Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Seride Görülmüş Muhtemel Uyanışlar

• Konbuyu başlatan karolla
  • Başlangıç tarihi
Ne bilem animede de, mangada da Dof'un ve Crocodile'ın yaptığı tekniklere çok benzer şekilde gösterilmiş :D
Bak uyanış meyveyi normal kullanabilen kişiler tarafından yapılmıyor. Teach o zaman meyveyi yeni yemişti. Yani ne kadar potansiyelle kullanabilir? O meyvenin normal özelliklerinden meyveyi alır almaz deprem yumruğu atmasıyla aynı şey orada bile Teach diyor bu gücü kontrol etmekte zorlanıyorum diye.[Buna benzer bir şey idi]
Yani Teach eğer uyandırabilirse çok çok farklı şeyler göreceğiz gibi. Opening de vardı ya her yer kap karanlık oluyor. Öyle bir şey görmemiz bile mümkün. :)
O sadece meyvenin normal özelliklerinden biri gibi gözüküyor. Meyvenin açıklaması bile belli. Karanlık her şeyi yutar. :)

Bak uyanış meyveyi normal kullanabilen kişiler tarafından yapılmıyor. Teach o zaman meyveyi yeni yemişti. Yani ne kadar potansiyelle kullanabilir? O meyvenin normal özelliklerinden meyveyi alır almaz deprem yumruğu atmasıyla aynı şey orada bile Teach diyor bu gücü kontrol etmekte zorlanıyorum diye.[Buna benzer bir şey idi]
Yani Teach eğer uyandırabilirse çok çok farklı şeyler göreceğiz gibi. Opening de vardı ya her yer kap karanlık oluyor. Öyle bir şey görmemiz bile mümkün. :)
O sadece meyvenin normal özelliklerinden biri gibi gözüküyor. Meyvenin açıklaması bile belli. Karanlık her şeyi yutar. :)
Crocodile muhtemelen uyanış gerçekleştirdi ama o da pek güçlü değil.İş kullanıcıda bitiyor kaynak sağlam olmadıktan sonra meyve yatıp kalksın her gün isterse:hhh:

Crocodile muhtemelen uyanış gerçekleştirdi ama o da pek güçlü değil.İş kullanıcıda bitiyor kaynak sağlam olmadıktan sonra meyve yatıp kalksın her gün isterse:hhh:
Boş muhabbet yapıyorsun şuan seride meyveyi en iyi kullanan kişilerden biri Crocodile.

Uyanış gerçekleştirdi ama pek güçlü değil hee :D
Ulan başka karakterlere çamur atıp Dof'u yücelticem diye yapmayacağınız iş yok.

Boş muhabbet yapıyorsun şuan seride meyveyi en iyi kullanan kişilerden biri Crocodile.

Uyanış gerçekleştirdi ama pek güçlü değil hee :D
Ulan başka karakterlere çamur atıp Dof'u yücelticem diye yapmayacağınız iş yok.
Yine dof dedi benim ağzımdan değil senden çıkıyor hadi itiraf et hayranlığı :D Meyve tırt diyeceğim o da değil demek düzgün haki eklemediği için bu kadar oluyor.Galiba croconun yenilirken göstermediği uyanış teknikleri var yenilirken saklamış.:D

Her uyanışı da über beklememek lazım. Bu düşünce yapısı Chopper olsun Brook olsun, bu seviyedeki karakterlerin meyve uyandıramayacağı algısını oluşturuyor çünkü. Dediğim gibi kişinin potansiyeli olduğu gibi meyvelerin de potansiyelleri var. Chopper ya da Brook meyve uyanışı ile amirallerin normal meyve kullanımının yarısı kadar güçlü olamazlar belki ama bu neticede o meyvenin potansiyelidir. Ötesinin olmaması ya da hepsinin manyak güçlü olmamaları uyanış olmayacağı manasına gelmez.

Neticede bir ateş, karanlık, su, ışık, magma meyvesinin uyanışıyla insan meyvesinin bara bara no mi'nin uyanışı bir olamaz.

Yine dof dedi benim ağzımdan değil senden çıkıyor hadi itiraf et hayranlığı :D Meyve tırt diyeceğim o da değil demek düzgün haki eklemediği için bu kadar oluyor.Galiba croconun yenilirkem göstermediği uyanış teknikleri var yenilirken saklamış.:D
La bu forum Daredevill ve senin nasıl bir Dof fanı olduğunu biliyor her karakteri eziyorsunuz onu övmek için bak bakalım önce ki sayfalara Dof yapar başka kimsede beklemeyin şu yapar bu yapamaz. La ne alaka?
Şu seride meyveyi en iyi kullananlardan biri Crocodile,İlk antik silaha girişen adam,İlk uyanıştan bahseden adam siz ne sanıyorsunuz bilmiyorum hep boş yorumlar. O uyandırır ama güçlü çıkmaz ne mantıkla bunu diyorsun acaba?

La bu forum Daredevill ve senin nasıl bir Dof fanı olduğunu biliyor her karakteri eziyorsunuz onu övmek için bak bakalım önce ki sayfalara Dof yapar başka kimsede beklemeyin şu yapar bu yapamaz. La ne alaka?
Şu seride meyveyi en iyi kullananlardan biri Crocodile,İlk antik silaha girişen adam,İlk uyanıştan bahseden adam siz ne sanıyorsunuz bilmiyorum hep boş yorumlar. O uyandırır ama güçlü çıkmaz ne mantıkla bunu diyorsun acaba?
Alabasta luffy karşısında düştüğü durumlardan çıkarıyorum.Ya yok yada uyanışı güçlü değil.Veya uyandırmış bırakmış teknik vs hak getire.Ben meyveyi çok iyi kullanırım dediğine bakma herkes kendini övüyor ona bakacaksak işimiz var.

Alabasta luffy karşısında düştüğü durumlardan çıkarıyorum.Ya yok yada uyanışı güçlü değil.Veya uyandırmış bırakmış teknik vs hak getire.Ben meyveyi çok iyi kullanırım dediğine bakma herkes kendini övüyor ona bakacaksak işimiz var.
Alabasta da ne duruma düşmüş çölde dövüş ne kadar sürüyor? Uyanış diye söylenilen sahnede ise ne kadar zaman sürüyor vs bir bak.Hemde bu vslerde adam oynayarak kazanıyor. Adam Luffy'i 3 kere öldürüyor.[Hep başka birinin veya şansının yardımıyla kurtuluyor.]

Kardeşim adam kendini övüyor mu? Şurada anket aç bak Crocodile'a kaç oy gelir. Adamın nasıl meyve kullandığını görmüyorsun heralde veya gözlerin kapalı bakıyorsun.

karolla

öncelikle eline saglık. bir kac tanesini bir yerlerde yazmıstım. senin yazdıklarının hepsine kendi fikrimle, düşüncemi yazayım.

- ilk olarak enel. bence enel meyvesini uyandırmadı. çünkü zaten kendisi yıldırım. ve degişen formun etrafına etkisi olmadı. benim gördügüm enel, watadsumi gibi sadece kendisini şişirdi :D orada yapabilecegi saldırı gücünü artırdı, ama goro goro no mi kücümsencek bir meyve degil. o meyve uyanırsa, yeni dünyadaki o yıldırımlar düşen adadaki gibi olur her yer...

- doflamingo, zaten mangaka onaylı.

- morianın yaptıgı uyanıssa, luffyde yüz tane aldı... meyvenin dogasına ters oluyor. bence oda kendisini şişirdi sadece. morianın meyvesi, muhtemelen doppelmanının evrimleşmesiyle, ve kendi bedeninin ortadan yok olmasıyla upgrade edilebilir. yani hem kendi gölge olur, hemde günes olsa bile tüm gölgelere hükmedebilir, narutodaki nara shikamaru gibi.

- magellanın olayı, uyanısa en yakın olanlardan. çünkü kurdugu cümle, durumu özetliyor. impel down yok olur diye, kullanmak istemiyorum diyor. dofun gücü iple kontrol veriyor, yani binalarıda ipe cevirip onlarıda kontrol ediyor. magellanın gücü ise zehirliyor, yani uyanısında çelik, tas ne varsa zehirleyip nufuz ediyor. o yüzden magellan bencede uyanıs.

- crocodileda bence uyanıs modunda olanlardan. ordada olay cümlelerde gizli. diyorki croco; ben, meyve gücünün sadece temelini kullanan eziklere benzemem. zaten adam her yeri kum yaptıktan 10 saniye sonra, luffyi paket ediyor. ve yine ekstra; crocodile o saldırıyla her yerde, her yeri kum yapabilir. aynı magellanın zehirinin herseye etki edecegi gibi.

- chopper ve impel downdaki zoanlar uyanmıs olan zoanlar zaten. diger 3üne tescili croco koydu. chopperında ilac takviyesiyle zorlayıp, meyvesini uyandırdıgı bariz. ordada yine cümlelerde gizli hersey. ne dedi kureha? bir daha o tarafa gecme. yani chopper seytan ruhuna hükmetcegine, seytan choppera hükmetti ;)

- monette bence enel gibi sadece kendini şişirdi. her ne kadar kar meyvesi olsada, aokiji ve akainunun adaların iklimlerini degiştirdigi yerde, bir odaya bile tam hükmedemedi bence.

- son olarak aokiji ve akainu... sadece üreterek adayı etkilersin, ama dogaya bile hükmetmek, iste bu uyanısın temel prensibi gibi duruyor.

daha dogrusu, paramecialar bedenlerini degiştirdigi gibi cevrelerini degiştiriyorlar, logialar doga gücü oldukları için dogayıda degiştiriyorlar, zoanlar ise o seytanın son ve nihai haline ulasıyorlar.

burda en merak ettigim sey su ?

magellan ve doflamingo üreten tipler. birinin binaları ipe cevirmesi, digerinin zehiriyle her yeri yok etmesi makul. peki ya jozu, daz bones ve luffy gibiler ?

luffynin g4 dövüsünde, bedeni üzerindeki sekillere odaklanın. g4 te desenlere iyi dikkat ederseniz, e.oda lastik meyvesinin kıvrımlarını çizmiş, luffynin üstüne :D animede bunu daha iyi yansıtmıslar ve luffy kkg yapmadan önce, o kıvrımlar tamamen bedenine yayılıyor. yani bir sonraki asama luffynin meyvesinin uyanısı olucak.

peki nasıl olacak ? onuda buraya ekliyelim, oda cümlelerde gizli... nasıl dof sasırdı, nasıl hala lastik gibi diye. iste ne olursa olsun luffynin lastik özelligi devam edicek. yoksa kaido nasıl iner ? :p
Ben bunlaırn temas ettiği şeyi etkilediğini düşünüyorum. Luffy bir sopa eline alıp onu lastik yapabilir. Jozu eline kılıç alıp elmas kaplayabilir gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık