Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Tayfanın Gelişimi

• Konbuyu başlatan Striker
  • Başlangıç tarihi
Sanji son haliyle en fazla %20 eder Zoro oranı ise 85 olsa tam oturmuş olurdu.
Neden 20 derseniz sanji hayatını yemek yaparak zoro çalışarak geçiriyor sanji boş zamanında kızlara yavşarken zoro çalışıyor bu güne kadar sanjinin çalıştığını bir kere bile görmedik.Kamabakkada ise sadece dövüşerek şimdiki konuma geldi Baratiede ise dayak yiyerek.Sanji Zoronun yarısı kadar çalışsaydı Luffy ile başa baş dövüşürdü.
sanji en fazla yüzde 20 ediosa boşuna geliştirmiş o zaman kendisini

PX7 ye dalarken sanji diable jump yapıyor luffy ise g2 + haki ile dalıyo zoro normal dalıyo teknik bile yok
sanjinin gücü %20 ise bunu ilerletemedikten sonra gene bi işe yaramaz zaten %20 gibi bişeyin olmasıda mümkün değil
luffyde boş zamanlarında çalışmıyo ama onu %60 olarak kabul etmişsiniz ne hikmetse

Konu güzel olmuş en azından tayfanın yaptığı savaşlar ve gelişimlerini güzel derlemişsin.Bana sorarsan bu tür konularda güç kıyası pek makul değil yani sana göre öyledir ama herkese göre böyle değil yani yazarken sanki gerçektede dediğin yüzdelikte bir güç artışı yaşamışlar ben açıkcası bu kıyası doğru bulmuyorum.
Ayrıca Sanji ve Zoro arasındada çok büyük bir güç farkı göremiyorum.Bence Zoro Sanjiden güç olarak ileride ama muazzam bir fakta yok aralarında.
Unutulmamalı ki OnePiece evreninde ağırlık çalışarak kas yapmak insanlara gerçekteki gibi bir güç sağlamıyor yani kas gücü seride çok ama çok geri planda buna takılmayın bence.

Sonuc olarak tayfadaki herkes 2 yil oncesinden 2 kat daha gucludur diyorsun.
Ama surasi soyle olmali Luffy gucunun %60'inda ise Zoro %65 Sanji %70 vb. diye gitmeli..

Ben oranlama falan yapamam ama notlarlar güç kıyaslaması yapmak gerekirse kendi fikrimce...Zoro sanjiden güçlüdür ama bariz güç üstünlüğü oludğunu düşünmüyorum ha zoro sanjiden güç olarak üstündür ama sanji zoro'dan hızlıdır bu nedenle açığını kapattığını düşünüyorum
Luffy :10
Zoro:9.3
Sanji:9.2

Bence Luffy ile Zoro arasındaki fark devasadır. Zoro'nunda Sanjiden fazla güçlü olduğunu sanmıyorum.
Luffy 10
Zoro 8
Sanji 7.5

sanji açığını hız ile kapatıyorsa zoroda dayanıklılıkla bu açığı büyütüyor burda gelişimlerini kıyaslıyoruz dayanıklılıkta çok önemlidir 2y önce zoro luffyden daha dayanıklıydı şimdi kimbilir ne olmuştur

DaNTeFe

Yüzde hesaplarını bence ilk bölümle kıyaslayarak yap.Daha ilk bölümde "Gücünün %2'sindedir." demen çok mantıksız.Onun yerine mesela "Arabastada ilk bölümdeki gücüne göre %6 gelişti" demen daha mantıklı.En sonda da "Bu bölümde ilk bölüme göre %30 daha güçlendi ve toplamda ilk bölümdeki gücünden %60 daha güçlü olmuş oldu." gibisinden kıyaslarsan daha mantıklı olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık