Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Seride Görülmüş Muhtemel Uyanışlar

• Konbuyu başlatan karolla
  • Başlangıç tarihi
Konunu beğendim açıkcası ama uyanış hani mangaka nın dedirtiğine göre büyük ihtimal çevreyi de şeytan meyvesine döndüren bir yetenek hani Mingo da uyanış oluyor da Luffy sanki artık Paramecia değil diye bir tepki veriyor ya bende uyanış denilince nedense çevredeki şeyler meyveden etkilenecekmiş gibi bir izlenim bıraktı ama Enel konusu da her zaman kafama takılmıştır. Ya da Luffy gibi g2-g3-g4 gibi bir biçimde olabilir. Diğerlerine gelirsek onlar meyveleriyle alakalı bence Chopper konusunda o zaten gümbürtü topu atarak o dev şekle bürünüyordu ... Ha onu atmadan o şekle bürünüyor ama uyanması bence daha farklı olurdu.

Bu da Enel'in uyanış modu olmasın :D

Şöyle de bişey var. Urouge'ın geçmişini Enel'e bağlayabilir ki Fallen Monk denmiş. Gökyüzü adalarından gelen bir keşişin, yıldırımlar yağan bir adaya gitmesi tesadüf olamaz.

Son düzenleme:
Chopper'ınki bence meyve uyandırma. Impel Down'dakiler gibi şuursuz hale geliyordu hatırlarsanız, ama o sorunu bile çözmüş durumda bir hayvan kendisi. Çok küçümseniyor diğer "monster trio" dışındaki tayfa üyeleri gibi.

Enel ve Magellan'ınkiler de olabilir. Onun dışındakileri sanmıyorum.

Crocodile'a ayrı bir parantez açmak lazım. Bence "Ground Death" sadece bir saldırı, uyanış değil. Ama o saldırısı sanki uyanışa ramak kalmış izlenimi veriyor.
Belki de Yeni Dünya'da karşımıza meyvesini uyandırmış olarak gelir kim bilir.

Paramecia'lar ile Zoanların meyve uyanışı mantığa oturuyor da. Logiaların sıkıntı gibi Crocodile'ın Ground Death saldırısı ve Aokiji'nin her yeri dondurma olayı meyve yetenekleri sayesinde yapılabilecek saldırılar.

Ben de uyandırma için haoshoku gerektiğini düşünenlerdenim. Madem bu kadar geç verildi bu özellik, ortalık olmasın bari bu yetenek.
Zoanlarınki belki olabilir. Sadece onlar üzerinde bilimsel araştırma yapılabilmiş galiba şu ana kadar. Diğer türler bu konuda araştırma yapılabilmesine müsait değil demek ki. Chopper bu konudaki araştırmalarını WG'den bir adım öteye taşımış görünüyor.

öncelikle eline saglık. bir kac tanesini bir yerlerde yazmıstım. senin yazdıklarının hepsine kendi fikrimle, düşüncemi yazayım.

- ilk olarak enel. bence enel meyvesini uyandırmadı. çünkü zaten kendisi yıldırım. ve degişen formun etrafına etkisi olmadı. benim gördügüm enel, watadsumi gibi sadece kendisini şişirdi :D orada yapabilecegi saldırı gücünü artırdı, ama goro goro no mi kücümsencek bir meyve degil. o meyve uyanırsa, yeni dünyadaki o yıldırımlar düşen adadaki gibi olur her yer...

- doflamingo, zaten mangaka onaylı.

- morianın yaptıgı uyanıssa, luffyde yüz tane aldı... meyvenin dogasına ters oluyor. bence oda kendisini şişirdi sadece. morianın meyvesi, muhtemelen doppelmanının evrimleşmesiyle, ve kendi bedeninin ortadan yok olmasıyla upgrade edilebilir. yani hem kendi gölge olur, hemde günes olsa bile tüm gölgelere hükmedebilir, narutodaki nara shikamaru gibi.

- magellanın olayı, uyanısa en yakın olanlardan. çünkü kurdugu cümle, durumu özetliyor. impel down yok olur diye, kullanmak istemiyorum diyor. dofun gücü iple kontrol veriyor, yani binalarıda ipe cevirip onlarıda kontrol ediyor. magellanın gücü ise zehirliyor, yani uyanısında çelik, tas ne varsa zehirleyip nufuz ediyor. o yüzden magellan bencede uyanıs.

- crocodileda bence uyanıs modunda olanlardan. ordada olay cümlelerde gizli. diyorki croco; ben, meyve gücünün sadece temelini kullanan eziklere benzemem. zaten adam her yeri kum yaptıktan 10 saniye sonra, luffyi paket ediyor. ve yine ekstra; crocodile o saldırıyla her yerde, her yeri kum yapabilir. aynı magellanın zehirinin herseye etki edecegi gibi.

- chopper ve impel downdaki zoanlar uyanmıs olan zoanlar zaten. diger 3üne tescili croco koydu. chopperında ilac takviyesiyle zorlayıp, meyvesini uyandırdıgı bariz. ordada yine cümlelerde gizli hersey. ne dedi kureha? bir daha o tarafa gecme. yani chopper seytan ruhuna hükmetcegine, seytan choppera hükmetti ;)

- monette bence enel gibi sadece kendini şişirdi. her ne kadar kar meyvesi olsada, aokiji ve akainunun adaların iklimlerini degiştirdigi yerde, bir odaya bile tam hükmedemedi bence.

- son olarak aokiji ve akainu... sadece üreterek adayı etkilersin, ama dogaya bile hükmetmek, iste bu uyanısın temel prensibi gibi duruyor.

daha dogrusu, paramecialar bedenlerini degiştirdigi gibi cevrelerini degiştiriyorlar, logialar doga gücü oldukları için dogayıda degiştiriyorlar, zoanlar ise o seytanın son ve nihai haline ulasıyorlar.

burda en merak ettigim sey su ?

magellan ve doflamingo üreten tipler. birinin binaları ipe cevirmesi, digerinin zehiriyle her yeri yok etmesi makul. peki ya jozu, daz bones ve luffy gibiler ?

luffynin g4 dövüsünde, bedeni üzerindeki sekillere odaklanın. g4 te desenlere iyi dikkat ederseniz, e.oda lastik meyvesinin kıvrımlarını çizmiş, luffynin üstüne :D animede bunu daha iyi yansıtmıslar ve luffy kkg yapmadan önce, o kıvrımlar tamamen bedenine yayılıyor. yani bir sonraki asama luffynin meyvesinin uyanısı olucak.

peki nasıl olacak ? onuda buraya ekliyelim, oda cümlelerde gizli... nasıl dof sasırdı, nasıl hala lastik gibi diye. iste ne olursa olsun luffynin lastik özelligi devam edicek. yoksa kaido nasıl iner ? :p

Son düzenleme:
Uyanma için kral hakinin gerekli olduğunu düşünmüyorum. Meyvesiyle yeterli süre birlikte olan ve potansiyeli olan kişiler meyve uyandırabilir. Amirallerin hepsi anormal meyve kullanıcıları. Saniyeler içinde tüm denizi donduran bir adam basit bir meyve kullanıcısı olamaz. Ya da bu meyveyi başka birine verseniz Aokiji'nin kullandığı gibi muazzam ölçeklerde kullanabilir mi ?

Ayrıca.. Zaten uyanışa açık meyveler aşağı yukarı bellidir bana göre. Kişinin potansiyeli nasıl ki önemliyse meyvenin potansiyeli de önemlidir. Özellikle logiaların diğer meyvelere oranla daha avantajlı olduğunu düşünüyorum ki yine amirallere baktığımızda 3'ünün de logia kullanıcısı olduğunu görüyoruz. Ateş, kum, su (ilerde göreceğimize inanıyorum) gibi logialar da uyanışa çok açıklar bence.

Bu sebeple.. Yüzlerce karaker içinde 15 kişi kral haki sahibi olsa çok değil. Aynı şekilde yüzlerce karakter içinde 15 kişi meyve uyandırmış olsa yine çok değil.

İşin diğer boyutu da kral hakiye gereğinden fazla rol biçilmesi olur. Şu ana kadar biz göremesek de çok önemli bir güç olduğu kesin. Sadece bayıltmaktan ibaret değil. O yüzden;

• Kral haki kullanıcısı bayıltsın
  • Kral haki kullanıcısı hava olaylarını ya da elementleri kontrol edebilsin (muhtemel ileri düzey kullanımı)
  • Kral haki kullanıcısı meyve uyandırsın
Eee, başka ?

Lucci, Enel, Crocodile, gibi adamlar neden meyve uyandıramasın ?

Bu, başta amiraller olmak üzere potansiyeli olup da kral hakisi olmayan diğer kullanıcılara haksızlık etmek olurdu.

Özetlemek gerekirse... Diğer maddelerle birlikte ele aldığımda meyve uyanışının kral hakiyle ilgili olmadığını ve olmasının da seri açısından uygun olmayacağını düşünüyorum.

H.Haki ile alakası olması olayı zaten ID de bozuldu. O hayvanlar bir şekilde uyandırılmış Zoandılar bu hayvanlar H.haki mi kullanıyor yoksa bunlara H.haki takviyesi mi yaptılar? :D
Size diyorum ya bence Meyve uyandırma olayı meyveyi son seviye de kullanabilmekten geçiyor. Yani Chopper bunu başarmış olabilir. Çünkü İnsan meyvesinin en gelişmiş formu Dev'dir. Yani meyvenin sonu diyebiliriz[ Uyanışı gerçekleştirmek için]

Yani size başka bir Anime-Manga'dan örnek vereyim biraz saçma bulabilirsiniz ama net şekilde anlatmak için.

Kuroko no basket animesini veya Mangasını okuyan arkadaşlar. Orada Zone denilen bir özellik var ve bir kapı açman gerekiyor o özelliği uyandırabilmek için. Ama ondan sonra başka kapılar daha var yani geliştirebiliyorsun.
Uyanışında buna benzer bir şey olduğunu düşünüyorum. Yani Uyanış için her şeyini kullanmış olman lazım.
1 Kapıyı açmak uyanışı gerçekleştirmek oluyor. Daha sonrasında kendini de geliştirebilirsin 2. kapıyı da açabilirsin, olduğun yerde de kalabilirsin.

Teach'in Ace ile kapışırken yaptığı da uyanış olabilir mi. Banaro Adasındaki herşeyi içine çekiyor adam. 2 meyve alabilmesinin sebebi de Yami Yami'nin uyanış özelliğiyle alakalı olabilir belki de :D

1:15'den itibaren

Teach'in Ace ile kapışırken yaptığı da uyanış olabilir mi. Banaro Adasındaki herşeyi içine çekiyor adam. 2 meyve alabilmesinin sebebi de Yami Yami'nin uyanış özelliğiyle alakalı olabilir belki de :D

1:15'den itibaren

Karanlık meyvesinin genel gücü o.
Teach söylüyor zaten karanlık her şeyi içine çeker diye.[Buna benzer bir şeydi]

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık