Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

@Elodin

Topşekeri bizim Wangnan almıştı Jinsung'a. Jinsung alışverişe giden Wangnan'dan sigara istiyor Wangnan ise şeker alıyordu sigarayı bırak diyerekten. Baam ile alakası yok benim bildiğim sigara olayının.

@Elodin

Topşekeri bizim Wangnan almıştı Jinsung'a. Jinsung alışverişe giden Wangnan'dan sigara istiyor Wangnan ise şeker alıyordu sigarayı bırak diyerekten. Baam ile alakası yok benim bildiğim sigara olayının.
Yok Jinsung'un değişmesini sağlayan kişi Baam'dı.
Topşekeri Wagnan vermişti ama ben Jinsung'un değişmini sembolize ettiğini düşündüm hep.

Muzenon

@KusoGomu @stpunch
Boro : What...? His light house is divided into numerous cubes...?!

Yuri : What the hell did you teach him Evan?

Evan : Haha... Just wait and see my lady. Because I've handed down an evil and dirty technique which fits him well.

Khun : ( It's a good thing. I think this is working without problem even on the floor of death. ) Boro, Would you please

move to the spot where light is being cast and hold out your needle for a while? // Boro : ...What?

Boro : like.. like this?

Khun : Good. Just stay still. No matter what happens.

Boro : ( What is he trying to do...?)

Khun : ( That ball is capable of moving high speed in air while performing ranged attack.

The number of mates who can deal with such type is limited in this team. But with my new skill...)

Boro, Sachi : It's coming...!

Boro : Khun!! Just tell me what i have to do!! The attack is coming...! // Khun : Just wait!! // Boro : What!? Sachi!!

( Sachi holds the enemy with his rose spell...)

Boro : How long should i stay like this...?!

Sachi : Khun! I have no idea what you're trying to do but!! Make it fast!!

Khun : It's done...! Lighthouse arrangement complete...!

< Enna Core : Mystery Circle activated >

Boro : What the hell is that?

Sachi : What... is that hive-like sphere...?

Khun : I've just trapped him.

Boro : He's trying to escape...!

Boro : Huh? It came back?

Yuri : What is that thing?

Evan : It's the Enna Core, the high technique which enables single lighthouse to calculate as much as 9 of them do.

By splitting its every face, the lighthouse can distribute calculations to each of them.

Theoretically, It looks very simple. but, it's actually difficult skill because even a single division can cause serious overload.

Anyway, with the lighthouse having enormous operational value, the user can trap the enemy in the sphere formed with numerous teleportic faces.

That's the Mystery Circle.

Yuri : Are you saying a mere regular can use such a high-level skill...?

Evan : Impossible. That's why i upgraded his lighthouse. The kit used in remodeling is A-class made in workshop. 'The upgrade kit for Enna Core.'

You can upgrade the normal lighthouse to the level of enabling user to use Enna Core. By the way, it's extremely expensive and illegal...

Yuri : ...And you gave such thing to the regular...? This is really not like you. Evan.

Evan : There was no other way. This is the most obvious and effective means. I've told you.

Even we can be in danger on the FOD. Just think about which position would be the most helpful to us. The answer is the lighthouse.

Yuri : Evan... You... Are you going to let him support us...?

Evan : Yes. You may think this is ridiculous - but he will be definitely helpful.

Khun : ( This is funny... Now It's time to end this play. )

< Mystery Circle : Mode Alteration - Red Crystal >

Boro : What!! The color has changed into red!! That bastard... I think he's very upset!! He got faster !!

Khun : Boro!! No matter what happens, just hold your needle tightly!! // Boro : What..?

Khun : Soon It's going to come out...!

( The ball shows up just in front of Boro.)

Boro : Huh??? what... what the hell!? What the hell is going on!!

( The ball blows up.)

Boro : What's going on, Khun..?

Khun : It's red mode. If the enemy tries to break out of the sphere, i can teleport him to spot i want by using his power in reverse.

I named it Red Crystal because the sphere turns red.

Evan : 'Blue Emerald' for neutralizing and 'Red Crystal' for teleporting the enemy by counterplotting his power.

They look simple but actually are skills which enable flexible combination. No matter how powerful enemy is, it is impossible for him to escape.

---------------------------------------------------------------------------------

( Matha's centipede is beating someone....i have no idea who he is.)

Matha : This is awesome, Nice job leggy! Now it's coming out...!

( The ball come outs from the dead body. )

Hockney : He's zigzagging. He'll move to right top. If you swing 10 sec later, you'll make direct hit. // Matha : Okay!!

( Just as Hockney has forseen. )

Matha : It's been a long time, but your 'eyes' are still amazing. Are you going to use them again?

Hockney : ...Just a little... If we didn't beat him that fast , everyone might have fallen in danger. Leech-level gatekeeper might have come here.

Matha : Alright. Let's break through with this momentum!! Just until we reach to the hall...!!

Hockney : ( ... Are the others alright...?) Matha, Just head to him or his fellows... // Matha : Because you'll be alright with on your own...?

Matha : Have you forgot? ...You're no like scums on this place. If you ever try to enter into the FOD, the last 'gatekeeper' on the hall will demand your soul...

I'll hide let you in. Till that moment, come with me. I will be quite helpful if you're with me.

Hockney : Then my service to you, Matha.

----------------------------------------------------

Baam : (This place... is dark... Where is the light that was calling me...? )

Matha : Finally we have arrived...! // Hockney : This bug is quite fast.

Matha : Of course!! He doesn't have many legs for nothing..! // Hockney : Does it matter...?

Matha : Doesn't it..? // Hockney : So you know nothing...

Baam : ( Where am i...?)

Matha : So how should we go through him? The last gatekeeper.

@Muzenon Baam'ın Fugla ilişkisi hala devam ediyor haklısın ama Hwaryun
Şu sayfada da geçtiği gibi kulenin değişmesini isteyenlerden gibi gözüküyor ve bunun gerçekleşmesi için Zahard'ın diktasının yıkılması lazım önce.
Jinsung ise Baam yüzünden değişti hatta SIU bunu sembolik olarak da gösterdi artık ağzında sigara değil topşekerle dolaşıyor :D
Jinsung'un Baam'ı şu an Zahard'ı öldürüp intikamlarını alacak biri olarak değil de kuleyi değiştirip zulmü ortadan kaldıracak kişi olarak görüyor.
Fug hemen hemen herkes tarafından kötü bir organizasyon olarak görülüyor ki bu doğru da sayılır ama mesela yaşlılar White'ın diriltilmesi konusunda kararsızdı çünkü amaçsız katliam Fug'ın amaçlarıyla örtüşmüyor aslında.
Yine Atölyede Karaka'yla işbirliği yapıp Baam'ı eritme planları yapan yaşlılar öldürüldü ve Jinsung bunu yapanın kendisi olmadığını söyledi ve Karaka'yı suçladı.
Yani Karaka, o yaşlılar Mirchea'ya bir şey söylemesin diye onları öldürdü.

Sonuç itibariyle Fug'da intikam hırsıyla yanıp yıkım isteyenler olduğu gibi asıl olması gerekenin baştan aşağı bir değişim olduğunu düşünenler de vardır ve Baam ileride avcı olursa bu daha çok ılımlı olanları etrafında toplayarak olmasını istediği değişimi gerçekleştirebilir.

ben baamin avci olacagini dusunuyorum bir sekilde avci olarak isimlendirilmese de fug in istedigi gibi gidecek. evan da bunun ustunde cok duruyor, ileride en buyuk dusmanimiz olabilir gibisinden. test katinda kendini baamin oldugune sartlandirmisti. hatta yuriyi baamdan uzaklastirmaya calisiyordu. baamin guclenmesi her zaman evani tedirgin ettiriyor.

Muzenon

tatli ve eksi takimin isminin gonderme oldugunu yeni fark ettim. kendimi cok cahil hissediyorum :D

gardiyanlar baam isminin veya baamin lezzetli oldugunu soyluyordu. test katinda baama gardiyan cok lezzetlisin, hem tatli hem eksi demisti. baska bir anlami oldugunu sanmıyorum
Aslında Tatlı ve Ekşi Line'ın Tangsuyook'u çevirmek şekli...
Amerikan/Avrupalı okuyucunun anlamayacağını düşünmüşler sanırım.
İşte bu gibi şeyler yüzden son zamanlarda Line çevirisi hakkında bu kadar yakınıyorum

Muzenon

Aslında Tatlı ve Ekşi Line'ın Tangsuyook'u çevirmek şekli...
Amerikan/Avrupalı okuyucunun anlamayacağını düşünmüşler sanırım.
İşte bu gibi şeyler yüzden son zamanlarda Line çevirisi hakkında bu kadar yakınıyorum

tuh ya tutturamadik :D benim aklima baska bir sey gelmedi valla bu isim hakkinda. bu arada bir soru daha sormak istiyorum, emile'i rachel nasil kontrol ediyor ? repelista mi isin icinde, yoksa cassano mu isin icinde ? boyle buyuk bir programin cassano ile ilgini oldugunu dusunmek ilginc kacsa da, emile ile cok ilgiliydi o yuzden soyledim. repelista zaten her seyi biliyor, onu daha cok merak ediyorum emile ile baglantisi ve rachelden cikari ne ? ya da hicbir alakasi yok mu emile ile repelistanin

tuh ya tutturamadik :D benim aklima baska bir sey gelmedi valla bu isim hakkinda. bu arada bir soru daha sormak istiyorum, emile'i rachel nasil kontrol ediyor ? repelista mi isin icinde, yoksa cassano mu isin icinde ? boyle buyuk bir programin cassano ile ilgini oldugunu dusunmek ilginc kacsa da, emile ile cok ilgiliydi o yuzden soyledim. repelista zaten her seyi biliyor, onu daha cok merak ediyorum emile ile baglantisi ve rachelden cikari ne ? ya da hicbir alakasi yok mu emile ile repelistanin
SIU Emile hakkında bize ne webtoonda ne de blog yazılarında net bir bilgi vermedi o yüzden gördüğümüz yerleri kendi tahminlerimle birleştireceğim ne kadarını tutturabilirim bilmiyorum.

Cassano Atölye savaşından ayrılırken Emile, Cassano ve Horyang'e yerlerştirilen şeytan gibi bir formda tüpteydi ve Cassano Seyyahla birlikte ayrıldı.
Daha sonra Cherry La ( ki asıl ismi Phonsekal Iruroe, Laure'yle aynı aileden) savaş sırasında Seyyah'ı esir aldı ve bu Cassano'yu epeyce korkuttu. Bu durum aynı Laure'nin Beta'yı gördüğü gibi onun vücudundaki shinsoo akışının anormal olduğunu anlamasına benziyor.
Yani demek istediğim amaçları Emile'yi Seyyah'ın içine yerleştirmekti. Ve o sırada da Emile'yi taşıyabilmesi için Seyyah'ın vücudunda Baam'a yerleştirilen fake thorn gibi bir şey vardı. Seyyah'ı son gördüğümüz yer Hoaqin'in yenildiği sahne ve Baam'a bakıp '' Jyu Viole Grace, bir sonraki karşılaşmamızda düşman olacağız dedi'' Bu da muhtemelen bundan sonra bilincinin yok olup yerini Emile'ye bırakacağına işaretti.
Daha sonra Rachel'ın grubunda seyyahı bir daha hiç görmedik.
Bence Yura Ha veya Rachel'ın fenerinin içinde fenerin bilgi ağına bağlı halde duruyor.
Rachel'da ise bir nevi bu programın admin kodu var ve bunu öğrenmek istediği şeyleri bulmak için kullanıyor.
Rachel'ın tüm yaptığı şey Emile'ye soru girmek ama diğerlerinden farklı olarak ona verdiği her cevap doğru olmak zorunda.

Repelista'nın bunlarla ilişkisine gelince...
Muhtemelen o Emile ağa ilk bağlandığı an programın farkına vardı ve onu manipüle etmeye başladı. Repelista'nın kişiliğine bakarsak her şeyi oyun gibi görüyor.
Son bölümde Yura'nın verdiği ipucu da Emile kaynaklı olmalı ve kaynağın Repelista olduğundan epey eminim.
80. bölümde 13 ay serisinin toplanmasını istediğini üstü kapalı şekilde belirtmişti ve şu an Rachel'ın takımını yem olarak kullanarak Yuri'yi ve diğer herkesi Garam'a doğru çekiyor.

Belki fark etmemişsinizdir ama Urek'in varlığı bile onunla ilişkili:
Yuri trende Pedro'ya Opera aracılığıyla orada olanları dışarı aktardığını söyleyince Pedro ''Demek burası yakında Zahard seviyecileriyle dolacak diyor'' Yuri ise '' Yok bu daha çok özel bir mesele'' diyor.
Yani o sırada çağırılan destek Wolhaingsong'tu ve aracı merak uyandırıcı biçimde Repelistaydı.

Hwa Ryun , Karaka grubunu mu takip ediyor ? Başından beri Rachel'ın ne planladığını merak ediyordu galiba onların peşinden gitti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık