Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sosuke Aizen vs. Herkes

Kim Galip Olur?

• Aizen

Kullanılan: 29 36.7%
  • Herkes

Kullanılan: 44 55.7%
  • 2 tarafta kaybeder

Kullanılan: 1 1.3%
  • Kararsızım

Kullanılan: 5 6.3%

• Kullanılan toplam oy
    79
Aizen'in ilgisini hougyokuyu üretebildiği için çekiyor.Güçlerinin eşit olduğunu sanmıyorum ben.Öyle olsa karakuradaki savaşta Aizen sadece yamamatoya önlem aldı Urahara'yı tehdit olarak görse onada bir önlem alırdı.Aizene tek yapabildiği yerleştirdiği kidou oldu.
Aizen seviyesi kendi dışında 2 kişi var seride biri yamamato diğeri Bach.Onların arasında Urahara sırıtmıyor mu ya :(
Reis, Urahara dediğimiz adam Yuha bach'ın 5 potansiyel tehdit listesine zekasıyla girebilmiş birisi. Yamamotoya klonunu gönderdikten sonra gerçeği gelince seni zaten tehdit olarak görmedim diyor.

Kenpachi,Urahara,Shunsui üçü bankai açıp 1v3 yapsalar yenerler ama zamanında Aizen herkese tek atarken neden bankai açıp yenmediler ozaman.Senaryo hatası mı yoksa,bankai açsalar bile fayda etmez miydi hipnoza?
Kenpachi bankai kullanmayı bilmiyordu,Shunsui'nin kullanmasına ukitake izin vermemişti sanırım. Urahara da kendininkini daha büyük bi tehdit için saklamıştı.

Son düzenleme:
Kenpachi,Urahara,Shunsui üçü bankai açıp 1v3 yapsalar yenerler ama zamanında Aizen herkese tek atarken neden bankai açıp yenmediler ozaman.Senaryo hatası mı yoksa,bankai açsalar bile fayda etmez miydi hipnoza?
@Millennium Wizard sen cevaplarsın belki sorumu.
Soifon örneğinde dediğim gibi füzeyi yolladın diyelim aldanmayacağının garantisi yok dostuna karşı bankai kullanabilirsin.Shunsui alan etkili bankai yandaşlarını etkileyeceği için öyle pat diye açamıyor.Son arcta bile etraftan uzaklaştım herhalde diyerek açıyor.Urahara da zaten yapacağını yaptı saldırıları arka arkaya sıraladı o geldiğinde hogyoku aktifleşmişti çoktan.

Dostum Aizen güçlerimiz artık eşit değil diyor, yinede ilgimi çekiyorsun diyor. :/ Fakat sen hougyoku yaptığı için ilgisini çekiyor diyorsun. :D Mangayı neden kabul etmiyorsun?

Hougoku'lu hali zaten daha güçlü, ama eskiden eşitlermiş işte. :/ Aizen güçlüyse bile çok fark yokmuş arada. Sırıtmıyor dediğin adam 5 potansiyel güç arasında. Bence bir daha düşün.
Açıkçası baya oldu okuyalı son arcta kimi indirdiğini hatırlamıyorum bu adamın.Korumalardan biriyse eğer indirdiği evrilmiş mayuri lafımı geri alabilirim çünkü seri boyunca o yüce hiddetiyle kimseyi alaşağı ettiğini görmedik :D
Bankai çalmanın bugunu buldu,hougyokuyu buldu,mayuriyi ehlileştirdi bu adamın yaptığı şeyler saf kuvvet değil zekasıyla,fikir adamlığıyla yaptığı şeyler.Zeki imajı verilirken güçlü olduğu hissettirilip hislerin karşılığını alamadık.5 savaş gücü arasına girmeside bununla ilgili.5 güçten biri ama Gotei 13te hala sıfırıncı takımda değil mesela

Bu konuyla ilgili sonra uzunca yazacağımı söylemiştim.Biraz Aizen'in stratejik dehasını içerecek.Ve kolay okunması için parça parça yazacağım.
Başlıyorum.

Şimdi çoğu insan Aizen'i Kyoka Suigetsu kullanarak yani kılıcının yeteneğiyle herkesten güçlü görüyor.Evet Aizen bir kişiye kılıcının salınımını bir defa gösterdiyse eğer o kişiyle arasında güç seviyesi olarak bir uçurum yoksa onu her türlü kesip saf dışı bırakabilecek demektir.Bu sadece Yamamoto karşısında olmadı.Yamamoto ondan farkla daha güçlüydü ve o da stratejiye sahipti.Bu sebeple zaten onun için özel arrancar yapmıştı.

Yani sadece varsayıyorum.Diyelim ki Unohana Aizen'den temel yetenekler olarak daha güçlü birisi.Ancak ilüzyon altında.Daha güçlü olmasına rağmen Aizen'e yenilir ve saf dışı kalır.Çünkü Aizen 1 - 0 önde başlıyor maça ve yabana atılmayacak bir güç seviyesine sahip.Unohana tarzı bir karakter ondan daha güçlü olsa bile açık ara bir fark olmadığı sürece teke tek kapışmada kazanan Aizen olacaktır Kyoka Suigetsu sayesinde.Unohana önceden kılıcın salınmasını görmüş olduğundan dolayı.Kazanabilmek için illüzyonun fayda etmeyeceği Ryuujin Jakka gibi alan yeteneklerin olmalı ve Aizen'in gerçek bedenini yakalamalısın.O da birbirine yakın seviyelerde kolay birşey değil.

Elbette Shinji'nin yeteneği gibi ilüzyona kontra atak yapmayı yada aşmayı deneyecek özel yetenekler çıkabilir.Bu şekilde ilüzyonun avantajını silip atmayı deneyebilirsin. Ancak seride biz Shinigami'lerden o denli bir shikai yada bankai görmemiştik.Yani 5 duyuyu kontrol eden ilüzyona engel olacak yada onu etkisiz kılacak bir yetenekten bahsediyorum.Sadece Shinji shikaisi ile algıları tersine çevirdi ama daha sonra Aizen benim yeteneğim seninkinden üstün diyerek karşılaşmaya noktayı koydu.

Aizen'in birden fazla kaptan ve Vizard ile dövüşmesine gelirsek eğer....

Tamam Aizen inanılmaz bir reiatsu,kido,hakuda,shunpo ve fiziksel kapasiteye sahip birisi.Ancak birden fazla kişiyle dövüşmek ayrı bir olay.Shinigami sınırı denilen birşey var seride.Tam olarak bu sebeple de Aizen bu sınırı kırıp Shinigami sınırını aşmayı planladı ve bunda da başarılı oldu.Hollowlaşmış Shinigami muhabbetini ilk başta bunun için yapıyordu.Hogyoku sayesinde bu sınırı kırdı ve hatta hollowlaşmış Shinigami'den öte bir varlık haline geldi.Mantığın geçerli olmadığı bir varlık haline.Dolayısıyla Shinigamiler fazla reiatsu harcayıp birden fazla rakibe karşı uzun süre savaşırlarsa ve de yaralanmaya devam ederlerse Shinigami sınırlarına geliyorlar.Aizen İsshin ile dövüşürken Shinigami sınırına geldiğini söyledi ama sonra hogyokuyu gösterip devam edebileceğini söyledi.Bundan öncesinde birsürü kaptanla dövüşmüş olmasının yanı sıra 96. kidoyu doğrudan almış ve o yaratılan fırsat sayesinde İchigo tarafından kesilmişti.

Durum böyle olunca gotei ve vizardları karşına tek başına aldığında bazı stratejiler izlemen gerekiyor.Onları ilüzyona almış olsan bile.

Öncelikle Wonderweiss dışında da hazırlıklı geldi.Kör noktasına yani kafasının arkasına koyduğu kido bariyeriyle.İchigo sinsice saldırdıktan sonra bu şekilde püskürtülmüştü.Yine yenilirken Shinji de öyle.

Ayrıca güçlü olan kaptanların kombine ataklarla yaratabileceği tehlikenin farkındaydı.Yani ilüzyon gösterisindeki Soifon-Shinji-Hitsugaya-Shunsui kombinesinden bahsediyorum.4 yeteneği harmanlayarak iyi de iş çıkarmışlardı.Orada onlara ilüzyon gösterisi sunmamış olsaydı belki o aldatmacadaki gibi ölmezdi ama sağlam bir yara alması olasıydı.Bu yüzden riske girmedi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık