Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sarsıntı Meyvesi vs. Oyuncak Meyvesi

Roronoa Zoro

Daha öncedende yazmıştın galiba.Dofu oyuncak yapsınlar herkes peşinden düşsün ne kaidouyla ne de hükümetle uğraşsın diye dikkatimi çekmişti.Ben dof olsam hakkaten son çare böyle yapabilirdim.Adamları ona çok güveniyor.Genç efendi diyorlar bu adamların hepsi geçmişten beri onun ailesinde yetişmiş hizmetkarlarda olabileceği için belki bağlılıkları bu kadar fazladır.İhanet edecek gibi durmuyorlar.Kendimi oyuncak yaptırabilirdim.

Fakat şöyle bir sorun var.Tekrar insan olduğunda denizciler ve kaidou seni tekrar hatırlamaya başlar mı ? Büyük ihtimalle hatırlayacaklar.E o zamanda pek bir anlamı olmaz.
G*tü kurtarana kadar mis gibi çözüm. Ver bu meyveyi devrimcilerin eline, altını üstüne getirsin dünyanın.

Muhtemelen hatırlarlar. Çünkü oyuncak olanların aranma posterlerindeki resimleri falan duruyordu. Tamamen tarihten silinmiyorsun yani. Zaten Thunderous Soldier of Rage de buna güveniyor.
Zaten tarihten silinme gibi bir olay olacağını düşünmüyorum.Başkasına o kişiyi hatırlatacak nesneler olacaktır.Sadece hafızayı etkiliyor.Mesela usoppun elinde robinin aranma posteri olsa,robini unuttuktan sonra posterdeki " Hasır şapkalardan robin " yazısını görse herhalde bu kimdir neler oldu diye düşünecektir.Aynı bir ilüzyonu mantığını kullanarak farketmene benziyor.

O kişiye dair olan kayıtlar silinmez olaylar yaşanmamış olmaz.Kayıtlarda dof diye bir lord olduğunu farkederler.Ancak olayın gizemini ve kim olduğunu çözemezler.Karakterini,gücünü vs çoğu bilgi yitip gider geriye ipuçları kalır.Belki bir efsane olarak kalabilir.Dofuda arasalar bile bulamayacakları için yapacakları birşey kalmaz.

Shirohigeden Gura Gura no mi yi alınca sıradan güçlü bir korsan olur. Shirohigenin dünyanın en güçlü adamı ünvanını almasının %80 i gura gura no midir bana göre
Bir de o meyveyi kullanabilecek kapasite lazım. Adam koskoca Moby Dick'i o haliyle tek elle durdurdu. Bence kişisel gücün meyveye etkisi büyük.

Shirohigeden Gura Gura no mi yi alınca sıradan güçlü bir korsan olur. Shirohigenin dünyanın en güçlü adamı ünvanını almasının %80 i gura gura no midir bana göre
%80 çok acımasız olmuş.Teach'te bile en güçlü Logia varken ve süper bir fizik gücüne sahipken Schiliği anca almış.Yarı yarıya demek daha mantıklı.

Hobi Hobi zaten komple saçma bir meyve. Resimleri görünce mantıken sorgulamıyormu bu yanımdaki kişi kim kadın kocası olmadan nasıl çocuk sahibi olmuş.Adada bir iki kişi değil 100 tane böyle insan var hiç mi sorgulamıyor kimse biz bu cocukları nasıl dünyaya getirdik diye :D

Bir de o meyveyi kullanabilecek kapasite lazım. Adam koskoca Moby Dick'i o haliyle tek elle durdurdu. Bence kişisel gücün meyveye etkisi büyük.
%80 çok acımasız olmuş.Teach'te bile en güçlü Logia varken ve süper bir fizik gücüne sahipken Schiliği anca almış.Yarı yarıya demek daha mantıklı.
Tamam shirohigenin gücüne diyeceğim yok fakat cüssesinden dolayı hantal biraz hız problemi var.Yine güçlü olurdu fakat Yonkou olamazdı

Adamına göredir. Bildiğimiz kadarıyla gura gurayı kullanmak için belli bir fiziksel güce gerek yok. Nami'de adayı ikiye bölebilir. Ama hobi hobi için çok sağlam hızın olması lazım. Yani gura gura'yı kime versek coşacak ama hobi hobi için sağlam hız veya sağlam ortak lazım.

"En güçlü meyve göreceli bir şey" demişsin, franky.
Göreceli olarak bahsettiğim kısım her kişiye göre bu anlam değişir anlamında değil. En "güçlü" derken yıkıcı güç oranından bahsetmiş olabilir.
Dünyanın en güçlü adamı, dünyanın en güçlü canavarı vs vs tanımlamalar var. Haki seviyesi en üst noktada olan kişiler için yıkıcı güçten ziyade böyle meyveler daha etkili olur bence.

Az önceki mesajımda sorduğum şeyi cevaplayabilir misin. Akainu adayı ikiye bölen gura gura'lı yumruk yerine hobi hobi kullanan WB yumrugu yeseydi ne olurdu? Çok basit mantık bu. Hobi hobi çok daha etkili olur kesinlike ama bu gura gura daha güçsüz anlamına gelmez.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık