Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sakazuki

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 234 54.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 197 45.7%

• Kullanılan toplam oy
    431
Aksine Akainu'nun serideki durumundan rahatsızım, özellikle animede. Daha aktif hikayede yer almasını beklerdim. Adama biçilen rol çok pasif. Babalık iyi birisi. Akainu iyi birisi değil. İyi birisi ve kötü birisi ayrımı çok basittir. Bunu açıklamaya gerek yok.
İşte iyi birisi kötü birisi amaca göre değişir. Babalık denizcileri öldürürken pek de iyi birisi gibi değildi. Adayı yok etmeye
çalışırken de iyi birisi gibi değildi.

Çünkü amacı Ace'i kurtarmaktı. Bu uğur da neler olduğu önemli değildi.

Benzer şeyler Sakazuki için de geçerli. Buna en yakın örneği şöyle verebilirim sanırım.

Sahneyi bulamadım ama Water 7 da idi yanlış hatırlamıyorsam. Luffy Kuzan'a karşı halkı denizcileri kötü olduğuna dair uyarıyor ve uzak durması gerektiğini söylüyordu. Halk ise Luffy'nin neden bahsettiğini anlamaya çalışıyordu.

İşte iyi birisi kötü birisi amaca göre değişir. Babalık denizcileri öldürürken pek de iyi birisi gibi değildi. Adayı yok etmeye
çalışırken de iyi birisi gibi değildi.

Çünkü amacı Ace'i kurtarmaktı. Bu uğur da neler olduğu önemli değildi.

Benzer şeyler Sakazuki için de geçerli. Buna en yakın örneği şöyle verebilirim sanırım.

Sahneyi bulamadım ama Water 7 da idi yanlış hatırlamıyorsam. Luffy Kuzan'a karşı halkı denizcileri kötü olduğuna dair uyarıyor ve uzak durması gerektiğini söylüyordu. Halk ise Luffy'nin neden bahsettiğini anlamaya çalışıyordu.
Konuyu şu mesaja kadar ciddiye almamıştım. Ama madem öyle yazayım. Akainu bu tartışmalar için fazla basit kalıyor. Tartışılacak pek bir şeyi yok özünde. Hitler'in ve nice bu dünyaya kan getirmiş imparatorların da kendine göre bir etik anlayışı vardı eğer mesele oysa.

Akainu olabildiğince radikal bir Devlet Bahçeli modeli. Korsan olsaydı da Arlong gibi bir şey olurdu, ortası yok.

Karmaşık olan bir şey yok.

Akainu kandırılmaz.Kandırır.Örnek Squardo ve Ace malı.
Filo amirali olunca olayların iç yüzünü görüp Gorosei’ye diklenmeye başladı. Son savaş sırasında da iyice karşılarına geçeceğini tahmin ediyorum. Fakat Im-sama’nın isteği üzerine kayıp yüzyılın tarihten silinmesi için harcadığı masumların canlarını One Piece alemi unutmaz...

Avatarındaki kişi bile Roger'dan güçlü değil.
O kadar emin olma derim.Sırf bossu şişirmek için neler neler söyler bu Oda.Koskoca KK Bigmomdan çalmış yahu ahhaha :D

Filo amirali olunca olayların iç yüzünü görüp Gorosei’ye diklenmeye başladı. Son savaş sırasında da iyice karşılarına geçeceğini tahmin ediyorum. Fakat Im-sama’nın isteği üzerine kayıp yüzyılın tarihten silinmesi için harcadığı masumların canlarını One Piece alemi unutmaz...
Bizzat söylemimdir Denizcileri hükümetten ayırarak bağımsızlaştıracak diye.

Lakin kendisi devletin acımasız yüzüdür.Boş yüzyıl olaylarını öğrense dahi Oharada yaptıklarından pişman olmaz.Çoğunluğun hayatı her zaman azınlıktan önemlidir.Burada verdiği karar bile Aokiji yüzünden boşa gitmiştir.Bir bilgin kaçarsa bütün o canlar boşa gider dedi ve bir bilgin kaçıp bütün o canlar boşa gitti.

O kadar emin olma derim.Sırf bossu şişirmek için neler neler söyler bu Oda.Koskoca KK Bigmomdan çalmış yahu ahhaha :D
Yahu adamın kılıcındaki haki Smoker'ın da dediği gibi ayrı beden oluşturacak nerdeyse.Adamların sırf ileri silahlanma çarpıştırmasından ada sallanıyor :D Linlin muhabbetinde de Roger bakmıştır bunların tayfa paso çocuk diye kapışmamıştır :D Roger'ın adam akıllı gücünü bile görmedik.İleri seviye h.hakinin en üst düzeyi muhtemelen bu seride bu adamda bide :D Belki Shanks baya yakın olmuştur :D

Yahu adamın kılıcındaki haki Smoker'ın da dediği gibi ayrı beden oluşturacak nerdeyse.Adamların sırf ileri silahlanma çarpıştırmasından ada sallanıyor :D Linlin muhabbetinde de Roger bakmıştır bunların tayfa paso çocuk diye kapışmamıştır :D
Diyorum ya o yüzden emin olma.Boss şişirmek için her yolu yapıyor Oda.Moria da Kaido ile denk dövüşmüş mesela :fool: Kaido için bunu Roger bile öldüremedi der hype kastirir.

Diyorum ya o yüzden emin olma.Boss şişirmek için her yolu yapıyor Oda.Moria da Kaido ile denk dövüşmüş mesela :fool: Kaido için bunu Roger bile öldüremedi der hype kastirir.
Kaido'nun miço haliyle kapıştıysa Moria dövüşü mantıklı aslında.Rocks olayında zaten Kaido'nun miço olduğu bahsediliyor.Kaido'nun Linlin gibi 5 yaşında köy tekleyecek kadar güçlü olmasına gerek yok :D O azmanlık Linlin'e özel.Kaido dayak yiye yiye güçlenmiş gibi :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık