Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Sağ Kol Kavramı Hakkında

Acaba bizim tayfada sağ kol diye bir kavram olur mu. Çünkü emir komuta çok farklı işliyor tayfada. Sanji luffy’ye emir veriyor falan.
Zoro gerekli yerde rest çekiyor. Bazem nami akıl fikir veren oluyor.

Ama şunu gördük ki mesela tayfa yarıya bölündüğü zaman ya en akıllısına ya da en güçlüsüne emir komuta geçiyor.
Zou’ya giderken sanji yönetiyordu tayfayı mesela.

Bakalım şu anlık tayfada bir ayrımcılık görmedik. Hep luffy kaptanımız dendi ama tayfa içinde bir mevki bölüşmesi mevcut değil henüz.

Acaba bizim tayfada sağ kol diye bir kavram olur mu. Çünkü emir komuta çok farklı işliyor tayfada. Sanji luffy’ye emir veriyor falan.

Ama şunu gördük ki mesela tayfa yarıya bölündüğü zaman ya en akıllısına ya da en güçlüsüne emir komuta geçiyor.

Bakalım şu anlık tayfada bir ayrımcılık görmedik. Hep luffy kaptanımız dendi ama tayfa içinde bir mevki bölüşmesi mevcut değil henüz.
Tayfanın sağı solu belli. Sol'u düşündürüyor son zamanlarda baya ama sağında sıkıntı yok çok şükür.

Tayfada sağ kol kavramı var en güvendiği adam Zoro.Ancak kaptan kavramında büyük bir sorun var o yüzden sende bocalamış görünüyorsun.Hasır şapkalarda kaptan kavramı sadece laftan kelimeden ibaret o yüzden Nami kaptanlık görevi üstleniyor falan.Luffy tam olarak bir kaptan olarak hareket etmedikçe aslında gerçek bir korsan tayfası demek bile mümkün değil.Bir ağırlığını koyamadı gitti lanet mangaka yüzünden.En son jinbeiye şekil yaptı ama böyle ayda yılda bir olan artistik patinajlar bir anlam ifade edemez.Hikayenin bundan sonraki her anında görmeliyiz.

Tayfada sağ kol kavramı var en güvendiği adam Zoro.Ancak kaptan kavramında büyük bir sorun var o yüzden sende bocalamış görünüyorsun.Hasır şapkalarda kaptan kavramı sadece laftan kelimeden ibaret o yüzden Nami kaptanlık görevi üstleniyor falan.Luffy tam olarak bir kaptan olarak hareket etmedikçe aslında gerçek bir korsan tayfası demek bile mümkün değil.Bir ağırlığını koyamadı gitti lanet mangaka yüzünden.En son jinbeiye şekil yaptı ama böyle ayda yılda bir olan artistik patinajlar bir anlam ifade edemez.Hikayenin bundan sonraki her anında görmeliyiz.
En güvendiği üye zoro değil. Ben de onu diyorum işte mangaka bunu göstermedi bir türlü ona yakınıyorum zaten. Eğer zoro sağ kolsa göster adamın baskınlığını neden geri tutuyorsun mesela. Yakındığımız şey aynı.
Luffy aynaya girmeden önce “bu geminin kaptanı benim” diye bağırıp duruyordu. Sonra nami kaptanımız için falan diye gaza geliyordu. Tayfada luffy’den sonra bir ayrımcılık mevcut değil. Hem emir olarak hem baskınlık olarak. Sadece güç dengesi var.
Dediğin gibi mangaka artık bir ağırlık dengesi koymalı ama bizim tayfa işin goy goyunda olduğu için pek ihtimal vermiyorum.

Burges'in 1. tümen olduğunun açıklanmasından beri düşünüyordum aslında bunu.Üstüne şu Jack bilgisi daha da düşündürmeye başladı.Muhtemelen dediğin gibi ''sağ kol=en güçlü adam'' diye bir şey yok.İstisnalar var.

O zaman Zoro sağ kol algısını da yıkmak lazım bence. Eğer en güçlüleri sağ kol saymayacaksak. Çünkü bizim tayfada komutan, tümen sistemi olmadığı gibi Luffy'nin arkadaşları arasında ayrım yapacağını da düşünmüyorum. Zoro'ya daha fazla güvendiğini düşünmüyorum ama Zoro'nun en güçlüleri olduğunu bildiği için ona göre davranabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık