı unutmusum

Kizaru'nun lazerleri çok küçümseniyor. Akainu'dan daha delici olduğu çok açık. Marco gibi süper anti bir karakter haricinde bu lazerler her şeyi deldi neredeyse. Lazeri yiyenler de sinek ısırığı var gibi tepki vermiyor. Novalar Ulti gibi direkt iptal olmuştu. Yasakani no Magatama'nın karşısında duracak çok az karakter var.

Edit: Baktım da Luffy'nin 10 yıl verip aldığı hormonların sebebi da bu lazerler.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık