Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Öneri] Sevdiğiniz YouTube Kanalları

Doğadan kesitlerin video şeklinde sunulduğu bir kanal. Basit ama güzel. Ny’da yağmurlu havada yürüyor mesela onun videosu. https://www.youtube.com/c/NomadicAmbience

İnstagram’da ki insanların falan yaptığı Photoshop’ları inceliyor ve daha önemlisi insanı neyin çekici/ güzel yaptığını vs. ele alıyor.

Bu kanalda adı üzerinde siz olsanız ne yapardınız? üzerine videolar yapıyor. Genelde cafe’de falan sıradışı bir olay karşısında insanların gösterdiği tutumların videoları.

Ben de bu kanalı seviyorum. Çiftlik sahibinin hayvanlarıyla alakalı çektiği videolar içeriyor. Genelde Tavuklar, hindiler var ama köpek kedi videoları da var :)
Türkiye'deki köylerin hallerini düşündüğümde (en azından kendi köydeki akrabalarımı düşündüğümde) bahçelerine taş döşetip tavuğa, köpeğe bahçe kirlenir diye bakmıyorlar. Onlar için bile düzen yere iki üç beton taş döşemeye bağlı. Bu çok üzücü. İlerde güzel param olursa kendi çiftliğimi kurmak isterim. Önce 5-10 tavukla başlarım. Köpeklerim kedilerim olur. Para dönerse inek, koyun, keçi çok güzel olur.
Doğayla iç içe olmayı özledim :(

Sinema filminin veya bir dizinin ya da karma hallerinin güzel sahnelerini güzel bir müzik eşliğinde dinleyebileceğiniz 3 kanalı birer örnekle paylaşayım:

Pek takılmıyorum, daha doğrusu vakit ayıramıyorum. Barış Özcan, Murat Soner'i herkes biliyor, onun dışında şu sayfalar iyidir, hoştur:
Kamusal mizah, örnek video (☞ ಠ_ಠ)☞
TRT arşiv, eskiler şiir gibi (☞ ಠ_ಠ)☞
Danny casale, eğlencelik (☞ ಠ_ಠ)☞

Sevdiğim bir kanal. Behçet hoca bazen çok akıcı konuşamasa da rahatsız etmiyor. Bu videosunda satış- nöro pazarlama üzerine eğitim veren ve araştırmaları, bu konuda en iyi profesörlerden biri olan Richard Bagozzi ile beraber çıkarmış olduğu makalede ulaştıkları sonuçları açıklıyor. Yaptıkları ilkel deneylerin sonucu insan 160 mili saniye içerisinde bilinçsiz bir zihinsel tepkime veriyor. Ve kararlarımızı bu bilinçsiz tepkime sonucu veriyoruz. Yaptıkları deneyin hala dayak atılarak düzeltilmesini hatta bunun doğru çıkmasını istemediğini de söylüyor.
Ben de gerçekten istemem. Çünkü o zaman bunu yazan kişi ben mi olurum yoksa beynimin içine kodlanmış o bilinçsiz yaratık mı?
Bundan bahsederken Adam Fawer'ın kitabı Empati 'den bu kısmı hatırladım:
yaşamınızın kontrolü sizde değil!
öyle olduğunu düşünebilirsiniz, ama yanılıyorsunuz.
elbette ki kendi kararlarınızı kendiniz vermekte özgürsünüz.
bu kitabı kapatabilirsiniz.
o sandalyede oturmaya devam edebilirsiniz.
ya da gözlerinizi oymak gibi çılgınca bir şey yapabilirsiniz.
ne isterseniz yapabilirsiniz.
ama sorun şurada: ne isteyeceğinizi kontrol edemezsiniz.
her davranışınızı önceden belirleyen arzularınız ruhunuzun o
kadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz.
ve bu da sizi mükemmel bir köle yapar.
bu nedenle, hayatınızı yaşamaya devam edin. ne isterseniz yapın.
sadece 'isteklerinizin' tümüyle sizin kontrolünüzde olmadığı
gerçeği üzerine kafanızı çok fazla yormamaya çalışın.

Röportaj Adam => Mizah (Milli)
Viva La Dirt League => Mizah (Oyun ağırlıklı)
Batesmotelpro => Mizah (Müzik klipleri kalite olarak daha ön planda benim için)
Murat Soner => Eleştiri ve farklı bakış açıları (Özellikle yerli diziler hakkında)
Multiplayer => Oyun haber/yorum
Post42 => Soğuk Savaş (Gülmeme Challenge)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık