Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Tayfanın Yeni Üyesi Momonosuke

Teoriyi nasıl buldunuz? Sizce tutar ve Momo tayfaya gelir mi?

• Kullanılan toplam oy
    73

Silinmiş Üye

Momo macerasını tamamladı bundan sonra Wano'da kalacaktır bence.Yamato gelecektir tayfaya.

Öncelikle katılmasanız da katılsanız da teoriyi okuyan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum :)

korkak bebek Momo mu daha iyi kılavuz olur bilemiyorum
Bu bakış açısını anlıyorum. Ancak bir eser her zaman bizim zevklerimize doğru orantılı şekilde ilerlemez. Esasında küçük bir çocuğun bir şekilde özel bir güce sahip olması ve bu sayede çok kilit bir noktada rol alması oldukça sık kullanılan kurgusal bir materyaldir. Seversin sevmezsin mantıklı bulursun bulmazsın orası ayrı konu. Ama seri içinde direkt olarak Momo kılavuz olacak dendiğinden ötürü bunun geri dönüşü olacağını pek sanmıyorum.

Karasakal'ın şu an kendisi ile beraber 10 üyesi var
Ancak Karasakal'ın tümen komutanları ten titans olarak geçmekte. Yani şuanda bilmediğimiz görmediğimiz ya da henüz onlara katılmamış bir tümen daha olabilir.
Kurduğumuz İttifağın üyeleri bir nevi bizim tayfanın ittifak güçleri de var. En önemli isim olan Law son 4 arktır (Whole Cake hariç) zaten tayfadan biri gibiydi.
Yonkouların zaten temel özelliği birnevi bölge kontrol eden ve kendisine biat eden korsanlardan oluşma bir orduya sahip olmaları. Karasakal'ın da kendi tayfası dışında ona biat etmiş korsan tayfaları, müttefikleri falan vardır. Law'ın bizimkilerle hareket etmesi bu duruma engel teşkil etmiyor.

Kaldı ki artık en büyük savaşın olacağı arklara bu kadar yaklaşmışken Momonosuke gibi henüz çocuk olan biri bizim tayfada barınamaz. Ona düşen şey Wano'nun yeni lideri olmak olacaktır

Şimdi Momo gibi bir çocuk demişsin ama sence Momo'nun

Bir çocuk olarak Wano'ya hükmetmesi, koca koca samuraylara emir vermesi, strateji kurması ülkenin ekonomisiyle ilgilenmesi, vergi toplaması falan mı daha makul? Yoksa güçlü abilerinin yanında kendi güçlerini geliştirmesi ve o güçler her neyse aktif şekilde katkı sağlaması mı? Momo şafağa kılavuzluk edecek kişi dendi. Bunun ise Wano'yu çocuk olmadına rağmen üstte belirttiğim şekilde yönetmesinin oldığunu hiç sanmıyorum. Çocuk olması bunu engelliyor çünkü. Ama Shiroshi ekolünden bu büyümekle ilgili şeyleri gerektirmeyecek özel bir gücünün olması daha mantıklı. Bunun için de Wano da kalması gerekmiyor. Tam aksine şafağı getireceklerle beraber olması daha mantıklı.

Hep büyük adamların eskiden miço olduğunu gördük. Bunlardan shanks, kaido ve teach yonkou olmuşlar. Marco da bir sağ kol. Bizim miçomuz da ileride yonkou kalibresine erişebilecek birisi olmalı. Bu kıstası momo karşılıyor mu? Evet. Gelecekteki en güçlü kişi olacağı kesin. Güçleri de muazzam.

1. Kaidonun meyvesine sahip.
2. Herşeyin sesini duyabiliyor.
3. Dünyanın en iyi 21 kılıcından birine sahip.
4. Zoro tarafından yetiştirilen bir kılıç ustası olacak.
5. Muhtemelen 3 hakiyi de açacak.
6. Geleceğin en güçlü kılıç ustası da olacaktır.

Yani güncel kaidonun elinde sopa değil de kılıç olduğunu + olarak da herşeyin sesini duyduğunu düşünün. Geleceğin en güçlü kişisi olacağı kesin momonun.

Helal olsun bayağı güzel bir noktaya parmak basmışsın. Eğer aklıma gelse belirtirdim.

Genel olarak bakıldığında ana karakterlerin eğitmek amaçlı yanlarına aldıkları çocuğun ciddi bir potansiyele sahip olması hemen hemen her eserde kullanılan ve senaryo matematiği gereği gerekli olan bir şeydir. Çünkü birisini eğitmek demek aynı zamanda kendi iradeni, gücünü ve bilgeliğini bir şekilde devam ettirmesi için yeni nesillere aktarmak demektir. Bu noktada tatlı kız Tama yerine çok ciddi bir potansiyele sahip olan Momo'nun tayfaya miço(öğrenci) olarak gelmesi çok ama çok daha mantıklı.

Ama Luffy "beni miço olarak almadı Shanks, ben de kimseyi almayacağım" diyebilir. Veya "Roger zamanında almış, benim de almam lazım" da diyebilir.
Yani şimdi şu var, Luffy'nin bu konuda birebir taklit yapmaya çalışacağını zannetmiyorum. Yani duruma göre tavır alacaktır. Esasında Shanks'in Luffy'i almama sebebi denizin tehlikeli olmasıydı. Ama Momo için teori tutarsa durum tam tersi.

Bu arada nazik yorumun için teşekkürler.

@Sabaku No Gaara @Kenny McCormick @Yamatotayço @Earendill @Kaizokou Gari @Chris @Starrk (arada gözümden kaçan olduysa affola)

Bu arada Momo olmaz Tama olur diyen arkadaşlara topluca cevap vereyim.

Tama maalesef tatlı ve şirin olsa da tayfaya katılma isteği hariç kriterlerin hiçbirisine uymuyor. Hadi yeteneği de uysun diyelim. Ama bunun dışında ne tek başına film olacak kadar kapsamlı bir geçmiş, ne senaryo matematiği gereği bir miçoda olması gereken potansiyel falan hiçbirisi yok. Carrot da öyle çok farklı değil. Güç ve orijinallik açısından tatmin edici ama geçmiş geniş değil. Ayrıca miço sayılabilecek kadar küçük mü tam bilmiyorum.

Momonosukenin gelme ihtimaline pek sıcak bakmıyorum onun yerine o-tama gelse kat ve kat iyidir. Usopp namı ve chopper yeter bu tayfaya en azından o-tama katılır ise korur bu üçlüyü.

Momo tayfaya filan gelmez Kinemon bırakır mı küçücük çocuğu bir de veliaht shogun kendisi. Yamato ise gelebilir Kaidou’nun öz kızı olduğu için Wano da barınamaz, arc sonu sürgün edilir, bizimkilere katılır. Ama şuana kadar da hiç flashbackini filan görmedik neredeyse, acıklı bir hikayesi yok katılır mı bilemedim. Ben Otama katılabilir diye düşünüyordum dünyayı filan merak etmesi, ayrıca meyvesi de savaşta iş görürdü ama son bölümde yeteneğinin sadece yapay meyve yiyenlerde işe yaradığını öğrendik. Wano dışında smile yiyen yok zaten. Zoanları kendi tarafına çekemeyecekse pek işe yaramaz. Ben tayfaya bir kadın daha katılacağını düşünüyorum ama bu Yamato mu olur Otama mı olur yoksa Elbaf Arc’ta Bonney mi olur bilemedim.

Miço olsun isterim ama Momo'dan olmaz ya yok. Ben kadın üye bekliyorum zaten. Kadın üye geldikten sonra Momo da (veya Kin'emon) teklifi reddeden üye olabilir.

Edit: Ama emeğine sağlık. Güzel yazmışsın.

Öncelikle katılmasanız da katılsanız da teoriyi okuyan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum :)

Bu bakış açısını anlıyorum. Ancak bir eser her zaman bizim zevklerimize doğru orantılı şekilde ilerlemez. Esasında küçük bir çocuğun bir şekilde özel bir güce sahip olması ve bu sayede çok kilit bir noktada rol alması oldukça sık kullanılan kurgusal bir materyaldir. Seversin sevmezsin mantıklı bulursun bulmazsın orası ayrı konu. Ama seri içinde direkt olarak Momo kılavuz olacak dendiğinden ötürü bunun geri dönüşü olacağını pek sanmıyorum.

Ancak Karasakal'ın tümen komutanları ten titans olarak geçmekte. Yani şuanda bilmediğimiz görmediğimiz ya da henüz onlara katılmamış bir tümen daha olabilir.

Yonkouların zaten temel özelliği birnevi bölge kontrol eden ve kendisine biat eden korsanlardan oluşma bir orduya sahip olmaları. Karasakal'ın da kendi tayfası dışında ona biat etmiş korsan tayfaları, müttefikleri falan vardır. Law'ın bizimkilerle hareket etmesi bu duruma engel teşkil etmiyor.

Şimdi Momo gibi bir çocuk demişsin ama sence Momo'nun

Bir çocuk olarak Wano'ya hükmetmesi, koca koca samuraylara emir vermesi, strateji kurması ülkenin ekonomisiyle ilgilenmesi, vergi toplaması falan mı daha makul? Yoksa güçlü abilerinin yanında kendi güçlerini geliştirmesi ve o güçler her neyse aktif şekilde katkı sağlaması mı? Momo şafağa kılavuzluk edecek kişi dendi. Bunun ise Wano'yu çocuk olmadına rağmen üstte belirttiğim şekilde yönetmesinin oldığunu hiç sanmıyorum. Çocuk olması bunu engelliyor çünkü. Ama Shiroshi ekolünden bu büyümekle ilgili şeyleri gerektirmeyecek özel bir gücünün olması daha mantıklı. Bunun için de Wano da kalması gerekmiyor. Tam aksine şafağı getireceklerle beraber olması daha mantıklı.

Helal olsun bayağı güzel bir noktaya parmak basmışsın. Eğer aklıma gelse belirtirdim.

Genel olarak bakıldığında ana karakterlerin eğitmek amaçlı yanlarına aldıkları çocuğun ciddi bir potansiyele sahip olması hemen hemen her eserde kullanılan ve senaryo matematiği gereği gerekli olan bir şeydir. Çünkü birisini eğitmek demek aynı zamanda kendi iradeni, gücünü ve bilgeliğini bir şekilde devam ettirmesi için yeni nesillere aktarmak demektir. Bu noktada tatlı kız Tama yerine çok ciddi bir potansiyele sahip olan Momo'nun tayfaya miço(öğrenci) olarak gelmesi çok ama çok daha mantıklı.

Yani şimdi şu var, Luffy'nin bu konuda birebir taklit yapmaya çalışacağını zannetmiyorum. Yani duruma göre tavır alacaktır. Esasında Shanks'in Luffy'i almama sebebi denizin tehlikeli olmasıydı. Ama Momo için teori tutarsa durum tam tersi.

Bu arada nazik yorumun için teşekkürler.

@Sabaku No Gaara @Kenny McCormick @Yamatotayço @Earendill @Kaizokou Gari @Chris @Starrk (arada gözümden kaçan olduysa affola)

Bu arada Momo olmaz Tama olur diyen arkadaşlara topluca cevap vereyim.

Tama maalesef tatlı ve şirin olsa da tayfaya katılma isteği hariç kriterlerin hiçbirisine uymuyor. Hadi yeteneği de uysun diyelim. Ama bunun dışında ne tek başına film olacak kadar kapsamlı bir geçmiş, ne senaryo matematiği gereği bir miçoda olması gereken potansiyel falan hiçbirisi yok. Carrot da öyle çok farklı değil. Güç ve orijinallik açısından tatmin edici ama geçmiş geniş değil. Ayrıca miço sayılabilecek kadar küçük mü tam bilmiyorum.
Bana kalsa kim miço olursa olsun ama momo çok itici çok korkak tamam daha çocuk olabilir ama tama ondan daha cesur onuda en azindan tama kadar cesur cizseydi Oda bi sempatikliği olsaydi keşke senin verdiğin örneklerle momo %100 gelir diyebiliriz ama küçük ama sapik üstüne korkak olması yüzünden tayfaya gelmesini istemiyorum kabullenemiyorum heralde ??

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık