Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Tayfanın Gelişimi

• Konbuyu başlatan Striker
  • Başlangıç tarihi
Sanji'nin hedefi bildiğim kadarı ile ''milli olmak'' değil ''all blue'' adlı denizi bulmak.
Zoro'da ''en iyi'' değil, ''en iyi kılıçustası'' olmak istiyor.
En iyi imasında söylemek istediğin belli, yalnız birini 'milli olmak' diye küçümsemişsin diğerini 'en iyi' olmak şeklinde övmüşsün bu açıdan söyledim.

Bende böyle düşünüyorum, fark olduğunu söylemek haksızlık olur, Zoro'nun sabah akşam çalışmasını, Sanji'nin de abazalık peşinde koşup, yemek yaptığını düşünürsek, aksine Sanji daha yetenekliymiş demek lazım. ;)
Evet sende haklısın.

İlk başta uzun geldi üşendim okumaya ama sonra okudum güzel yazmışsın eline sağlık ve bence herşey doğru yazmışsın oranlamada güzel.Benim de kendimce yaptığım kıyaslama şu ;
Luffy:%70(Fazla demeyin iman gücü falanda vardır ondan &70)
Zoro:%65
Sanji:%60

Ayrıca Zoro ile Sanji arasında çok büyük bir fark yok her ne kadar Zoro her Allah'ın gücü gemideyken çalıştığı halde Sanji Zoro kadar güçlü olsada.Ayrıca hız farkı da çok büyük değildir küçük bir farkla yine Zoro daha hızlıdır.Ve biryerden hatırladığım kadarıyla yazıyorum herhalde bacaklar kollardan 3 kat daha güçlüdür bunun nedeni yürümektir Sanji'de yürüdüğü kadar yürüyor bu da bacak gücünü o kadar çoğaltır mı bilmem ama çoğaltırdır bence :D (Yalanda olabilir ama aklımda böyle bir şey var yazdım yinede :D)

% olayı kişiden kişiye değişir o kadar takılmamak lazım luffy'nin %5 atıyorum usopp'un %60 dır. Yani % ondan fazla diye ondan güçlü olacak diye bir şey yok. Ayrıca pokemon kartı gibi bu karakterleri kapıştırmak anlamsız. Luffy ve Zoro işleri sadece dövüşmek sanjinin sapkın biri olması ve aşçı olmasına rağmen canavar üçlünün içinde bulunması onlardan daha yetenekli olduğu sonucu çıkarılabilir. Aralarında güç farkının olması normal ama bunu durmadan gündeme getirip tartışmanın ne manası var Zoro hepsini kesebilecek güçte olsa ne olacak yani ? marimo korsanları mı yapıcaklar isimlerini.

Uçan_Terlik

Ödüllere bakıcaksak eğer Luffy zorodan nerdeyse 3 kat güçlü oluyor.Sanji ve zoro arasındaki fark enies lobby de gösterildi bence.çok küçük bir miktar fark var aralarında ki seri sonuna kadar da böyle devam eder muhtemelen.Eğer stillerine isim verirsek zoro güç ise sanji estetiktir.bacak gücünü de hafife almamak lazım zoronun da kılıçlarını tabi.Yok zoro bütün gün çalışıyor daha güçlüdür muhabbetlerine girmeyelim hiç bütün seri boyunca kaç kez antreman yaptığını gördük.

Sanj ve Zoro çok çok yakın güçte felan değiller Opta gösterilen kural
kaptan en güçlüdür burası kesin kaptandan sonra zoro gelir hep 2.adamları zoro aldı sanjiye 3.ler düştü aok vs akainu gösteriliyor alaka yok aok ve akainu görevdeş olarak aynı konumdaydılar bizim tayfada her ne kadar konum dağılımı olmasada kimsenin zoruna gitmesin 2 düşman olsalar zoro ve sanji ve tanışmasalar zoro sanjiyi sağdan sola çizer savaşta öyle 5-10 gün sürmez artık denk kişilerin savaşı 5-10 gün sürer muhabetleri çoğaldı.

O fark bu resimde değil her arcta gösteriliyor.Zoro her zaman Sanji'den uzun süre ayakta kalıyor ve her zaman Sanji'nin rakibinden güçlü olan kişileri yeniyor.Ödülleri arasında biel fark var.

Edit:O resimde bence Luffy ile Zoro arasındaki fark gösterilmiş.Sanji ile Zoro ile alakası yok.Orada öne çıkan kişiler Luffy ve Zoro.
tamamen yanlış anlamışsın resmi iyi bak '' muslu'' bahsettiği gibi sanji ve zoro dur başkası degil zoro her zaman daha güçlüleri alıyo ama ennes loby de öyle olmadı şimdide seride görüyoruz meyve konusunda usta olmanın ne demek olduğunu tashigi smokerin meyvesini kullanamıyo law da gördük eee luffy zaten biliyoruz kaku daha meyvesinde usta degildi meyveyi yiyeli bir saat bile olmamıştı şimdi sen jaburadan nasıl ğüçlü dersin hayret bariz jaburanın üstünlügü var yani seninki hipotez aşamasında kaldı

not: zoro ve sanji eşit derece sevdiğim kişilerdir

Tarafsız biri olarak Zoro her durumda Sanjiden güçlüdür bu seride zaten gözümeze her arcda sokuldu aksini iddaa edenler sanji fanıdır.

Uçan_Terlik

Arlong arc'ı tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim eskilerden de olsa her arc göze sokma gibi bir durum yok.

Arkadaşlar önce tartışırken birbirinizi kırmamaya çalışın.
Ve bir karakteri överken diğerinin yerin dibine sokmayın.
Monster Triolar her tayfada var ve Kaptan hariç öyle çok güç farkı yok.Eğer varsa gösterirseniz sevinirim.Amiraller vs WB korsanları yapıldı.Hepsi birbiriyle teker teker dövüştü.Fakat öne çıkan tek isim vardı.WB.Shanks savaşı durdurmaya geldi.Shanks sadece amirali durdurmuşken 2. ve 3. adamı rakibini durduramadı.Eğer 2. adamı 3. adamından bariz üstün bir monster trio varsa gösterirseniz seviniriz.
Benn Backman kizaruyu durdurmadı mı?
2.adamı üstelik yasoop felan varken benn durdurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık