Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
@jaracule
Söylemeyi unutmuşum bunlar fan cafedeki Soru-Cevaplardan biraz daha dikkat çekici olanlardı. Eski Soru cevaplar kütüphanede var yenileri ekliyeyim dedim.

Tam olarak nasıl bilmiyoruz okuyucu olarak ama kuralsız olmak sana bazı avantajlar sağlasa da illaki kuledeki mutlak güç yapmıyor. Urek de kuralsız ama gardiyanın artığı bile onun shinsoo kullanmasını engelleyebildi ve Urek saf fiziksel güçle o dövüşü kazandı. Öte yandan Enryu o gardiyanın bütün halinden shinsooya daha hakimdi. Her neyse yazar yenemez diyorsa yenemez sanırım.

@GeorgeRMartin
Teşekkürler, ben de okuyucuyum sadece gözden kaçırdıklarım bilmediğim şeyler var ama elimden geldiğince cevaplarsam:

1) Yazar Kanat Ağacını illegal bir organizasyondan çok ''sosyal klüp'' olarak tanımlıyor. Her ne kadar ana amaçları olan ''kuleden çıkmak'' imparatorluk için pek de iyi olmasa da Fug ve Zahard'la doğrudan düşman değiller. Aksi halde Yuri onlarla bu kadar yakın olamazdı.
Fug konusunda yazar her iki organizasyonla da bağlantılı birkaç kişi var demişti. O kişiler kim görürüz ilerde.
2) Baam dikeni aldığından beri daha çok oltacı gibiydi ama 43. kat gardiyanın absorbe ettiğinden beri dövüş tarzı dalga tutucuya kaydı gördüğüm kadarıyla. İstediği yerde bang oluşturması rakibine yaklaşma ihtiyacını azalttı.
3) Zahard da kulenin yönetimini 3 lorda bıraktı, sanırım kuleyi yönetmek pek de popüler bir iş değil :D
Şaka bir yana her katta iç kule hariç el değmemiş geniş alanlar var. Atölye orta bölgede yarı bağımsız. Gardiyanlar hala kendi katlarının mutlak hakimleri... Son arctaki Zahard'ın gençliğine bakarsak onun ''kral'' olması kendi saplantısı.
4) Kulenin dışı hakkında çok fazla fikrimiz yok ama Urek hiç shinsoo kullanmadan fiziksel olarak canavardı. Yani kulenin dışındakiler daha çok fiziksel güç bakımından kendilerini geliştiriyor olabilirler. Hem de Zahard 43. kata kadar tırmadığında tüm testleri doğrudan gardiyanlardan aldı ve kule yaşaması daha zor bir yerdi. Kendini daha hızlı geliştirmiş olması mümkün. Ve içindeki şeytan geldiği soy gibi bilmediğimiz faktörler de olabilir.
5) Baam'ın içindeki gücün kulenin dışındaki mutlk bir varlıktan geldiğini düşünürsek ileride Enryu gibi hem içerde hem dışarda güçlü olacağını düşünüyorum.
6) Tabi kesin bir şey söylemek mümkün değil ama bence güçlü.
7) Diken Baam'ı sadece shinsoo olarak değil fiziksel olarak da güçlendiriyor ve içinde hala ruhlar ve Tanrıdan gelen güç var. Sıradan biri tarafından öldürülecek kadar güçsüz olmaz da ne kadar güçlü olacağını kestirmek zor.
Eyvallah hocam teşekkür ettim :sapkali: Hep diyorum şu Baam toplama bilgisayar gibi çocuk diye artık oradan buradan güç araklamayı bıraksa da kendini geliştirse keşke:D

Eyvallah hocam teşekkür ettim :sapkali: Hep diyorum şu Baam toplama bilgisayar gibi çocuk diye artık oradan buradan güç araklamayı bıraksa da kendini geliştirse keşke:D
Zaten karakter de onu sorguluyor şu an: '' Ben intikam alınmak için Tanrı tarafında yaratılmış eline gerekli aletler verilmiş bir kukla mı yoksa kendi benliği olan bir varlık mıyım? Ait olduğum yer Fug mı kurallı arkadaşlarım mı yoksa kulenin dışı mı?'' Arlene intikam ve çocuğunun ölümüyle kendini kaybetmese Baam'ı o tanrıya vermezdi bence.

Yu Hansung'un high ranker olmaması şaşırttı, ama bir yerde SIU, Hansung Evankhell'in katında oyalanmasa sıralaması Yuri'ninki gibi olur yazmıştı sanırım.

Yu Hansung'un high ranker olmaması şaşırttı, ama bir yerde SIU, Hansung Evankhell'in katında oyalanmasa sıralaması Yuri'ninki gibi olur yazmıştı sanırım.
Evet o kısım çeviri hatası olabilir gibi geldi bana çünkü sadece yüksek seviyeciler lakap alabiliyorlar ve Yu Hansung'un ki de Submerged fish yani batmış/ saklı balık. Profil kartında yüksek seviyeci olduğu da yazıyordu... bilemedim.

Rawdan spoiler,içerir
Baamda aynı anka marco gibi olmuş, o kadar güç kazanmış yenecek gibi karşısındaki çocuğu.

phantaminumun oğlu baam çıkar yada phantaminum baamdır.
----

100 bölüm falan okuyup bırakmıştım,ruhsuz gibi gelmişti fakat çizeri kendini geliştirmiş baya :)

Son düzenleme:
Baamda aynı anka marco gibi olmuş, o kadar güç kazanmış yenecek gibi karşısındaki çocuğu.

phantaminumun oğlu baam çıkar yada phantaminum baamdır.
----

100 bölüm falan okuyup bırakmıştım,ruhsuz gibi gelmişti fakat çizeri kendini geliştirmiş baya :)
Bir çok kişi İngilizce veya Türkçe yayını takip ediyor. Rawlar için diğer başlığı kullanıyoruz, ilk mesaja bir göz at istersen.

https://www.reddit.com/r/TowerofGod/comments/8kxo1h/blog_translation_season_2_chapter_302/
Burada yazdigina gore baam'in icinde olan mavi seytan red thyrissa'nin zitti blue thyrissaymis. Bu nekadar dogrudur bilmiyorum?
mavi olanı cehennem treni gardiyanı ile antreman yaparken gördük o aslında baam ın iğnesinin karakterize hali. söylentiye göre enryuu ölüm katının gardiyanını yendikten katta bırakıyor iğneyi. iğneyi orada bırakmasının sebebi gardiyanın bir kısmının iğneye hapsolması/mühürlenmesi olabilir. zaten diğer kısmınıda urek bulup hell joe ya veriyor. siu işini biliyor

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık