Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Rak taştan kalkan yapmayı başarmış aynı şekilde Koon'da buzdan mızrak yapmışa benziyor. Başta shinsoosu yeterli gelmediğinden yapamamıştı.

Baam eğer Zahard'ı az da olsa durduracak seviyeye gelecekse Koon'un da Maschenny kadar güçlü olması şart. Hatta daha güçlü olmalı.
Koon'un şu anki power up'ı hakkında ne düşünüyorsun? Bana biraz havada kalmış gibi geldi? A.A'nın ana soydan gelmediği önceden söylenmişti dolayısıyla sonradan yıldırım mızrağını kullanması garip olacaktı bence. Hem de kullansa da Ran'ın Maschenny stili gibi güçlü olması mantıksız olurdu, güçlü olmasa karakter'e bir şey eklemeyecekti ve birden bire buz mızrağı diye bir şey ortaya çıktı... A.A'nın güçlenmesini isterim tabi de yazar önce güçlü bir fener tekniğini verip sonra geri aldı şimdi de yoktan buz mızrağı diye bir şey çıkardı, yadırgadım açıkçası.

Ayrıca geçmiş bölümler hakkında da konuşmadık: Eduan Rak'ın atalarının yok edildiğini söylemişti belki de Enryu'nun yarattığı canlı Rak'tır. Gerçi Rak'ın atasının tam olarak ne olduğunu anlamadım: Kulenin shinsoo'sunu istediği gibi elementlere şekillendirebilen antik bir varlık ama gardiyan değil?

Bir de Maschenny isim avı istasyonunda 13 ay serisiyle ilgili Yuri'ue baskı kurduğunda onu düşman olarak görmüştüm ama şimdi gizli katta Eduan'a falan bakınca Zahard'ın tarafında yer almaları mantıksız oluyor.
Maschenny'nin datası da oraya Zahard'ın datasını bulmak için girmiş... Yani dışarıda birinin ona bundan bahsetmesi lazım ama kulenin kurallarıyla bağımlı olanlar bunu yapamıyor. Gustang Ölüm katında bir kuralsız olarak orası hakkında konuşabileceğini söylemişti. Yani belki de dışarıdaki Eduan zamanında kızına gerçekleri öğrenmesi için gizli kata gönderdi... Sadece teori tabi, aile liderleri bir bir Baam'ın tarafına gerçerse serinin tadı tuzu kalmaz.

@Miko Spoileri pek takipp etmiyorum artık ingilizcesi gelmediği için.
Sonraki bölümde vs'nin başlayabileceği sinyalleri verildi ve Urek'in datası, Ha Yura'nın falan olaylarını göreceğiz daha. Dolayısıyla bu boyuttan çıkışın yakın bir zamanda gerçekleşeceğini düşünmüyorum.
Evet dediğin gibi Baam'ın güçlerinin hepsi yarım yamalak: Dikenin bir parçası var bunu shinsoo'yu güçlendirmek ve fiziksel güç için kullanıyor. Red Bari'nin gücünü istediği yerde bang oluşturmak için kullanıyor. Shinwonryu eğitimi yarım kaldı, Eduan'la tamamlar artık inşallah.
Benim anladığım shinwonryu sabit bir teknik değil, kişinin kendi gücünü şekillendirme hali. Eduan'ın elektrik Yeon Hana'nın alev şeklindeki özel shinsoo kontrolleri gibi. Baam bunun sadece başlangıcını öğrendi ama Hoaqin vs'sinde gördüğümüz o sarı renkle betimlenen iç gücü shinwonryuyla birleştirip kendi özel shinsoo tekniğini geliştirmesi gerekiyor.
shinwonryu ile orb birlestirip zahard gibi guclu olacagina benziyor, veya tamamen shinshoo kontrolunu ele alabilecek bir sekilde gelistiriyor kendisini, ama zahard'a benzemesini pek istemeyiz dogrusu.
diken'in parcasini alabilecege benzemiyor, rachel'in alacagini ve son parca icin savas verip 2. parcayi alip 3. parca olmadan devam edecege benziyor. Gucleri yarim kaliyor ve sonuna kadar ogrendigi herhangi birsey yok.
suan baamin icinde olan gucler

Red thyrissa
diken
1000000000000 ruh
seytan
bilinmeyen seytandan cok daha ustun sari bir guc
ve black march ile olan bagi?

baska birsey kaldi mi? hatirlamiyorum. ama yani gordugun gibi okyanus gibi guc, kullanim orani 1%

Koon'un şu anki power up'ı hakkında ne düşünüyorsun? Bana biraz havada kalmış gibi geldi? A.A'nın ana soydan gelmediği önceden söylenmişti dolayısıyla sonradan yıldırım mızrağını kullanması garip olacaktı bence. Hem de kullansa da Ran'ın Maschenny stili gibi güçlü olması mantıksız olurdu, güçlü olmasa karakter'e bir şey eklemeyecekti ve birden bire buz mızrağı diye bir şey ortaya çıktı... A.A'nın güçlenmesini isterim tabi de yazar önce güçlü bir fener tekniğini verip sonra geri aldı şimdi de yoktan buz mızrağı diye bir şey çıkardı, yadırgadım açıkçası.

Ayrıca geçmiş bölümler hakkında da konuşmadık: Eduan Rak'ın atalarının yok edildiğini söylemişti belki de Enryu'nun yarattığı canlı Rak'tır. Gerçi Rak'ın atasının tam olarak ne olduğunu anlamadım: Kulenin shinsoo'sunu istediği gibi elementlere şekillendirebilen antik bir varlık ama gardiyan değil?

Bir de Maschenny isim avı istasyonunda 13 ay serisiyle ilgili Yuri'ue baskı kurduğunda onu düşman olarak görmüştüm ama şimdi gizli katta Eduan'a falan bakınca Zahard'ın tarafında yer almaları mantıksız oluyor.
Maschenny'nin datası da oraya Zahard'ın datasını bulmak için girmiş... Yani dışarıda birinin ona bundan bahsetmesi lazım ama kulenin kurallarıyla bağımlı olanlar bunu yapamıyor. Gustang Ölüm katında bir kuralsız olarak orası hakkında konuşabileceğini söylemişti. Yani belki de dışarıdaki Eduan zamanında kızına gerçekleri öğrenmesi için gizli kata gönderdi... Sadece teori tabi, aile liderleri bir bir Baam'ın tarafına gerçerse serinin tadı tuzu kalmaz.
Koon'u ilk başta pıçak ile dövüşen bir karakter gibi düşünüp sonradan vazgeçti gibi geliyor. Kutsal Beyaz Ayna 3 özelliği var bilmemne dedi Chang aldı gitti. Cehennem arcı sonrası Koon'un mızrak dövüştürme yoluna girdi.
Hatsu ile dövüşteki blog yazısında Koon eğer Fenerci sınıfı hariç başka bir sınıf olarak dövüşürse yenme ihtimali yüksek demesi daha sonra Evan ile mızrak antremanı yapmış olması Cehennem treni görevini mızrak atarak bitirmesi vs.

Belki geleceği görüp Baam'a yardımcı olması ve atalarının intikamını alması için yaratmış olabilir.

Öncelikle hoş geldin yorumlarınızı özlemiştim :D
İkincisi A.A'nın ana soydan gelmediği nerede yazıyor? Wikide baktım bulamadım ya da gözden kaçmış olabilir.

Öncelikle hoş geldin yorumlarınızı özlemiştim :D
İkincisi A.A'nın ana soydan gelmediği nerede yazıyor? Wikide baktım bulamadım ya da gözden kaçmış olabilir.
Hoşbuldum, teşekkürler!
SIU bunu Twitter'ın söylemişti ve Batoto'dakiler de çevirmişti ama batoto patates olduğu için linki atamayağım: SIU'nun tweet'i şu: https://twitter.com/siu3334/status/764846495698817024 Translate'le Koreceden İngilizceye çevirirsen anlamı:
On the contrary, Kuhn is a direct line in principle, but his mother's blood is not so good, so it's hard to belong to the immediate family.
Yani Koon kan bağı olarak ana soydan sayılabilse de annesinin soyu yüzünden ana aileye dahil olduğunu söylemek zor. Ana soydan olan aile çocukları ileride hemen hemen kesin seviyeci olacakları için küçüklüklerinde özel eğitimler alıp el bebek gül bebek büyütülüyorlar (tabi yetenekleri olduğu kesinleşirse) ama Koon'un geçmişi aile içi politikayla dolu. Ran, Hoaqin ve Yihwa gibi küçüklüğünde aile tekniklerini öğrendiğini gösteren bir şey yok. Belki ileride yıldırım kullanır ama bilemiyorum.

Ana soydan değil ''ana aileden gelmediği'' demeliymişim benim hatam.

yeni bolumde baam tanri olmak icin guc istiyorum demek, ama yine o sari isik veya guc gorunmedi, sadece seytan ve yeminli dusmanini gorduk, ruhlar/thyressa/thorn/ sari guc gorunmedi. Icindeki seytan kontrolden cikacakmis gibi gorunuyor

yeni bolumde baam tanri olmak icin guc istiyorum demek, ama yine o sari isik veya guc gorunmedi, sadece seytan ve yeminli dusmanini gorduk, ruhlar/thyressa/thorn/ sari guc gorunmedi. Icindeki seytan kontrolden cikacakmis gibi gorunuyor
Yok ya içindeki şeytan eskiden '' Ben içindeki gizli gücüm şaşırdın dimi muhaha'' falan modundaydı artık '' içinde çok fazla güç var, bana yer kalmıyor ama...'' moduna geçti. Zahard fiziksel olarak çok güçlü ama Baam bunu shinsoo'yla dengeleyecek sanırım yine de yiyeceği dayak miktarı bayağı fazla gibi. Sonunda artık içindeki güçleri iyice kontrol altına mı alacak yoksa kontrolü kaybedip berserk moda mı geçecek merak ediyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık