Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Vagabond

Okumaya başladım.Atmosferini bu şekilde bekliyordum ama böyle sıfırdan bir başlangıç beklemiyordum o açıdan şaşırttı.Gerçi kılıç eğitiminden önce tahtayla ( hatta ismi vardı unuttum ) eğitim yapılıyordu.Ana karakterinde bu şekilde başlaması güzel olmuş.

Onun dışında hep animelerde ucundan kıyısından gördüğüm Edo - Sengoku dönemlerinde hikayenin tamamının geçmesi de baya güzel.

Yorumları yeni okudum da manga gerçekten harikulade.

En başta Matahachi Kojiro olacak sandım ve şaşırdım.Gerçek Kojiro'nun geçmişini çok beğendim Musashi'den bile iyiydi bence.
Hele o 70 adamın öldüğü kısım efsane.Okurken benim psikolojim bozuldu valla yeter dedim.Mangada o dönemin japonyasındaki acımasızlıktan iğrendim resmen.Ne kadar onur,kılıç muhabbeti yapıp övseler dahi berbat birşey.

Çizimler falan zaten muhteşem.Mangaka Otsu'yu gerçekten dediği gibi ileriki sayılarda çok güzel çizmiş ona bile dikkat etmiş.Musashi karakter olarak sağlam.Kojiro gerçekte sağır mıydı onu da merak ediyorum.

Manga zaten tarihe dayandığı için çok gerçekçi.Yinede 70 adam kısmında öldürmesini geçtim ufak bir yarayla kurtulmasını pek inandırıcı bulmadım diyebilirim.

Yorumları yeni okudum da manga gerçekten harikulade.

En başta Matahachi Kojiro olacak sandım ve şaşırdım.Gerçek Kojiro'nun geçmişini çok beğendim Musashi'den bile iyiydi bence.
Hele o 70 adamın öldüğü kısım efsane.Okurken benim psikolojim bozuldu valla yeter dedim.Mangada o dönemin japonyasındaki acımasızlıktan iğrendim resmen.Ne kadar onur,kılıç muhabbeti yapıp övseler dahi berbat birşey.

Çizimler falan zaten muhteşem.Mangaka Otsu'yu gerçekten dediği gibi ileriki sayılarda çok güzel çizmiş ona bile dikkat etmiş.Musashi karakter olarak sağlam.Kojiro gerçekte sağır mıydı onu da merak ediyorum.

Manga zaten tarihe dayandığı için çok gerçekçi.Yinede 70 adam kısmında öldürmesini geçtim ufak bir yarayla kurtulmasını pek inandırıcı bulmadım diyebilirim.
Abi adamı alanında tanrı gibi görüyolar, o kadar da olsun :( Büyük handikap olacak bir yara da aldı. Yerindeydi bence. Gerçi o yaranın da bir şekilde üstesinden gelecek/telafi edecek bir şey bulacak. 70 adam hususunda dövüş değil de dövüş sonrası ortaya konulan manzara olağanüstüydü.

70 Kişi ile olan kapışmada olanlar teoride yapılabilecek şeyler, Kenshin'in de ilk bölümlerde Yahiko'ya söylediği karşı taraf sayıca üstünse önce kaç,hızlı olan düşmanlar ile yavaş olanların arasına mesafe kur,sonra tek karşılaşma yapıp tekrar uzaklaş her dönüşte bir tane indir gibi birşeydi. Musashi'de girişmeden önce bunu düşünüyordu 70'e karşı 1 değil 70 kez 1v1 yapmalıyım düşüncesindeydi. Tabii faktörler var. O 70 kişinin yarısından çoğu bütün gün tahta kılıç sallayan hayatında adam kesmemiş insan topluluğu ve süpriz bir saldırıya maruz kalıp liderlerinin ölüp ölmediğinden bile haberleri yok. Musashi dövüş içinde rakibin kılıcını hatta kendisini kullanıp suratlarına çamur bile attı :D

70 Kişi ile olan kapışmada olanlar teoride yapılabilecek şeyler, Kenshin'in de ilk bölümlerde Yahiko'ya söylediği karşı taraf sayıca üstünse önce kaç,hızlı olan düşmanlar ile yavaş olanların arasına mesafe kur,sonra tek karşılaşma yapıp tekrar uzaklaş her dönüşte bir tane indir gibi birşeydi. Musashi'de girişmeden önce bunu düşünüyordu 70'e karşı 1 değil 70 kez 1v1 yapmalıyım düşüncesindeydi. Tabii faktörler var. O 70 kişinin yarısından çoğu bütün gün tahta kılıç sallayan hayatında adam kesmemiş insan topluluğu ve süpriz bir saldırıya maruz kalıp liderlerinin ölüp ölmediğinden bile haberleri yok. Musashi dövüş içinde rakibin kılıcını hatta kendisini kullanıp suratlarına çamur bile attı :D

Bu mesajı atlamışım şimdi konuya tekrar bakınca farkettim.

Ben saçma olduğu için dememiştim zaten.Herhangi bir mantıksızlık yok hatta manga aleminde çok doğal.Ama Vagabond tarihi ve aşırı gerçekçi olduğu için biraz daha gerçekçilik bekledim sanırım.Yedi samuray filmi gibi manga çünkü. :)

Miura, Inoue, Togashi... Kanser eden üçlü. Ara vereli 1,5 sene oldu. Hâlâ haber yok. :(

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık