Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sakazuki

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 234 54.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 197 45.7%

• Kullanılan toplam oy
    431
Savaştan kaçan asker ya komutan emri ile savaş meydanında yada rütbeli ise daha sonra askeri mahkeme ile idam edilir tarih boyunca bu böyleydi. Insanlar hala ya söyle olsaydı böyle olsaydı diyip duruyor anlamıyorum ki. O adamın işi zaten savaşmak. Bu idam uygulaması da zaten başkaları da firari askeri görüp peşine takılmasin diye yapılıyor.

Savaştan kaçan asker ya komutan emri ile savaş meydanında yada rütbeli ise daha sonra askeri mahkeme ile idam edilir tarih boyunca bu böyleydi. Insanlar hala ya söyle olsaydı böyle olsaydı diyip duruyor anlamıyorum ki. O adamın işi zaten savaşmak. Bu idam uygulaması da zaten başkaları da firari askeri görüp peşine takılmasin diye yapılıyor.
O dedigin sey "savas alaninda" olan bir durum. Savas alani disinda boyle bir hukum yok. Denizci eri savas alaninin disinda zaten.

Parali asker muamelesi olsa bile parasini vermezsin, atarsin birlikten.

Yahu firar eden diyorsun da bu denizci savaş alanına girmemiş ki. Savaş alanın girişinde "Korkuyorum,girmek istemiyorum" diyor. Savaş alanına girip, korkup geri kaçsa, tamam denilirdi ama savaş alanına girmemiş.
Savaş alanına girmeyen bi Denizci olabilirmi sence orada :d Zaten Akainu Return to Battlefield diyor.Askerin savaş alanına girmediği hakkında bi bilgi geçmiyor.Hem girmese ne fayda? Onun görevi orada savaşmak

Benim için tek sıkıntı Ohara olayıdır. Orada adam olmadığını kanıtlamıştır. Yoksa diğerleri kabul edilebilir.
Ohara olayını çok tartışırız inan bana.Başta bende çok kınadım kendisini ama farklı bir bakış açısıyla o soykırımı çok gaddarca ama yapılamsı gereken bir şey olarak gördüm.Eğer orada bir tane arkeolog olsaydı bütün görev boşuna olurdu ve sistem karışırdı

Ergenus amiralus.
Zoro fanının bunu söylemesi :gamyon:

İtiraf Zamanı: Akainu'dan herkes gibi başta nefret ediyordum.Hiç haz ettiğim bir karakter değildi.Lakin bakış açımı değiştirip karakteri anlayınca,aslında ne kadar doğru bir karakter olduğunu anladım.Oda bu karakteri boşuna oluşturmamıştı.Adalet sistemi olan ''Kusursuz Adalet'' ne kadar acımasızca olsa da 4 İmparator devrinde kesinlikle olması gereken bir anlayış.İnsanlar daha sonralarında Akainu'dan öfkeyle bahsedecekler ama onun kendilerine verdiği ekmeği yemekten çekinmeyecekler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık