Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Şunu daha önce atmıştım ama görmemişsin herhalde.

Zahard imparatorluğunun henüz neredeyse hiç görmediğimiz bir idari tarafı ve yeni görmeye başladığımız askeri tarafı var. Askeriyenin lideri/baş komutanı 7. sıradaki, gelmiş geçmiş en güçlü prenses Adori. Ve ona bağlı 4 kolordu var. Tabi kolordu kara orduları için kullanılan bir tabirdir ama ToG'da işin içine uçan gemiler girdiği için Filo komutanı olarak adlandırılmışlar.
Bu 4 komutandan 4. sü Kallavan ve bıraktığı genel intiba ilk 100de olduğu yönünde. Kendi özel subayı da Elphation ki gördüğümüz üzere bölük komutanlarına istediği gibi emir verebiliyor ve onlardan güçlü gibi. Bu 4. filo da 4 farklı bölükten meydana geliyor şemada gördüğün üzere:
1. Bölük komutanı Ari Bright Sharon ve yardımcısı Kay Nissam Khul
2. Bölük komutanı Ha Chunhee ve yardımcısı Dorian Frog
3. Bölük komutanı Nyono Wan, geçen bölüm Kallava'ın yanında görüldü yardımcısının ismi söylenmedi.
4. Bölük komutanı da henüz görülmedi.

Ve tabi bu bölüklerde Üst düzey seviyeciler ve seviyeciler year alıyor. Bunların White ve Evankhell tarafından harcandığını gördük.

Yüksek Seviyeci'ye gelirsek bu bir ünvandır rütbe değil. Kuledeki tüm seviyeciler içerisinde en güçlü %1i temsil eder ve yaklaşık bin tane kadardır. Bunun içerisine Fug, Zahard, Wolhaiksong, kuralsız herkes dahildir.

Orduda gördüğümüz kadarıyla Bölük komutanları binin ilk yarısındayken yardımcıları ikinci yarısındaymış gibi bir izlenim uyandırdı.

Ve Kat Hakiminden de biraz bahsetmek gerekirse: Bunlar Enryu'nun öldürdüğü, 2. katta Baam'ın karşısına çıktığı ve daha küçümen bir görünüşe sahip Headon gibi katın sahibi diyebileceğimiz insan olmayan varlıklarla anlaşma yaparak o katı pratikte yöneten Yüksek Seviyecilerdir. Adını ilk kez taa ilk sezonda duyduğumuz Evankhell ortaya çıktı ve İngilizce bölümü okuyorsan bir tanesi daha. Bu kat hakimleri Yüksek Seviyecilerin de elite kısmı oluyor ama tabi bu hala Zahard'ın imparatorluğu o yüzden 2si hariç hepsi Zahard ve 10 Aile mensubu.
bunu daha once bende gormemistim, epey iyi, eline saglik

bunu daha once bende gormemistim, epey iyi, eline saglik
Önemli değil, görseli ben yapmadım bu arada, Discord'dan biri yapmış. Bir de emin olmadığım kısım var, bahsetmek gerekirse: Bu rütbeler standart ordu rütbeleri ama Kallavan ''Human Collector'' olarak adlandırıldı. Bu ordusuna kattığı adamları resmi rütbelerden ayrı olarak 1. sınıf 2. sınıf .3 sınıf ve 4. sınıf hizmetkar olarak ayırmış sanırım. Elphation tek 1. sınıf hizmetkar ama Webtoon yanlışlıkla 1. Bölük diye çevirmişti onu ilk gözüktüğü sahnede.
Bir saniye 2. katta Evankhell'e kısa süre kapışan Yolker 4. Bölük komutanı sanırım, unutmuşum onu. O değilse gemide bir yüksek Seviyeci daha var demişti o kişidir. Bölük Komutanı olmadan Evankhell karşısında bir şansları olduğunu düşünmeleri saçma olurdu.

Labsente

208. Bölümdeyim hikaye akışının büyük bir kısmı Rachel üstüne. Hani o eski o değildi falan. Bir de yazar sürekli shounen mangalara laf atıyordu. Çok sıradan ilerliyor. Evet arka plan hikayesi güzel hikaye anlatımı kötü olsa da okutuyor ama bunu ne kadar devam ettirebilir merak ediyorum. 208. bölümden sonra yazıyorum.

208. Bölümdeyim hikaye akışının büyük bir kısmı Rachel üstüne. Hani o eski o değildi falan. Bir de yazar sürekli shounen mangalara laf atıyordu. Çok sıradan ilerliyor. Evet arka plan hikayesi güzel hikaye anlatımı kötü olsa da okutuyor ama bunu ne kadar devam ettirebilir merak ediyorum. 208. bölümden sonra yazıyorum.
Taa ilk bölümde gördüğümüz gibi Baam'ın kuleyi tırmanıp güçlü olma, kuleyi daha iyi bir hale getirmek gibi bir amacı yok. O sadece Rachel'ı bulmak istiyordu ama FUG Baam'ın kuleyi tırmanmasını istiyor. Rachel da Baam'ın tırmanmasını sağlamak için yem oluyor aynı zamanda. Tabi Rachel'ın kendi amaçları da var gibi duruyor... Önünde 200 bölüm daha var. Baam'ın Rachel meselesini aştığını da göreceksin...
Bu arada sen de nerden nereye geldin :D
Bu arada Rachel'a çok yüklenmişler ama ben yaptıklarını gayet normal karşıladım.

İlk olarak seri Kore yapımı bir webtoon yani dergide değil internette yayınlanmak için yapılmıştır ve bu da renkli olmasını ve resmi tatillerde bile yayınlanabilmesine olanak tanır. Mesela son 2 yılda bölümün çıkmadığı bir hafta bile yok sanırım ve 2010dan beri kesintisiz devam eden bir seri. Korece isimlere alışmak başta biraz zor gelebilir ama Breaker Nobblese FSJ'ye falan az biraz baktıysan yatkınsındır zaten.
İçeriğe gelirsek seri shonen temasına yakın ama aynı zamanda seinen öğeler de taşıyor. Sabit bir köy/şehirde geçen bir hikaye değil, uzuun bir yolculuk şeklinde. Tema olarak shonene benziyor dediysem de bu benzerlik çok fazla değil. Ana karakterimiz alışageldiğimiz hafif aptal/dışa dönük MC'lerin tam tersi. Ve Babil kulesi gibi uçsuz bucaksız bir kuleye tırmanmalarını konu alıyor. Bolca yan karakteri olan bir seri ve manhwa/manga dünyasının en çok nefret edilen karakterlerinden birini de içinde barındırıyor.
Yazar/Çizerin ilk ciddi çalışması olduğu ve 8 yıldır devam ettiği için ilk bölümlerle şu anki çizimler bayağı bi farklı ama ilk bölümlerdeki atmosferin yeri de ayrı bence. Bu biraz OP'nin East Blue Sagasını andırıyor. Gerçi ToG'un ilk kısmı bunun tam tersi epey karanlık.
Sonuç itibariyle en iyi manhwa değilse en iyilerden biri ve manga okuyucuları için de alışması kolay bir seri. Kesinlikle tavsiye ederim.

Webtoontr'den okuyacaksan zaten yukarıdan aşağıya formatında. Puzzmos/MangaTr de formatı sayfa sayfa değil, yukarıdan aşağıya olarak seçmen gerekiyor ve sağdan sola değil soldan sağa okunur.

@Luffy Düzeltemelerde bildirim gitmiyor galiba, sanacevap vermiştim ve bu mesajı da okumanı tavsiye ederim.
Kim o en nefret edilen karakter ?

Labsente

Taa ilk bölümde gördüğümüz gibi Baam'ın kuleyi tırmanıp güçlü olma, kuleyi daha iyi bir hale getirmek gibi bir amacı yok. O sadece Rachel'ı bulmak istiyordu ama FUG Baam'ın kuleyi tırmanmasını istiyor. Rachel da Baam'ın tırmanmasını sağlamak için yem oluyor aynı zamanda. Tabi Rachel'ın kendi amaçları da var gibi duruyor... Önünde 200 bölüm daha var. Baam'ın Rachel meselesini aştığını da göreceksin...
Bu arada sen de nerden nereye geldin :D

Evet bunlar doğru sıkıntı Rachel çok boş bir karakter. Altı gram doldurulmamış bir karakter. Kuralsız ama 1. katın gardiyanı Baam'ı öldürmeye çalıştıktan sonra ne oldu da Rachel'ı bir üst kata attı hatta yanında korumasıyla. Fug içinde önemli bir kişinin bile tam olarak bilmediği birisini Rachel nasıl bilebilir. Bu kadar yeteneksizlik abidesi ve gereksiz bir kıza Fug niye bu kadar efor sarfediyor. Ayrıca katların gardiyanları mı yöneticileri mi şu shinsoo kullanımına izin veren saygıdeğer abiler hani bu testleri kontrol ediyorlar ve onlardan izinsiz hiç bir şey olmuyordu. Neredeyse her testte bir hile hurda. Ayrıca bu Zahard ne kadar boş bir kişilik ki her katta kendisine ihanet ediliyor.

Evet bunlar doğru sıkıntı Rachel çok boş bir karakter. Altı gram doldurulmamış bir karakter. Kuralsız ama 1. katın gardiyanı Baam'ı öldürmeye çalıştıktan sonra ne oldu da Rachel'ı bir üst kata attı hatta yanında korumasıyla. Fug içinde önemli bir kişinin bile tam olarak bilmediği birisini Rachel nasıl bilebilir. Bu kadar yeteneksizlik abidesi ve gereksiz bir kıza Fug niye bu kadar efor sarfediyor. Ayrıca katların gardiyanları mı yöneticileri mi şu shinsoo kullanımına izin veren saygıdeğer abiler hani bu testleri kontrol ediyorlar ve onlardan izinsiz hiç bir şey olmuyordu. Neredeyse her testte bir hile hurda. Ayrıca bu Zahard ne kadar boş bir kişilik ki her katta kendisine ihanet ediliyor.
Kardeşim sen de spoiler istiyorsun, Rachel kulenin dışından geldi ama kuleyle ilgili bazı bilgileri vardı en başından beri farkındaysan. Yani diyelim ki FUG için çok önemli biri kuleden çıkmış ve Rachel'la karşılaşmış olsun...
Gardiyanlara gelirsek onlar Zahard'ın hizmetkarları değiller. Zahard kuleye girdiğinde test yöneticilerinin ezik kurallıları sınadıkları gibi onu sınadılar. Ve daha sonra onun kulede düzen kurmasına izin verdiler. Ama artık onları kuleye bağlayan şey her neyse FUG olsun, Zahard seviyecisi olsun herkese eşit yaklaşmak zorundalar veya doğaları öyle diyelim, Gardiyanlar henüz girmediğimiz derin bir konu.
İhanetlere gelince evet Headon ve 2. kat Gardiyanı Zahard'dan pek hoşlanmıyor gibi duruyor, artık sebep her neyse..
Seviyecilerin, kurallıların Zahard karşıtı olmasını gelirsek de Zahard binlerce yıldır kral, 10 aile tarafından ezilmiş sayısız kişi var doğal olarak karşıtlar birikiyor. Bu kişiler Zahard için karıncadan bile önemsiz, zaten Zahard da kuleye ilgi gösteriyor gibi durmuyor.

Labsente

Kardeşim sen de spoiler istiyorsun, Rachel kulenin dışından geldi ama kuleyle ilgili bazı bilgileri vardı en başından beri farkındaysan. Yani diyelim ki FUG için çok önemli biri kuleden çıkmış ve Rachel'la karşılaşmış olsun...
Gardiyanlara gelirsek onlar Zahard'ın hizmetkarları değiller. Zahard kuleye girdiğinde test yöneticilerinin ezik kurallıları sınadıkları gibi onu sınadılar. Ve daha sonra onun kulede düzen kurmasına izin verdiler. Ama artık onları kuleye bağlayan şey her neyse FUG olsun, Zahard seviyecisi olsun herkese eşit yaklaşmak zorundalar veya doğaları öyle diyelim, Gardiyanlar henüz girmediğimiz derin bir konu.
İhanetlere gelince evet Headon ve 2. kat Gardiyanı Zahard'dan pek hoşlanmıyor gibi duruyor, artık sebep her neyse..
Seviyecilerin, kurallıların Zahard karşıtı olmasını gelirsek de Zahard binlerce yıldır kral, 10 aile tarafından ezilmiş sayısız kişi var doğal olarak karşıtlar birikiyor. Bu kişiler Zahard için karıncadan bile önemsiz, zaten Zahard da kuleye ilgi gösteriyor gibi durmuyor.

İşte bende onu soruyorum Gardiyanlar bağımsız bir güç değil mi? Peki nasıl oluyor da testler de düzen bozulabiliyor. Eğer dengeyi korumak istiyorlarsa bu dengenin bozulmaması lazım. Yani başta anlatılanla sonradan gördüklerimiz arasında bir fark var.

İşte bende onu soruyorum Gardiyanlar bağımsız bir güç değil mi? Peki nasıl oluyor da testler de düzen bozulabiliyor. Eğer dengeyi korumak istiyorlarsa bu dengenin bozulmaması lazım. Yani başta anlatılanla sonradan gördüklerimiz arasında bir fark var.
Tam olarak hangi testten bahsediyorsun? Atölye savaşı normal bir kule testi değildi malum Tren şehri de benzer şekilde trene binmek için bir istasyon .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık