Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Yarı Değerli Taşlar

OPAL

Opal, kuvarsın kristal olmayan bir çeşididir. Yağsı ve camsı bir görünümde saydam olmayan bir yapısı vardır. Değerli taş olarak kullanılan opal türleri genellikle janjanlı olurlar ve hareket ettirildiklerinde ışık oyunları sergilerler
Örn: (Işık oyunları sergileyen türüne Janjanlı Opal denir . En yaygın bulunduğu bölgeler Etiyopya ve Avustralya'dır)

Halk arasında panzehir taşı ya da gökkuşağı taşı olarak bilinen, yeryüzündeki en değerli taşlardan birine opal taşı denir.Bir çok farklı renk türü vardır.Ateş opalin bunlar arasında özel bir yeri vardır.Türkiye'de opal yaygın olarak bulunur fakat janjanlı olanları çok nadir olarak bulan kişiler vardır.
Yeşil Opal
Süt Opal
Ateş Opal

Son düzenleme:
Taşları genel olarak severim. Imkanlar ölçütünde deniz kenarından topladık ancak. Çok hoş oluyor. Dinleniyorsun toplarkene. Keşke böyle değişik değişik taşlar bulabilme imkanımız olsaydı. Harika şeyler var. Kolay gelsin.

Labrodit
Labradorit taşı kanadadaki labrador yarımadasından ilk olarak çıkarıldığı için bu bölgenin ismini almıştır.Labradorit taşı ışığı yansıtıcı özelliğe sahip bir taştır.Labradorit taşı metalik mavi ton ve yeşilimsi bir renge sahip taştır.Güneş ışığına tutulduğundan labradorit taşının içerisindeki renk ahengini görebilirsiniz.Bu gibi Labradorit taşının özellikleri bilinmektedir.

Bu taşları sadece Steven Universe den biliyorum.:D Başarılı bir konu ve güzel bir hobi senin için. :good:
Bende izlerdim bi zamanlar taşlara ilgim yoktu tabi isimlerinin anlamlarını bilmiyordum.Şimdi Kral şakir izliyom :)
Volkan camı çok güzelmiş. İsterdim 1 tane.
Rastgele bir dağa çık yanında dere olan bulamassan istifa ederim .Taş bile değil doğal cam kilosu 10 tl felan .

Bende izlerdim bi zamanlar taşlara ilgim yoktu tabi isimlerinin anlamlarını bilmiyordum.Şimdi Kral şakir izliyom :)

Rastgele bir dağa çık yanında dere olan bulamassan istifa ederim .Taş bile değil doğal cam kilosu 10 tl felan .
Bu forumda teröristlik öneriliyor. Yazıklar olsun.

Aklımda tutucam bunu. Büyük bir yanardağ camım olsa da masaya dekor diye koysam sdlkfjkdlsf

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık