Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Yarı Değerli Taşlar

Beklediğimden daha büyük bir pazarmış. Senin bu kadar ilgi duyma sebebin neydi? Hobi mi yoksa ticaretine mi atılmayı düşünüyorsun?

Sorular özel oldu biraz. Cevaplamak zorunda değilsin tabi ama ben ilk defa böyle bir taş grubu olduğunu duyuyorum ve ilgilisinin de az olmadığı da ortada. Nasıl bir alan merak ettim sadece. Senin şahsına özel bir merak değil yani. (Ama yine de cevaplamak zorunda değilsin tabi, doğal hakkın)
Geçen sene apartta kalirken bi forumda bi taş hakkında bu burca iyi gelir dediler bende koç burcuna iyi gelen bi taş aldım değisik bi taştı.Ilgi duydum

Ondan sonra dağlara çıktım ormanlara girdim deniz kenarlarında dolandım derelere gittim değisık taşlar bulmak icin, emek verdikçe bağlandim.

Türkiye Taşları
Diaspor ve Kemererit

Diaspor

İri ve şeffaf , mücevher kalitesinde diaspor kristalleri dünyada sadece Muğla'dan çıkıyor .Dünyaca tanınan bu taşın yüksek kaliteli takı taşı haline getirilenleri Zultanite ve Csarite isimleriyle satılıyor.Bazıları farklı ışık kaynaklarında renk değistirme özelliğine sahiptir.

Kemererit

Nadir bir taş olan Kemererit'in en kaliteli olanları Türkiye'de Kop dağından çıkıyor.Sertliği düşük olduğu için kesime uygun değildir parça seklinde takı haline getirilebilir. Krom yataklarında bulunur ve koleksiyonluk değeri yüksek bir taştır.
Krom elementi içerdiği için kırmızı ve morumsu renklerdedir.

Son düzenleme:
Geode(Jeot)

Dış kısmına bakılınca ham kaba bir taş gibi görünen fakat kristallerin iç kısımda büyümesi sebebiyle hoş bir görüntüsü olan dekoratif olarak popüler süs taşı formu .

Ametist jeot

Agat jeot
Kuvars jeot

Sitrin jeot

Kalsit jeot

Son düzenleme:
Kyanit

Türkiye'de de bulunabilen bir taş olan Kyanit'in görünümü genellikle mavi ve beyaz karısımı olup siyah olanı da bulunmaktadır.

Yaygın, Metal -Sülfür Mineralleri
(X metal element +Sülfür)

Metal elementlerin kükürt( sülfür) elementi ile etkileşime girerek oluşturduğu yaygın metalik mineraller.

Kükürt

Kükürtün yaygın bir element olması sebebiyle pek çok elementle farklı koşullarda birleşmesi ve birden cok atomunun bağlanmasıyla farklı mineraller oluşturmuştur .Metal elementlerle birleşip olusturduğu kristal şekilli olan mineraller dünya çapında tanınmıştır.

Pirit(Ahmak Altını Demir+Sülfür)

Sfalerit( Çinko+ Sülfür+%3 Demir)

Galen(Kurşun+Sülfür)

Bornit( Bakır+Demir+Sülfür)

Markazit( Demir +Sülfür)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık