Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Sağ Kol Kavramı Hakkında

O zaman Zoro sağ kol algısını da yıkmak lazım bence. Eğer en güçlüleri sağ kol saymayacaksak. Çünkü bizim tayfada komutan, tümen sistemi olmadığı gibi Luffy'nin arkadaşları arasında ayrım yapacağını da düşünmüyorum. Zoro'ya daha fazla güvendiğini düşünmüyorum ama Zoro'nun en güçlüleri olduğunu bildiği için ona göre davranabilir.
Luffy hiçbir zaman tayfada sözel ayrım yapmaz.
Sen en güçlüsün veya sen en akıllısın,en güvendiğim adamsın gibisinden.
En fazla mesleki açıdan yapar en güzel yemeği sen yaparsın en güzel gemiyi sen yapıyorsun veya en iyi sen kılıç kullanıyorsun der.

Rütbelendirme sisteminin aşağı yukarı böyle olduğunu düşünüyorum.

Sadakat: Sevgi, güven.
Liyakat: Güç-kuvvet.
Kıdem: Öncelik-sonralık.
Fonksiyon: Yetenek, işe yararlık.

Sadakat > Liyakat > Fonksiyon > Kıdem: WB tayfası
Kıdem > Liyakat > Fonksiyon > Sadakat: Kaido tayfası
Liyakat > Kıdem > Fonksiyon > Sadakat: BM tayfası
Sadakat > Liyakat > Fonksiyon > Kıdem: Shanks tayfası
Sadakat > Kıdem > Fonksiyon > Liyakat: BB tayfası
Fonksiyon > Sadakat > Liyakat > Kıdem: SH tayfası
Fonksiyon > Sadakat > Kıdem > Liyakat: Roger tayfası

Son düzenleme:
O zaman Zoro sağ kol algısını da yıkmak lazım bence. Eğer en güçlüleri sağ kol saymayacaksak. Çünkü bizim tayfada komutan, tümen sistemi olmadığı gibi Luffy'nin arkadaşları arasında ayrım yapacağını da düşünmüyorum. Zoro'ya daha fazla güvendiğini düşünmüyorum ama Zoro'nun en güçlüleri olduğunu bildiği için ona göre davranabilir.
Şimdi durum karışmasın hemen. Her daim sağ kol=en güçlü adam değil demek farklı birşey en güçlünün sağ kol olma durumu farklı birşey.

Zoro, Beckmann gibi adamların sağ kol olmama gibi bir ihtimali yok. Özellikle daha çok gözümüze sokulduğu için söylüyorum... Zoro'nun tayfadaki yerinin diğer üyelerden farklı olduğu çok kez gösterildi. Bu tartışmaya açık bir konu değil.

Jack gibi 2 sağ kolun daha olması ve Burgess'ın en güçlü olmamasına rağmen sağ kol-1. tümen olmasıyla Zoro'nun durumu aynı değil. Elmayla armutu karıştırmayalım :sapkali:

Aslında çoğu kişi bunun farkında fakat tayfanın en güçlü 2. Adamını kullanmak yerine pratik olsun diye sağkol kullanıyoruz. Mesela seride hiç bahsi bile geçmeyen sol kol kavramını 3. En güçlü eleman niyetine kullanıyoruz. Biraz pratikleştirelim derken anlam kayması oluyor yeni bir ad mı bulsak ki :D

Eline sağlık Mw. Zamanında Dns ile de konuşmuştuk, Usopp geldiğinde kaptan benim değil mi diyordu, Luffy kızdı. Sonra kaptan yardımcılığını istedi Zoro kızdı. Yani Usopp, Zoro'dan erken katılsaydı muhtemelen sağkoldu.

Şimdi durum karışmasın hemen. Her daim sağ kol=en güçlü adam değil demek farklı birşey en güçlünün sağ kol olma durumu farklı birşey.

Zoro, Beckmann gibi adamların sağ kol olmama gibi bir ihtimali yok. Özellikle daha çok gözümüze sokulduğu için söylüyorum... Zoro'nun tayfadaki yerinin diğer üyelerden farklı olduğu çok kez gösterildi. Bu tartışmaya açık bir konu değil.
Zoro sağ kol değil sağ sol kol ayrımı yok mugiwara korsanlarında. Mesela zoro emir verebilir mi sanjiye veremez burges shilewe emir verebilir mi veremez tayfada kaptandan sonra kim emir veriyorsa o sağ kol'dur.

Bigmom'un en güçlü tayfa üyesi neden kafadan Kaido'nun adamından güçsüz görülüyor anlamıyorum. Belki de Katakuri en güçlüleri içlerinden.

Sağ kol demek gerektiği yerde kaptanın yerini doldurabilme yeteneğidir.Mesela yarın bir gün luffy ölse dağılır mugiwara tayfası hatta karasakal ölse onun tayfada dağılır ama mesela big mom tayfası dağılmaz gerektiği yerde katakuri kaptanlık çok rahat kaptanlık yapabilir tıpkı marco gibibu yüzden Katakuri ve marco sağ koldur ben beckmandan emin değilim belki saygıdan yapmaz kaptanlık .Kaidonun diğer adamlarını görmedik şimdilik seride iki sağ kol var benim gözümde.

Haklısın, Kata ve Burgess her zaman muallakta kalıyordu benim için, mantıklı. Bizim tayfadaki herkes sadık olduğundan bir sağ kol yoktur diye düşünüyorum.

Eline sağlık güzel olmuş ve değindin konuya da katılıyorum ben de. Forumda bir kaç yorum dikkatimi çekti bu konudaki. Jack Kaido'nun sağ koluymuş ve çöpmüş. Canavar korsanları ... tayfasından da kötüymüş. Jack tek yiyecekmiş falan filan. Hikayede Yonkou kavramını açıp tekrardan bakması gereken kişilerin yorumları böyle olur bana göre. Tek tek açıklasam da bu noktada tartışacak bir şey yok bana göre. Kaido bir yonkou , Jack de sağ kol mu bilmem ancak en üst rütbelilerden birisi. Ödülü de açıklandı . Jack'in neler yaptığını da gördük tekrardan bakabilir bu kişiler. Forumda her yoruma saygım var ancak bir karakteri tam tanımadan eleştirmek , ayrıca daha açıklanacak onca bilgi olmasına rağmen beklemeden sağa sola sallamak bence hoş değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık