Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Yarı Değerli Taşlar

Agat
Çok farklı sanat eserleri içeren doğal taşlar.
İçindeki renk karmaşası ve desenleri bazen 3 boyutlu gibi görünen obje görüntüleriyle çok sevilen bir taş.

Ham olarak cirkin bi görünüme sahip fakat ortadan ikiye kesilince güzelliği ortaya çıkıyor.Doğada özellikle dere yataklarında rastlanılabilir

Üç tanede benden gelsin

Son düzenleme:
Türkiye'de çıkan bazı taşlar

Realgar
Kırmızı renklidir ,kimyasal formülü arsenik ve kükürt olduğu için dokunulması ve ısıtılması tehlikeli olarak bilinen realgar koleksiyoncuların sevdiği bir taş.Genellikle bor minerli olan kolemanit üzerinde hali satılır.

(Kolemanit ve Realgar)

Sölestin

Pek bilinmeyen stronsiyum elementi içeren mineraldir.

Mavi olanları daha değerlidir.

Bor mineralleri(Meyerhofferite-Kolemanit)

Meyerhofferite

Kolemanit

Vanadinit

Vanadyum elementi içeren mineral

Son düzenleme:
Bu işte oldukça istikrarlısın. Donanımını iyice geliştirmişsindir. Katıldığın mezatlar profesyonel koleksiyonler için mi yoksa ülkede ticaret hacmi mi var?

@Vinsmoke Sanji abi bunlar ortalama kaç paradır? Avlasak iyi paraya satar mıyız?
Bunlarin çoğu dağın icinden çıkıyor madenleri var .yer üstünde bulabileceklerin sınırlı ve kilo bazında satılan taşlar .
Bu işte oldukça istikrarlısın. Donanımını iyice geliştirmişsindir. Katıldığın mezatlar profesyonel koleksiyonler için mi yoksa ülkede ticaret hacmi mi var?
Kemeraltı ve kapalı çarşı gibi pazarlarda satısları vardır alıcısı azmı çokmu bilmiyorum.Internet ortamında Turkiye çapında instagramda 100-150 sayfa facebookta ise 40 tane grupta satım vardır .

Kemeraltı ve kapalı çarşı gibi pazarlarda satısları vardır alıcısı azmı çokmu bilmiyorum.Internet ortamında Turkiye çapında instagramda 100-150 sayfa facebookta ise 40 tane grupta satım vardır .
Beklediğimden daha büyük bir pazarmış. Senin bu kadar ilgi duyma sebebin neydi? Hobi mi yoksa ticaretine mi atılmayı düşünüyorsun?

Sorular özel oldu biraz. Cevaplamak zorunda değilsin tabi ama ben ilk defa böyle bir taş grubu olduğunu duyuyorum ve ilgilisinin de az olmadığı da ortada. Nasıl bir alan merak ettim sadece. Senin şahsına özel bir merak değil yani. (Ama yine de cevaplamak zorunda değilsin tabi, doğal hakkın)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık