Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Trafalgar D. Water Law

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 260 79.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 67 20.5%

• Kullanılan toplam oy
    327
Kabul etmemek değil. Karakteri bilmek meselesi, şurada anlattığım gibi. Luffy'nin hasır şapkasını Zoro'nun Wado'yu atıp fırlatması gibi Law'ın canından vazgeçmesi.
Luffy dostları için şapkasından vazgeçebilir, Zoro da aynı şekilde. Ki Law da aynını yapar.
Bile isteyeden ziyade mecbur kalırsa tek manga paneli bile düşünmeden atlar ölüme. Cora'nın yaptığından bir farkı yok yani yapacağı şeyin.

Luffy dostları için şapkasından vazgeçebilir, Zoro da aynı şekilde. Ki Law da aynını yapar.
Bile isteyeden ziyade mecbur kalırsa tek manga paneli bile düşünmeden atlar ölüme. Cora'nın yaptığından bir farkı yok yani yapacağı şeyin.
Dostları öyle bir şey istemez ki yapsınlar? Zaten istemelerine dostluk denmez. Aklı fikri Cora olanın anlık aklından çıkacağını hiç sanmıyorum.

Adam dövmelerinde, tayfa isminde, giydiği her kıyafette bile bunu yansıtıyor. Corazon'ı.

Ama Usopp tayfa üyesi ve bir D değil. Law ise normalde müttefik iken şuan bildiğin yancılık rolünde. Şuana kadar gördüğümüz bütün Dler kendi amaçları için mücadele veriyordu. Ace Wb'yi kral yapmak istiyordu,Teach WB'ye meyve için katılmış ve yıllarca beklemiş, Dragon devrim için çalışıyor, Garp kendi adaleti için denizcilere katılmış ve Luffy KK olmak istiyor. Law ise bütün ömrünü Dof'u indirmek için kullandı. Şuan hiçbir amacı olmadan Luffy ile birlikte Kaido'yu indirmeye çalışıyor ama bu kendi amacı için değil Luffy'nin amacı için. Yani bir D'nin başkasının amacı için mücadele etmesi bana hoş gelmiyor. Bunun yerine daha iyi bir kurgu ile veda etse seriye gayet güzel olur bence.
Kaido ile savaşma sebebinin Luffy'nin isteği ile ne alakası var?
Adamın en değerli şeyini elinden aldılar. Bile isteye üstelik.
Şimdi adamla savaş halindeler.

Law'a ziyade Cora sevgin daha fazla senin. Law bile isteye kullansa küfretmez misin?

Ben sen özgür kal diye öldüm.
Ben sen yaşa diye öldüm.
Ben hastalığından kurtul diye öldüm.
Ben yoluna devam edebilmen için öldüm.
Ben kendine kurduğun o zincirleri üzerinde at ilerle diye öldüm.

Law sen ne yaptın??? Ki Law'ın söylediğini de biliyoruz. Üzerinde bu konu da yük hissediyor. Ne yapsa Cora'nın hakkını ödeyemez. Asıl bile isteye Law ölürse Cora'nın sevgisini, çabalarını, cesedini çiğnemiş olmaz mı??
Law'u seviyor olmam, hikayesinin bükülmesini istediğim anlamına gelmez. Dressrosa'da son darbeyi onun vurmamış olmasını nasıl onun hikayesinin saçma bir şekilde bükülmesi olarak görüyorsam onun lehine de olsa onun gibi saçma bir müdahale görsem gene eleştirirdim.

Law ölürse Rosinante sadece üzülürdü. Ona hesap falan sormazdı. Çünkü aslında Rosinante ölünce yine yolunu kaybetti Law. Rosinante'nin ölümüne anlam yüklemeye çalıştı. Büyük bir anlam.
Tabi bu durumda o anlamın "kendisi" olduğunu düşünemedi. Bu yüzden de kendine bir misyon yükledi. Rosinante'nin hayalini gerçekleştirmek istedi. Bu yüzden aslında ben onun niyetinin "intikam" değil de "misyonu devam ettirmek" olduğunu düşünüyorum.
Doflamingo'yu durdurma/öldürme misyonu. Kendi de dedi zaten nazik Cora-san'ın çekemediği tetiği çekmeye gelmişti.

Sengoku ile konuştuğunda dünyası bir daha alt üst oldu çünkü muhtemelen yıllardır bilinçaltının gerisine ittiği şeyi kabul etmek zorunda kaldı.
Artık kendine bir hayat amacı bulması gerekiyor ki ben bu amacı başlarındaki beladan (Kaido'dan) kurtulduktan sonra bulacağını/netleştireceğini düşünüyorum.

Sonrasında nasıl adımlar atar bilmiyorum ama herhangi bir kararını alırken ölümden korkmuş/kaçmış gibi bir mana verilecek bir şey yapacağını sanmıyorum. "Desinler" diye değil tabi, karakteri öyle olduğundan.
Gerisi de önemli değil zaten. Karakterin hikayesini Dressrosa sonu gibi abuk şekilde bükmediği sürece bana uygun.

Ama tabi her şey Robin'in cazibesine de kalmış olabilir. :oleyo2:

Dostları öyle bir şey istemez ki yapsınlar? Zaten istemelerine dostluk denmez. Aklı fikri Cora olanın anlık aklından çıkacağını hiç sanmıyorum.

Adam dövmelerinde, tayfa isminde, giydiği her kıyafette bile bunu yansıtıyor. Corazon'ı.
Aga sen beni neden anlamak istemiyorsun ya:D
Zor durumda kalınca mecbur kalacak bu gücü kullanmaya. Bu gücü de kalkıp birini ölümsüz yapmak için kullanmayacak. Zaten bu şekilde olma ihtimali neredeyse 0. Birinin ölümsüzlüğünü iptal etmek için kullanacak. Bu Enma gelene kadar Kaido gibi görünüyordu, şimdi İm gibi gözüküyor.

Law'u seviyor olmam, hikayesinin bükülmesini istediğim anlamına gelmez. Dressrosa'da son darbeyi onun vurmamış olmasını nasıl onun hikayesinin saçma bir şekilde bükülmesi olarak görüyorsam onun lehine de olsa onun gibi saçma bir müdahale görsem gene eleştirirdim.

Law ölürse Rosinante sadece üzülürdü. Ona hesap falan sormazdı. Çünkü aslında Rosinante ölünce yine yolunu kaybetti Law. Rosinante'nin ölümüne anlam yüklemeye çalıştı. Büyük bir anlam.
Tabi bu durumda o anlamın "kendisi" olduğunu düşünemedi. Bu yüzden de kendine bir misyon yükledi. Rosinante'nin hayalini gerçekleştirmek istedi. Bu yüzden aslında ben onun niyetinin "intikam" değil de "misyonu devam ettirmek" olduğunu düşünüyorum.
Doflamingo'yu durdurma/öldürme misyonu. Kendi de dedi zaten nazik Cora-san'ın çekemediği tetiği çekmeye gelmişti.

Sengoku ile konuştuğunda dünyası bir daha alt üst oldu çünkü muhtemelen yıllardır bilinçaltının gerisine ittiği şeyi kabul etmek zorunda kaldı.
Artık kendine bir hayat amacı bulması gerekiyor ki ben bu amacı başlarındaki beladan (Kaido'dan) kurtulduktan sonra bulacağını/netleştireceğini düşünüyorum.

Sonrasında nasıl adımlar atar bilmiyorum ama herhangi bir kararını alırken ölümden korkmuş/kaçmış gibi bir mana verilecek bir şey yapacağını sanmıyorum. "Desinler" diye değil tabi, karakteri öyle olduğundan.
Gerisi de önemli değil zaten. Karakterin hikayesini Dressrosa sonu gibi abuk şekilde bükmediği sürece bana uygun.

Ama tabi her şey Robin'in cazibesine de kalmış olabilir. :oleyo2:

Cora kırmızı çizgin olduğu için merak ettim. Law'ın bu vesileyle ölmesini Cora açısından doğru bulur musun?

Evet Cora üzülürdü. Law'da üzmek istemez. Sengoku da Corazon için bir şeyler yapmak istiyorsan " Yaşamaya devam et." diye boşuna demedi. Artık Cora için yapacağı şey yaşamak olmalı. Senin bir aralar pp vardı ya. Aynı o hesap. :D

Aga sen beni neden anlamak istemiyorsun ya:D
Zor durumda kalınca mecbur kalacak bu gücü kullanmaya. Bu gücü de kalkıp birini ölümsüz yapmak için kullanmayacak. Zaten bu şekilde olma ihtimali neredeyse 0. Birinin ölümsüzlüğünü iptal etmek için kullanacak. Bu Enma gelene kadar Kaido gibi görünüyordu, şimdi İm gibi gözüküyor.
Anlaşamayacağız. Bekleyip görmek hayırlısı. :D
Luffy'nin olduğu yerde gerçekleşme ihtimali de neredeyse 0. :D

Hem ne malum ölümsüzlüğün ölümsüzlükle iptal edildiği??? Birde yenebildikten sonra ne gerek var??

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık