Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Truman Show'da Olsanız ?

Siz Olsanız Nabardınız

• Kullanılan toplam oy
    40
Hayvanat bahçeleri, hayvanların sergilendiği sirkler, panayırlar hakkında olumlu bir şey söylemedim ki?

Diğer arkadaşlar da bu yönde bir ifade kullanmamış.
Zaten olumlu yönde bir ifade kullanılacak bir konu yok ki? Bu tür çelişkilere düşen insan çok ne yazık ki. Siz öyle değilseniz ne mutlu.

Zaten olumlu yönde bir ifade kullanılacak bir konu yok ki? Bu tür çelişkilere düşen insan çok ne yazık ki. Siz öyle değilseniz ne mutlu.
Bu durum kişinin değer ve etik anlayışına göre değişir. ‘Diğer canlıların etini besin amaçlı yenilmesinin doğruluğu’ ile aynı eksende bir tartışma konusu bu. Doğru veya yanlış diye görüş bildirebiliriz ancak senin ilk cümlende kullandığın gibi, kendi yargının mutlak gerçeklik olduğu yönünde bir ifadeyi uygun bulmuyorum.

Benim benzetmem üzerinden eleştiride bulununca cevap hakkım olduğu kanaatine vardım. Zira öyle bir niyetin olmamış olabilir ama ifade biçimin beni zan altında bırakıyor.

Bu durum kişinin değer ve etik anlayışına göre değişir. ‘Diğer canlıların etini besin amaçlı yenilmesinin doğruluğu’ ile aynı eksende bir tartışma konusu bu. Doğru veya yanlış diye görüş bildirebiliriz ancak senin ilk cümlende kullandığın gibi, kendi yargının mutlak gerçeklik olduğu yönünde bir ifadeyi uygun bulmuyorum.

Benim benzetmem üzerinden eleştiride bulununca cevap hakkım olduğu kanaatine vardım. Zira öyle bir niyetin olmamış olabilir ama ifade biçimin beni zan altında bırakıyor.
Sirkteki maymun şeklinde bir ifade ortaya koyan kişi o konumda olmak istemeyen bir kişiyse aynı şekilde benzer hapis altında kalma ve başkalarının zevki için özgürlüğünden olma gibi sebeplerden dolayı diğer koşulları da aynı şekilde istemeyecektir. Bu durumda birini sorun görüp diğerini sorun görürse ortaya çelişki çıkar. Mutlak gerçeklik şeklinde bir ifade yok fakat sen bu şekilde görüyorsan burasaki sıkıntı konudan bağımsız demektir. Neye alındın bilemeyeceğim artık.

İzlenmek ve kandırılmak falan bana koymaz ama dışarıda öğrenilmeyi bekleyen bir dünya varken de kimse beni içeride tutamaz.

Son düzenleme:
Zaten dekor içinde yaşıyoruz bu dünyada, sanki gerçek dünyada özgür seçimlerimiz ile yaşıyoruz, yesinlerr.

Birilerinin beni izleyecek kadar ahmak olmasına şaşırırdım. Farklı yerler görmek için çıkardım.

Efsane filmdir. Çocukken TRT'de denk gelip izlemiştim. Unutamadığım filmlerden biridir.

Konuya gelecek olursam, kapıdan çıkar ve hiç bilmediğim dünyaya giderdim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık