Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Öneri] Sevdiğiniz YouTube Kanalları

Silinmiş Üye

Yalin Kod - Bilgem Cakır - Yazilim

Yorekok - bilmeyen pek yoktur. :D

Cracking The Cryptic - Sudoku

EEVblog - Elektronik

歴史を面白く学ぶコテンラジオ_COTEN RADIO - Favorim, zaten iki senedir japon podcast odulunu aliyorlar ben de spotifyda her bolumu kacirmadan izlemeye calisiyorum.

Tarihi olayları mizahla anlatmaya çalışan çok farklı bir kanal. Hiç sıkılmıyorsun resmen. Sadece bu videolar biraz zaman aldığı için(tahminime göre) yeni bir videoyu en az 3-6 ay arası da beklemek gerekiyor. Beni için tek eksisi French Revouliton'ı anlatırken sadece başlangıç kısmını anlatıp Napolenic Wars'u anlatmaması.

Langfocus kanalıda adı üzerinde dil kanalı. Dillerin benzerlikleri,farklılıkları,tarihleri hatta antik dönem de bulunan dillerin(İngilizcede çok şaşırdım) bile anlatılması ve seslendirilmesinin yapılması çok iyi olmuş. İzlemek isteyenler için Türkçe Hakkında da bir videosu mevcut.

Türkçe bir tarih kanalı. Bir kings and general olmasa da ondan kalır bir farkı yok. Bazı durumlarda(mesela japon-moğol savaşını ele alırken) ilk 3 dakika japoncadan anlatması onu biraz farklı kılıyor.(Gerektiği yerde ingilizce de yapıyor)

Hali hazırda bu da tarih olayları anlatan bir kanal ama bunun diğerlerinde farkı ise Yahudilerin Tarihini,Petrolün tarihini anlatması. Diğerleri gibi savaş odaklı bir yol haritası izlemiyor.

Son düzenleme:

Çok harika bir abimiz. Kendileri bir programcıdır ve şu an ABD'de çalışmaktadır.

Çoğunlukla Star Craft2 videoları çeker. Bazen de kodlama ile ilgili yayınlar yapar.

Bu iki konuda da kendisiyle kolayca iletişim kurup yardım isteyebilirsiniz. Zira ders veren birisi olduğu için çok güzel bir şekilde kafanızdaki soruları giderecektir.

Biraz niş kategoride bir öneri yapacağım.

Amerikan çizgi romanlarına ilginiz varsa bana kalırsa bu alanda en iyi içerik üreten kanal. Bilhassa eskiden daha sık yaptığı, kanala ismini veren, Comic Tropes formatındaki videolarda belirli yazar ve çizerlerin sıkça kullandıkları anlatım tekniklerini ve tarzlarını gayet başarılı analiz ediyor. Son dönemlerde belirli bir konu seçip video essay tadında videolar çıkarıyor, konu Marvel olduğunda genelde benim halihazırda bildiğim şeyler olsa da başka konularda illaki bir şeyler öğreniyorum. Ama ilgisi benim düzeyimde olmayanların Marvel konularında da pek çok yeni şey öğreneceğine eminim.

Agunzagun diye biri vardı dimi ya noldu acaba adama? ?
Mesajı görünce geçmişe gittim be. Bu Agunzagun Sabri ile ortaokulda ve lisenin ilk yıllarında Level ve Oyungezer dergilerine özenip beraber oyun inceleme siteleri kurmuştuk, e-dergiler falan çıkarmıştık. Sonra bir sebepten kavga ettik sanırım ama sebebini hatırlamıyorum bile 12 yıl falan olmuş :D YouTube'a içerik üretilen ilk yıllarda orayı hiç takip etmediğimden agunzagun kanalından yıllar sonra haberim oldu, o sırada da epey fazla abonesi vardı sanırım, vay be demiştim :D Şimdilerde de Oyungezer'in yazar kadrosunda Sabri, bugün önemsiz gibi dursa da o zamanlar Oyungezer'de yazmak büyük hayaldi bizim için. Dergide yazılarını görünce uzaktan uzaktan takdir ediyorum öyle.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık