Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Totto Land Muskası

Vaktim olunca bazı yerleri tam olmamış oraları yazacağım.

Jinbe'inin ihaneti,Bege'nin ihaneti, ve Germa'nın gelmesi şaşırmadığım şeylerdi.Bir kaçtane bana göre önemsiz nedenler hariç genel olarak baktığımızda plot armor dediğimiz olayı bu arc iliklerine kadar hissettirdi yazarımız sağolsun.
Özellikle Tamate kutusu,Brule dangalaklığı,Kata insafı ve BAA yardımları bana çok ama çok zorlama geldi.Bir yerden sonra zaten arcı gelişigüzel işlemeye başladı.Tek yoğunlaştığı Luffy vs Kata oldu.Ne Sanji'ye tam bir vs çizdi,ne Jinbe' tarafının atraksiyonuna,ne germa tarafına nede Judge vs Snack tarafına ne olup bittiğini çizmedi hoop bir bakıyoruz hepsinin yüzünde defarmosyonlar ve arcı bitirdi.Olduya bittiye getirdi resmen.Beceremedi bu arcı daha doğrusu ne zamanki bomba patladı ondan sonra arc yokuş aşağı gitmeye başladı.Kendi şişirdiği pastayı 2 sayfada yalan etmesine hiç değinmiyorum bile.Bomba patladıktan sonra aklımda kalan tek Luffy vs Kata ve Sanji'nin Oven'ı mal etmesi kaldı.Sorsalar başka çok iyi diyeceğim bir şey aklımda kalmadı.

Yonkou'dan kaçmak için böyle abudik gubikdik senaryolar yazan mangakın Yonkou indirmek için ne gibi saçmalıkları kullanacağını görelim bakalım.Ha bu kadar şaşırırmıyım bu arctan sonra kesinlikle hayır.Sadece dediğim gibi biz OP'u gözümüzde büyütmüşüz.Son 4 senedir bu benim için net bir şey.
Şuna bir +1 vereyim ama Wano'da işlerin daha farklı olacağını düşünüyorum. Sırf bu yüzden müttefik yığılımı gözüküyor şimdilik ki sadece tanıdığımız karakterlerle böyle bu. Arc Kata vs Luffy'e odaklandı sadece saçma bir şekilde, e yonkou tayfasının diğerlerine ne oldu? Pasta pasta dendi de Sanji'nin pasta yapması ne kadar etki etti mesela? Perospero'nun taktiği mesela normal pastadan daha kötü olsa bile Ana pastayı yemediği için fark etmeyebilir şeklindeydi. Sonuca baktığımız zaman Sanji'nin yaptığı pastanın çok da önemi kalmıyor, bayılmadı bile karı. İşin kötüsü bir daha Germa-Jinbei-Güneş Korsanları falan haberi alırsak herkes kurtulmuş olarak görürsek şaşırmayacağım. Normalde Jinbei ve ülkesini kaybetmiş şekilde son anda kaçabilmiş Germa görmemiz gerekirken, ufak tefek olaylarla herkes kurtulacak.

Seriiyi çöp yapma konusunda emin adımlarla ilerliyor mangaka. Okadar ki sonunun Bleach'ten kötü olacağını düşünmeye başladım:/

Emeğinize sağlık, güzel konu olmuş.

Beni en çok rahatsız eden olay Pudding'in sebepsiz yere Reiju'yu yakalaması, sebepsiz yere bütün planları anlatması, Sanji'nin de bunları şans eseri duyması oldu.

Serinin çoğu yerinde bu tarz şans olayları var ama bu arc Oda bu işin suyunu çıkarttı. İnşallah Wano'da bu tarz olaylar az olur da keyfimiz kaçmaz. Gerçi adamlar yüksek ihtimalle yonkou indirecek, şansın dibine vurmaları lazım :/

Kaido için böyle bir sorunun yaşanacığını sanmıyorum. Yeterli müttefik ve güç artışlarıyla tatmin eden bir arc olur. Buradaki asıl sorun yetersiz müttefik ve zayıf güçlerle işin içine girip saçma sapan bir yakalamaç oynanmasından kaynaklıdır.

Sezardan çok arkadan bıçaklandı lan Linlin. İçerden ne kadar ihanet gelebilirse geldi. Bide Katakuri ihanet etse tam olacakmış. Son adım da o olurdu heralde.

Tayfanın + sı Odanın kendilerini inanılmaz iteklemesi. Adam 20 sayfa şans yazabildiyse bu ayıptır yani. Tamam NW deki zorluğu göstermek istiyorsun da böyle olunca da çok saçma oluyor birader. Ayarını tuturamıyor bu Oda. Son kısımlarda hep ''aha bittiler'' tadında son sayfalar vardı ama herkes biliyordu ki bir mucize olacak ve bir şey olmayacak. Son sayfa yemlemeleri continues.

Linlin tarafının +sı ise Sanji oldu. O avel yerine başka birisi olsa zehri yada bişeyi verir Linlini oracıkta öldürürdü. Yonkou tayfasının kurtarıcısı Sanji oldu koca arc boyunca tek şansları da buydu zaten.

Linlin vs Luffy 10-0 bitebilecekken Hakem Oda maçı katletti ve penaltıyla 0-1 yaptı maçı.

Seri konusunda hep gelgitler yaşıyorum düşünce olarak,bir ara 6 ay felan bıraktım sanırım,sonra manga okumaya başlarken okuduğum manga sitesi kapanmıştı,Googleda arama sonuçlarında burası çıktıda,burdan okuyup,keyifli tartışmalar,teoriler derken gene keyif almaya başladım,bölüm çıksında,herkesin fikirlerini göreyim,konuşalım derken gene zevk almaya başladım,yoksa şuan bu kadar devam etmezdim bile,bu arcda gerçekten soğutacak kadar kötü şeyler oldu,ama nedense ya kendi içimi ferahlatmak için yada gerçekten inandığım için bu arcdan sonra herşeyi toplayacağını düşünüyorum,full aksiyon,önemli olaylar tam ekip,müfettikler ve kaçma olayları olmayacağı ve güç yetmeme olayları çok olmayacağı için böyle rezil senaryo uydurmak zorunda kalmayacağını düşünüyorum bekleyip görelim

Hani arc genel olarak güzeldi bal olaylar hep vardı ve olacak da sadece bu bal olayları görmezden gelip abartı güç çıkarımlar yapılmasın yoksa genel olarak güzel arc konsept olsun karakterler olsun ve arclar gittikçe güzelleşecek gibime geliyor.

Muhteşem bir yazı olmuş elinize sağlık. Bu seride şans faktörü her zaman olsa da, bu sefer çok sayıda sinir bozucu olay yaşandı maalesef. Sabaody ve sonraki birkaç arcın forumca çok sevilmesinin en önemli sebebinin ne olacağının tahmin edilememesi olduğunu düşünüyorum. O zamanlar tayfa dağılmıştı ve herkesin başına kötü şeyler gelme ihtimali vardı. İlk defa hasır şapkalar tam anlamıyla ağızlarının payını almıştı ve merak faktörü ilgiyi canlı tutuyordu.

Şu an ise kesinlikle öyle değil. Bu arcla beraber, bizimkilerin ne yaparsa yapsın ölmeyecekleri, bir şekilde amaçlarına ulaşacakları, her zaman kazasız belasız ilerleyecekleri düşüncesi yerleşti herkesin kafasına. Şu an açıklanmayan gizemler için seriyi takip eden, eski heyecanı kesinlikle kalmamış bir dünya insan olduğuna eminim ben.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık