Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Varolabilecek En Güçlü Meyve

Seri içinde en güçlü Paramecia için Gura Gura denilmemiş olsa kesinlikle Hobi Hobi en güçlü meyve derdim. God Valley vakası sonrası Garp'a yediriyorsun bu meyveyi bitti gitti.

Kan Logia meyvesi logia olur mu bilmem avatardaki kan bükme olaylarından aklıma geldi bence kan meyvesi dövüşlerde en güçlü olur organlara silahlanma basılmıyorsa kan meyvesi herkesi döver :flaugh:

Zaten var ;) Yami Yami'den daha güçlü bir meyve olması zor. Bildiğin kara delik mekaniğine sahip. Eğer Teach kütle çekim gücünü ayarlayabiliyor ise bunu yenebilecek bir meyve düşünülemez, sadece parmağı ile bile bir şehri tutabilme potansiyeli var.

Zaten var ;) Yami Yami'den daha güçlü bir meyve olması zor. Bildiğin kara delik mekaniğine sahip. Eğer Teach kütle çekim gücünü ayarlayabiliyor ise bunu yenebilecek bir meyve düşünülemez, sadece parmağı ile bile bir şehri tutabilme potansiyeli var.
Ace'i yanına çekerken Ace ateşten mızraklar fırlatıp delmişti Teach'i. Etkili bir güç ama adamı tutana kadar savunmasızsın. Mera Mera'yı değil de Goro Goro'yu çektiğini düşün. Adamı kül eder :)

Bir de Yami Yami, çok dayanıklı bir kullanıcı ister. Teach'in vücudunun anormal olduğundan bahsedilmişti ama net bir açıklama sanırım daha yapılmadı. Yani Teach'ten başkası meyveyi adamakıllı kullanamaz. Demem o ki, konu bahsi gereği kullanıcıdan bağımsız olarak güçlü meyveleri düşündüğümüzde Yami Yami bana göre epey arka sıralarda kalır.

Ace'i yanına çekerken Ace ateşten mızraklar fırlatıp delmişti Teach'i. Etkili bir güç ama adamı tutana kadar savunmasızsın. Mera Mera'yı değil de Goro Goro'yu çektiğini düşün. Adamı kül eder :)

Bir de Yami Yami, çok dayanıklı bir kullanıcı ister. Teach'in vücudunun anormal olduğundan bahsedilmişti ama net bir açıklama sanırım daha yapılmadı. Yani Teach'ten başkası meyveyi adamakıllı kullanamaz. Demem o ki, konu bahsi gereği kullanıcıdan bağımsız olarak güçlü meyveleri düşündüğümüzde Yami Yami bana göre epey arka sıralarda kalır.
Bence Yami Yami'nin gücü yıldırım ve ateşi de "absorbe" edebilmeli, mesela Ace ile olan savaşında binaları içine çekip sonrasında çekim gücünü salarak etrafa fırlattığını gördük. Bunun ile bir yıldırımı içine çekip sonrasında oluşturduğu kara alanın farklı bir noktasından da fırlatabilir. "O savaşta bunu neden yapmadı?" diyecek olursan "Meyve acemiliği" derim şu an için. Belki, aslında kesinlikle, ileride Yami Yami'nin tam mekaniği açıklanırsa birkaç soru işareti de aydınlanır ama şu anlık düşüncem bu yönde.

Konuda çok fazla mistik zoan tarzı ve logia meyve yazılmış ama ben en güçlü meyvenin bunlar olabileceğine inanmıyorum.

Logia meyveler çok güçlü olabiliyor, zaten hakisiz dokunulmazlıkları olduğu için ölüsü bile iş yapar. Ama ben One Piece'te ki en güçlü meyvenin logia olabileceğini düşünmüyorum. Çünkü logialar elemental özellik taşıdıkları için bir elementin(maddenin) bütün elementlere veya güçlere üstün gelme olayı zor, ya da zoan meyveleri de fiziki bir güce dayalı olduğu için onun da en güçlü çıkma olayı zor. One Piece'te ki en güçlü meyve diye birşey çıkacaksa bu paramecia olmalıdır diye düşünüyorum.

Logialar konusunda sadece yami yami biraz değişik bir meyve. Elemental özellikler taşımadığı için.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık