Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yami Teach'in seviyesi nedir?

Yami Teach'in seviyesi

• Amiral

Kullanılan: 34 19.4%
  • Sağ kol

Kullanılan: 77 44.0%
  • Sol kol

Kullanılan: 25 14.3%
  • 3.adam yonkou

Kullanılan: 15 8.6%
  • 4.adam yonkou

Kullanılan: 4 2.3%
  • Koramiral.

Kullanılan: 3 1.7%
  • Yonkou

Kullanılan: 31 17.7%
  • Amiral yonkou arası.

Kullanılan: 5 2.9%

• Kullanılan toplam oy
    175
Teach'i sadece meyve gücü ile düşünmeyelim.Hayvansı bir fizik gücüne sahip.D iradesine sahip(manevi güç had safhada yani).Serideki en güçlü 2.meyveye sahip.(1.gura gura 2.yami yami)Forumun geneli bu şekilde sıralıyordu.Bu adamın yami yami ile en güçlü halini baz alırsak amiralmiş sağ-sol kolmuş halt eder bence.Direk yonkou seviyesidir.Shanks'a yaklaşabilen nadir kişilerden birisidir teach.Shanks, savaşta h.hakisi sürekli açık olan birisi.Teach ile illa bi kapışmaları olmuştur ve o yarayı yapmıştır.Başka türlü babasının oğlumu sanki teach'i yanına kadar yaklaştırsın.Adam wb'nin gemisine bindiği anda h.haki salıyor. 2 yıl öncesinde teach seride pek fazla gösterilmeyen bir karakterdi.Bayağı bi hafife alınıyor sanki.

Gura'nın ne defansını gördün? Haki kullanan da kullanmayan da Beyazsakal'a vurabildi savaşta, ben logia gibi bir savunma sağladığını görmedim, sadece ofansif güç. Ofans ile defans yapabilirsin, bunları birbiri ile karıştırma. Yani bir saldırıya atıyorum başka bir saldırı ile karşılarsın, bu defansif bir yetenek değildir.

İyi de Teach bütün ömrünü bu plana yatırdığı o meyveyi aramasının sebebi en yukarıya çıkmak, Amiral seviyesi olabilir başka bir meyve ile adamın hedefi bu değil ki, diğer bütün meyvelere çözüm üretebilecek bir meyveyi elde edip hepsi ile baş etmeyi hedeflemiş. Ancak bu şekilde en iyisi olurum demiş. Hedefi Amiral olmak olsa en baştan önüne gelen ilk logia ile bu işi yapardı. Hatta hedefi Yonko olsa, yine ortalama bir logia ile bu işi becerirdi, hedefi çok daha büyük haliyle dezavantajı olan ama kendisine diğer bütün meyvelere diş geçirme şansı tanıyan bir meyve elde etmiş. Karanlık meyvesi ile herkes dövüşemez, fazla acı alacaksın ve ofansif olarak saldırın olmayacak tekme tokat dövüşeceksin, burada iş kullanıcının kendi yeteneğinde bitiyor, magma logiası nerede yıldırım logiası nerede, karanlık logiası ne getiriyor farkı iyi görmek lazım.
Neyse fazla ısrar etmiyorum. İkna edilebilirim belki de dediğin gibi o seviyelerdeydi. Ama Mangaka bunu çok iyi yansıtamıyor. En azından ben öyle algılayamadım. Luffy'nin Kaido karşısında düştüğü durumdan sonra güç dengelerine pek inancım kalmadı.

Şimdi çok sıkıntılı bir durum Teach'i yaptıklarıyla değerlendirmek. Yaptıklarını sıralarsak;
1- Shanks'i çizmek
2- Ace'in ağzına vurmak
3- Lütfü'nün ağzına vurmak
4- Oyaji'den kafasına deprem yemesine rağmen ölmemek
5- Saka'dan tayfa ile beraber kaçmak

4 olumlu seçenekten aşağı yukarı amiral gibi gözüküyor.

Şimdi çok sıkıntılı bir durum Teach'i yaptıklarıyla değerlendirmek. Yaptıklarını sıralarsak;
1- Shanks'i çizmek
2- Ace'in ağzına vurmak
3- Lütfü'nün ağzına vurmak
4- Oyaji'den kafasına deprem yemesine rağmen ölmemek
5- Saka'dan tayfa ile beraber kaçmak

4 olumlu seçenekten aşağı yukarı amiral gibi gözüküyor.
Tutarsızlıklar var.

WB'nin meyvesini alma pahasına MarineFord'u basan adam, Akainu'nun meyvesini alma pahasına bütün tayfasıyla sadece Akainu'ya karşı durmuyor? Nereden tutarsan tut elde kalıyor.

Tutarsızlıklar var.

WB'nin meyvesini alma pahasına MarineFord'u basan adam, Akainu'nun meyvesini alma pahasına bütün tayfasıyla sadece Akainu'ya karşı durmuyor? Nereden tutarsan tut elde kalıyor.
WB'nin savaşa katılması onun balına geldi aslında. Yoksa meyveyi almak için kendi çıkacaktı karşısında mecburen. O tayfayı da belki o yüzden toplamak istiyordu. Dediğiniz kadar güçsüz olsa başından bu işlere kalkışmaya maçası yemez.

Tutarsızlıklar var.

MFyi bastığı söylenemez, WByi başkası öldürdü, zaten sengoku ve ya garp onları temizlerdi rahatça, shanksın niye onları da kurtardığı açıklanamayacak bir gizem.

Tutarsızlıklar var.

Sorma değinmek isteğim noktalardan biriydi benimde. Diğer başarılarının yanında bir "neden?" sorusunu sordurtuyor. Ki Akainu'dan kaçarlar iken Akainu filo amirali de değildi henüz. Var bir şeyler ama kelimeye dökemiyorum henüz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık