Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yami Teach'in seviyesi nedir?

Yami Teach'in seviyesi

• Amiral

Kullanılan: 34 19.4%
  • Sağ kol

Kullanılan: 77 44.0%
  • Sol kol

Kullanılan: 25 14.3%
  • 3.adam yonkou

Kullanılan: 15 8.6%
  • 4.adam yonkou

Kullanılan: 4 2.3%
  • Koramiral.

Kullanılan: 3 1.7%
  • Yonkou

Kullanılan: 31 17.7%
  • Amiral yonkou arası.

Kullanılan: 5 2.9%

• Kullanılan toplam oy
    175
Fizik gücü dayanıklılığı bir amiral seviyesi yapıyor onu zaten. Amiral seviyesi diye magma ile kapışmak zorunda değil. Yami yamisi var diye magmayı sıfırlayacak değil. Akainu mutlaka magmalı çakacaktır. Luffy g2 çaktı, ace yaktı dimi. Akainu da pek ala magma ile vuracaktır. Sonuç uzuv gider. WB bile organ kaybetti. Ama getir karşısına aokijiyi, fujitorayı bence kaçmazdı. Herif WB'ye daldı. Sengokuya daldı. Akainudan kaçmasının sebebi akainun kendisi değil meyvesi. O meyveyi al 10 yaşında çocuğa ver ondan da kaçardı :D Aynı şey mihawk için de geçerli Mihawk jozuyu değil elması kesemedi. Al elması bebeğe yedir wbnin önüne at gene kesilmezdi :D Ne oldu mihawkın bebek seviyesine mi indi?
Öncelikle iş meyvede değil diyorsunuz, sonra da bana Akainu ve ya Jozu'nun tek olayının meyvesi olduklarını ima edecek şekilde abarta abarta ''Al o meyveyi bebeğe ver aynı şey olur '' gibisinden bir örnekle geliyorsun. Şimdi burda bir çelişki oluşmuyor mu?

Yoksa Teach'in Magu Magu'dan bile daha çok üstüne düştüğü Gura Gura gücü alıp bir bebeğe bile versen iş yapmayacak tarzda bir güç mü?

Ben Teach'in eylemleri arasındaki tutarsızlıktan bahsediyorum. Öncelikle burayı ayırt edelim. Bana Teach MF'yi bastı. WB'ye çekinmeden saldırdı, meyvesini aldı kafasına yediği darbeye dayandı gibi örneklere dayanaraktan Teach'in en azından Amiral seviyesinde olması gerektiğini söylüyorsunuz. Ben de durum böyle ise Gura Gura pahasına hayatını riske eden adam, Gura Gura'yı yedikten sonra tüm tayfasıyla birlikte neden Magu Magu pahasına böyle bir riske girmiyor diye soruyorum? Sen bana çünkü o magu magu meyvesi Teach ondan çekiniyor diyorsun. Peki Teach kendinde gura gura bile yokken neden çok daha beter bir duruma kendini sokma pahasına MF'u basıyor? Bundan çıkacak sonuçları sen yorumla.

Dediğim gibi güç dengelerine olan inancım bitti. Teach'in seviyesi hakkında bir şey tutturuyor değilim. Ama yaptıkları arasında tutarsızlıklar var. Beni kuşkuya düşüren kısımlar bunlar.

Öncelikle iş meyvede değil diyorsunuz, sonra da bana Akainu ve ya Jozu'nun tek olayının meyvesi olduklarını ima edecek şekilde abarta abarta ''Al o meyveyi bebeğe ver aynı şey olur '' gibisinden bir örnekle geliyorsun. Şimdi burda bir çelişki oluşmuyor mu?

Yoksa Teach'in Magu Magu'dan bile daha çok üstüne düştüğü Gura Gura gücü alıp bir bebeğe bile versen iş yapmayacak tarzda bir güç mü?

Ben Teach'in eylemleri arasındaki tutarsızlıktan bahsediyorum. Öncelikle burayı ayırt edelim. Bana Teach MF'yi bastı. WB'ye çekinmeden saldırdı, meyvesini aldı kafasına yediği darbeye dayandı gibi örneklere dayanaraktan Teach'in en azından Amiral seviyesinde olması gerektiğini söylüyorsunuz. Ben de durum böyle ise Gura Gura pahasına hayatını riske eden adam, Gura Gura'yı yedikten sonra tüm tayfasıyla birlikte neden Magu Magu pahasına böyle bir riske girmiyor diye soruyorum? Sen bana çünkü o magu magu meyvesi Teach ondan çekiniyor diyorsun. Peki Teach kendinde gura gura bile yokken neden çok daha beter bir duruma kendini sokma pahasına MF'u basıyor? Bundan çıkacak sonuçları sen yorumla.

Dediğim gibi güç dengelerine olan inancım bitti. Teach'in seviyesi hakkında bir şey tutturuyor değilim. Ama yaptıkları arasında tutarsızlıklar var. Beni kuşkuya düşüren kısımlar bunlar.
Çünkü tayfası ezik. Gidip magmayı alsalar bile ardından gelecek 3 yeni amiral olacak. o 3 amiral de teach ve tayfasını tarihe gömer. Adam tayfası da güçlensin diye meyve topluyor.

Çünkü tayfası ezik. Gidip magmayı alsalar bile ardından gelecek 3 yeni amiral olacak. o 3 amiral de teach ve tayfasını tarihe gömer. Adam tayfası da güçlensin diye meyve topluyor.
MF'a neye güvenerek dalıyor? MF'a girip çıkma ihtimali mi daha fazlaydı? Yoksa Gura Gura'ya sahipken bile tüm tayfasıyla birlikte Akainu'ya karşı savaşıp sağ çıkma ihtimalleri mi? Hey şeyi geçtim tayfayı güçlendirmek için meyve topluyor diyorsun ama bir bebeğe bile versen harikalar yaratacağını savunduğun Magu Magu için böyle bir risk alamazdı diyorsun? Yani her açıdan bir çelişki.

Şuan üç Amiral'in Teach'in peşine düşmeme sebebi ne? Yoksa üç Amiral'İn yollanması için illa bir Amiral'in ölmesi mi gerek? :D

Yahu herif kendisine düşman olma potansiyeli taşıyan WB ve tayfası dahil, 5 Amiral'in bulunduğu alana giriyor. Sen bana ardından gelecek 3 Amiral'i hesap etti diyorsun.:S

@Alpamis

Adamın asıl hedefi hapishaneye girmekti wb’nin meyvesi bonus oldu. Normalde ace yerine luffy’i kaçırıp shicibukai olacaktı sen düşün yani adamın asıl planını. Hapisten tayfa alıp kaçacaktı normalde.
Wb’yi çok ilerde güçlü bi tayfayla indirecekti(shanks ilerde wb’ye saldıracağını tahmin ediyordu). Tüm shabondy gibi teach de bi şekilde öğrenmiştir wb’nin aldığı yaraları. Durumdan yararlanmak istemiştir. Normalde wb’ye dalmayı planlamamıştır bence.

Akainu meselesine gelirsek:

Teach ve bütün tayfası magellan’dan tek yedi. Rakip küçücük açığı affetmeyecek bi meyveye sahipti çünkü. Aynısı akainu için de geçerli.

Teach henüz meyvesinde ustalaşmamış, tayfayı toparlayamamış ve bi gemisi bile yok. Akainu gibi bi adama saldırmanın zamanı değildi.

Wb’ye saldırmak adama yonkou olacak güç verdi. Sadece wb’yi yenebilmesi değil 2 meyveyle hayatta kalıp kalamayacağı bile muallaktı. Risk büyüktü ama hayali için risk aldı. Akainu’ya saldırmak ise alacağı riske değmezdi. O kadar zorluklarla topladığı tayfadan 1-2 kişi meigo’yla öldükten sonra ya da teach kol bacak kaybettikten sonra magu magu’nun ne değeri kalır?

Wb’ye savaşta saldırmasa bi daha gura gura’yı alamazdı. Akainu’yu bugün öldürmese de 5 yıl sonra öldürebilir. Zaten meyveyi alsa kendine değil tayfasına alacak. Ne gerek var o riske girmeye?

@Alpamis

Adamın asıl hedefi hapishaneye girmekti wb’nin meyvesi bonus oldu. Normalde ace yerine luffy’i kaçırıp shicibukai olacaktı sen düşün yani adamın asıl planını. Hapisten tayfa alıp kaçacaktı normalde.
Wb’yi çok ilerde güçlü bi tayfayla indirecekti(shanks ilerde wb’ye saldıracağını tahmin ediyordu). Tüm shabondy gibi teach de bi şekilde öğrenmiştir wb’nin aldığı yaraları. Durumdan yararlanmak istemiştir. Normalde wb’ye dalmayı planlamamıştır bence.

Akainu meselesine gelirsek:

Teach ve bütün tayfası magellan’dan tek yedi. Rakip küçücük açığı affetmeyecek bi meyveye sahipti çünkü. Aynısı akainu için de geçerli.

Teach henüz meyvesinde ustalaşmamış, tayfayı toparlayamamış ve bi gemisi bile yok. Akainu gibi bi adama saldırmanın zamanı değildi.

Wb’ye saldırmak adama yonkou olacak güç verdi. Sadece wb’yi yenebilmesi değil 2 meyveyle hayatta kalıp kalamayacağı bile muallaktı. Risk büyüktü ama hayali için risk aldı. Akainu’ya saldırmak ise alacağı riske değmezdi. O kadar zorluklarla topladığı tayfadan 1-2 kişi meigo’yla öldükten sonra ya da teach kol bacak kaybettikten sonra magu magu’nun ne değeri kalır?

Wb’ye savaşta saldırmasa bi daha gura gura’yı alamazdı. Akainu’yu bugün öldürmese de 5 yıl sonra öldürebilir. Zaten meyveyi alsa kendine değil tayfasına alacak. Ne gerek var o riske girmeye?
Ben de zaten tek mantığın böyle olacağını söylüyorum. Ben de risk aldı karlı çıktı MF için diyorum. Ona rağmen Gura Gura'dan sonrasında bile tam olarak Yonkou seviyesinde değildi. Benim itirazım Yami Yami ile bile Amiral gücünde düşünülmesine. Yoksa bu dediklerin bir mantık getiriyor olaya.

Bu düşünceyle Kid'i , Luffy'i de yorumlayabilirdik. Supernovaların hepsi maçası yedi diye saldırdı Yonkou'ya sonrasında dersini aldı. Teach biraz torpilli bir şekilde o dersi aldı. Ölü haldeki WB'nin iradesi bile Teach'e bunu yaşatmaya yetti ama Mangaka bununla yetindi. Ölüsüne karşı neredeyse yenilecek olan adam sağlam WB'nin karşısına çıksa ne yapabilir?

@RocheFelix

Mantık bulmak istersek Teach riske girdi ve sonunda kazanan oldu deriz. MF'a Shanks'in gelmesiyle de tam ayaklarının üstüne düştü dersin. Teach zaten biraz da kaderci bir adam. MarineFord'a giderim ölürsem ölürüm, ölmezsem o meyveyi alıp çıkarım mantığıyla hareket ettiyse belki bir mantık kazanır Akainu karşısında yaptığı.
Sen iki yıl öncesinin Teach'ına Kaido'nun tek atabileceğini düşünüyor musun Alpa?

Sen iki yıl öncesinin Teach'ına Kaido'nun tek atabileceğini düşünüyor musun Alpa?
Teach , Luffy'den de dikkatsiz ki Luffy'nin Kaido'dan aldığı darbede bir dikkatsizlikte yok. Teach'in canının daha fazla yandığını da siz söylüyorsunuz. Evet Luffy gibi kafasına o darbeye yediği an Luffy'den farksız bir durumda olmazdı. Kafasının yarısı gitmiş WB, Teach'e o korkuyu yaşatıyorsa sapa sağlam Kaido daha azını yapmazdı.

Bu arada dediğim gibi Luffy'nin tek yiyeceğini kimse düşünmezdi. Demek ki işler her zaman düşündüğümüz gibi olmuyor. Teach de yiyebilir çok normaldir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık