Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Totto Land Muskası

Seriyi baştan çeviriyorum ya, şans faktörü hep varmış aslında. Mesela Alabasta'da bizimkiler yakalandığı zaman oda su ile doluyor. Crocodile'ın verdiği anahtar sahte, tam o anda Galdino ortaya çıkıyor. Seride her kapıyı açacak anahtarlar yapabilen tek adam.
Vallahi daha baksak çok şey çıkar belki. Arc arc bakmak lazım. Benim için en basitinden Galdino'nun idam sahnesi orada olması. Adam sırf o olay olması için İD'den kaçırmış resmen adamı.

Ne bileyim Luffy'nin zehirlenmesi ve Robin'de panzehirin bulunması falan. Baksak belki çok daha fazla şey çıkar muhtemelen.
Kaido'ya korsancılık oynama sözlerini söyletip böyle devam etmesi üzücü bence.

Elinize sağlık.

Genel kurgu açısından bir çok şans/bal unsurunun olabilirliği mümkün. Hele güç açıklamaları çoğu seri de vardır.

Reiju'nun gelişi de tamamen bir tanıştırma sahnesiydi. Magellan geçmişiyle kurtuldu denilse de yerdik. O kadar önemli bir şans faktörü değil diye düşünüyorum. Konuda bu şekilde değerlendirdiğim, altyapısı olduğunu düşündüğüm, önemli bir etkisinin olmadığını düşündüğüm bir çok muska etkisi var. Bu sebeple beni rahatsız etmediler. : o)

Ama henüz ittifak yapılmamışken Bege ne diye Bobbin'i vurdu hiç bir altyapısı yok bana göre. Düğün öncesi arıza çıkmasın suikast planı sekteye uğramasın diye yaptı diyeceğim. Ama Sanji ve Bobbin diyaloğundan haberi yok kim kimi niye kovalıyor hatta kovalıyor mu belirsiz. Haberi varsa bile bir cümle veya bir karelik FB ile bu meseleye değinilmesi gerekiyordu.

Sanji'nin yatağında yatılması da ilginç. Hani o sahne olmasa ve nede olsa Sanji'yi tehdit ettik o kaçmaz diye geçiştirilse yeterliydi bence. Gereksiz bir olaydı o.

Genel olarak koca arcın tadını kaçıran üç muska etkisi var bana göre.

-Kata'nın öncesinde aksini belirten onca söz söylemesine rağmem Luffy'nin öldüğüne emin olmadan mola vermesi.

-Luffy'nin G4 süresi bitiminde Brulee'yi bulması ve bitkinliğe rağmen ve hemen arkasında Kata olmasına rağmen göz açıp kapayıncaya kadar Brulee'yi paket etmesi.

-Tayfası adına çok büyük bir güç olması gereken Smoothie'nin hiç bir işe yaramaması.

--
Konu arcın özeti olmuş adeta. Bu kadar çok maddeyi bir araya getirmek bile büyük bir emek. Tekrar elinize sağlık.

Luffy tam tayfa gelse linlin iner diyenler iyice okusun bu konuyu :(

Elinize sağlık böyle bir açıklama daha doğrusu aydınlatma gerekliydi forum için :sapkali:

Elinize sağlık çok önemli bir konu olmuş.:good:İsme bayıldım zaten.

Evet genel olarak bal konuşuyoruz ama bunu Oda kendi eliyle yapıyor. Hani seri kendi kendine bizimkileri zor bir duruma soksa ve Oda birden kurtarıcı gibi müdahale etse bunu anlarım ama kötü duruma sokan da araya bal sokan da Oda'nın kendisi. Bunlar hep kurgu gereği olması gereken şeyler. O yüzden ben 'bizimkiler şansa kurtuldu, torpil' söylemlerine vs katılmıyorum. Oda'nın senaryosu bu durumlar. Bal demek bana göre doğru değil.
Kötü duruma mangaka sokmuyor.Luffy ve tayfa birşey amaçlıyor ve bu pozisyonlara kendileri giriyorlar.Korsanlarsa eğer en tepeyi hedefliyorlarsa bu normal birşey.Adam kk olacağım diyor yonkou mekanı basıyor hani böyle olunca mangaka zor durumlara sokmuyor yani.Bu tayfanın ilerleyeceği yol zaten kötü durum falan değil.Yonkou mekanını basıyorsun yani ne olmasını bekliyorsun ellerinde güllerle mi karşılayacaklardı bizim tayfayı elbette ki kıstıracaklardı.Yonkou indirmek için girdiklerinde de yaşanacak bu tarz olaylar.

O açıdan tayfada inanılmaz bir şans var Luffy'de ise kovan kovan bal var.Bu olmadan korsan kral olamaz demeye getiriyor herhalde mangaka onu bilemiyorum artık.Fakat kaderin eli diyin en kötü ortada çok anormal tesadüfler söz konusu.

Böyle bal olaylar gerekli yanlış anlaşılmasın. Eğer YONKO bölgesine girip çıkmak istiyorsan balın âlası lazım çünkü.

Benim karşı çıktığım olay sanki arc içinde her şey istenildiği gibi gitmiş de sonra luffy şöyle yapar böyle yapar şunu alır denmesine karşı çıkıyorum.

İki dövüşünde de bal olay vardı veya destek diyelim. Ha bundan rahatsızmıydım ? Hayır. Taa ki biri çıkıp da luffy yonko hariç herkesi alır diyene kadar.
Luffy zaten herkesi geçecek de az durun daha 10 seneden fazla sürecek bu seri şimdiden başladıysanız işimiz var :( oh be rahatladım :oops:

Son düzenleme:
Elinize sağlık çok önemli bir konu olmuş.:good:İsme bayıldım zaten.

Kötü duruma mangaka sokmuyor.Luffy ve tayfa birşey amaçlıyor ve bu pozisyonlara kendileri giriyorlar.Korsanlarsa eğer en tepeyi hedefliyorlarsa bu normal birşey.Adam kk olacağım diyor yonkou mekanı basıyor hani böyle olunca mangaka zor durumlara sokmuyor yani.Bu tayfanın ilerleyeceği yol zaten kötü durum falan değil.Yonkou mekanını basıyorsun yani ne olmasını bekliyorsun ellerinde güllerle mi karşılayacaklardı bizim tayfayı elbette ki kıstıracaklardı.Yonkou indirmek için girdiklerinde de yaşanacak bu tarz olaylar.

O açıdan tayfada inanılmaz bir şans var Luffy'de ise kovan kovan bal var.Bu olmadan korsan kral olamaz demeye getiriyor herhalde mangaka onu bilemiyorum artık.Fakat kaderin eli diyin en kötü ortada çok anormal tesadüfler söz konusu.
Ben o açıdan bakmıyorum işte. Tabi ki zor KK olmak. Ama Oda istese eğitimden sonra hayvan gibi bir Luffy çıkarabilirdi karşımıza. Kim itiraz edebilirdi buna? Koskoca Rayleigh'ten 2 yıl gibi çok uzun bir sürede eğitim almış gelmiş biri gözüyle bakıp bunu çoğumuz onaylardık. O yüzden Oda'nın böyle durumlara sokması normal. Ama işte bunu yapan Oda, demek istediğim bu. Örneğin konuda verilen örnek: Luffy'nin zehirli balığı yemesi ve son anda Reiju'nun ortaya çıkması. Oda Reiju için ortam hazırlamasa Luffy bu balığı yemezdi, bunun sonuncunda da şans diye bir durum ortaya çıkmazdı. Ben senin kafana silah dayasam tam tetiğe basacakken vazgeçsem bu senin şansın mı olur yoksa benim seçimim mi? Böyle düşün. Bu durumlar Oda'nın seçimleri. Ben bunu savunuyorum sadece.

Ben o açıdan bakmıyorum işte. Tabi ki zor KK olmak. Ama Oda istese eğitimden sonra hayvan gibi bir Luffy çıkarabilirdi karşımıza. Kim itiraz edebilirdi buna? Koskoca Rayleigh'ten 2 yıl gibi çok uzun bir sürede eğitim almış gelmiş biri gözüyle bakıp bunu çoğumuz onaylardık. O yüzden Oda'nın böyle durumlara sokması normal. Ama işte bunu yapan Oda, demek istediğim bu. Örneğin konuda verilen örnek: Luffy'nin zehirli balığı yemesi ve son anda Reiju'nun ortaya çıkması. Oda Reiju için ortam hazırlamasa Luffy bu balığı yemezdi, bunun sonuncunda da şans diye bir durum ortaya çıkmazdı. Ben senin kafana silah dayasam tam tetiğe basacakken vazgeçsem bu senin şansın mı olur yoksa benim seçimim mi? Böyle düşün. Bu durumlar Oda'nın seçimleri. Ben bunu savunuyorum sadece.
Arkadaş zehirli balığı yemesi ve Reiju'nun gelmesi olayı bal değildir. En büyük şansızlıktır.

Luffy Magellan'dan sonra zehre bağışıklık kazanıyor. Ama denizde o bağışıklığın bile kar etmeyeceği nadirinde nadiri en zehirli balık çıkıyor. Luffy bunu yiyor ve neredeyse ölüyor.:D Arkadaş Luffy'nin bağışıklığı olmasa he diyeceğim de bağışıklığı olan ve bunu kazanmak için ömründen ömür gitmiş adamı balık ile zehirleyip öldürecektin Reiuju olmasa e mi?:S

Arkadaş zehirli balığı yemesi ve Reiju'nun gelmesi olayı bal değildir. En büyük şansızlıktır.

Luffy Magellan'dan sonra zehre bağışıklık kazanıyor. Ama Deniz'de o bağışıklığın bile kar etmeyeceği nadirinde nadiri en zehirli balık çıkıyor. Luffy bunu yiyor ve neredeyse ölüyor.:D Arkadaş Luffy'nin bağışıklığı olmasa he diyeceğim de bağışıklığı olan ve bunun kazanmak için ömründe ömür gitmiş adamı balık zehirleyip öldürecektin Reiuju olmasa e mi?:S
Luffy'yi sonuna kadar savunacağız! :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık