Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Rurouni Kenshin

• Konbuyu başlatan Lycan
  • Başlangıç tarihi

Roronoa Zoro

Bu iletişim şeklinin kesinliği birinde kendi fikrini söylerken diğerinde kendi fikrinle beraber diğer fikirlerin, dile getirilmiş ifadelerin değerinin olmamasıdır. Serinin ilk bölümlerinin sıkıcı gelmediği, İlk bölümlerinde zevk almış bir insanın fikrinin üstüne ''kesinlikle sıkıcı olan birşeyden zevk alabilmişsin'' damgası demektir. Öyle demek istemese bile..
Noter onaylı değil felan mı demesi gerekiyor kesinlik cümlesi kurması için. Yorum konusu değil mi bu? Her yorum subjektiftir. Bence de kesinlikle sıkıcı ve berbat işlenmiş bir anime. Mangaya hakaret. Aynı One Piece'in yeni bölümleri gibi.

Noter onaylı değil felan mı demesi gerekiyor kesinlik cümlesi kurması için. Yorum konusu değil mi bu? Her yorum subjektiftir. Bence de kesinlikle sıkıcı ve berbat işlenmiş bir anime. Mangaya hakaret. Aynı One Piece'in yeni bölümleri gibi.
Tamam abi sen haklısın. Bunu mecazi olarak demiyorum. Onun fikri bu yöndeymiş fanlığım kabardı üstüne çullandım.

Roronoa Zoro

Baştan aşağı kılıç dövüşü istiyorsan zaten sen yanlış seriye başlamışsın. Hiç başlamaman lazımmış. Ana karakter bir daha öldürmemeye yemin etmiş, her şeyi konuşarak çözmeye çalışan ve sadece mecbur kaldığında ters taraflı kılıç kullanan birisi. Belli zaten serinin çoğunda senin istediğin kanlı dövüş sahneleri olmayacağı. Geçmişinin anlatıldığı seride bunun katil olduğu dönemi gösteriyor, onu izlemeni öneririm izlemediysen. Gerçi orda da bir ara aile olma muhabbetleri giriyor işin içine, o seriyi de sevemeyebilirsin sen. Senin animeden ziyade oyun sektörüne yönelmen lazım, istediğin kadar dövüşürsün orda.

Sorun senin seriyi sevmemende değil üslubunda. Seri 8.5 almış 73367 kişiden, bu demek ki serinin beğeneni çok fazla. Sen gelip "Bu seri kesinlikle sıkıcı, nasıl izliyorlar ya bunu." dersen nereden baksan 60 bin kişiye siz animeden anlamıyorsunuz, zevksizsiniz demiş oluyorsun. Bir kısmı da bırak cevap atsın sana.

Sen "Ben daha çok kılıçlı dövüşlerin olduğu serileri seviyorum bunda pek fazla yok o yüzden sevemedim animeyi." deseydin sana kimse bir şey demezdi, en fazla "Şurasını izle bak orada iyi dövüş sahnesi var." derlerdi. Hatta anime önerisi yapan bile çıkabilirdi.
Birinin dediği hakkında yorum yapmakla, kişiliğine saldırmak farklı şeylerdir. İstediği gibi fikrini söyler, istediği gibi seriyi yorumlar. İstiyorsa seri 10 üzerinden 1892381273 alsın. Ona göre kötü gelen noktaları varsa, hatta tümüyle uyduruksa bal gibi dile getirebilir. Senin 60.000 mantığına göre bakacaksak, bütün müslümanların, hristiyanların... da ateislere saldırması gerekiyor. Sonuçta adam bir perspektiften bakınca, peygamberlerin, rahiplerin, papazların yalancı olduğunu düşündüğü için ateist. Ortaçağ kafası yaşamayın.
Edit: Öldürmesi, saldırması olarak değiştirildi.

thosy

Eleştiri ile hakaret arasındaki farkı anlayamamışsınız, olay bu. Notere filan gerek yok yani. Benim sevdiğim bir şeyi istediğin kadar eleştirebilirsin, yer yer haklı bulurum yer yer haksız bulurum cevap atarım. Ama siz eleştirmiyorsunuz hakaret ediyorsunuz.

Millet şurası güzel olmuş, burası böyle olmalıymış diye tartışırken araya girip "Bu ne lan bok gibi." yazıp tepki gelince de "E eleştirdim işte ya ne kızıyosunuz tamam güzel o zaman." diyip çıkınca eleştirmiş olmuyorsunuz.

Birinin dediği hakkında yorum yapmakla, kişiliğine saldırmak farklı şeylerdir. İstediği gibi fikrini söyler, istediği gibi seriyi yorumlar. İstiyorsa seri 10 üzerinden 1892381273 alsın. Ona göre kötü gelen noktaları varsa, hatta tümüyle uyduruksa bal gibi dile getirebilir. Senin 60.000 mantığına göre bakacaksak, bütün müslümanların, hristiyanların... da ateislere saldırması gerekiyor. Sonuçta adam bir perspektiften bakınca, peygamberlerin, rahiplerin, papazların yalancı olduğunu düşündüğü için ateist. Ortaçağ kafası yaşamayın.
Edit: Öldürmesi, saldırması olarak değiştirildi.
Kötü gelen noktaları varsa söyler zaten, sorun öyle yapmaması. Ben şu kadar kişi beğenmiş haksızsın demek istemedim, bu kadar kişi beğenmiş hakaret edersen tabi ki cevap alacaksın demek istedim.

Ateist filan olması sorun değil yani, gelip müslümanların arasında "Siz aptalsınız, malsınız, ne tanrısı ya." derse dayak yemeden dönerse şanslı birisi. Gelip "Arkadaş ben şu nedenlerle ateistim, şunları bunları anlamıyorum/yanlış buluyorum." filan derse ben neden öbür türlü düşündüğümü anlatırım oturur tartışırız.

Roronoa Zoro

Eleştiri ile hakaret arasındaki farkı anlayamamışsınız, olay bu. Notere filan gerek yok yani. Benim sevdiğim bir şeyi istediğin kadar eleştirebilirsin, yer yer haklı bulurum yer yer haksız bulurum cevap atarım. Ama siz eleştirmiyorsunuz hakaret ediyorsunuz.

Millet şurası güzel olmuş, burası böyle olmalıymış diye tartışırken araya girip "Bu ne lan bok gibi." yazıp tepki gelince de "E eleştirdim işte ya ne kızıyosunuz tamam a**** k**** güzel o zaman." diyip çıkınca eleştirmiş olmuyorsunuz.
Bu kadar agresif ve hakaretvarimsi bir dil kullandığını göremiyorum ben bu konuda. Ad-hominem yapmadan tartışsak daha güzel olur sanki. Adamın dediği şu "Mangasını okumadım ama animesi kesinlikle sıkıcı". Bunun neresi hakaret? Tartıştığımız şeye bak yahu.

Mangasını okumadım ama animesi kesinlikle sıkıcı. İzlediğim 30 küsür bölümde gördüğüm kılıç sahneleri, iki tane bebenin niisaaan nisaaan dediği sahnelerden daha azdı. Bıraktım.
Toriko hakkında genel yorumu nereye yapacağımı bulamadım buraya yazıyorum.

Okuduğum yere kadar kaslı erkeklerin habire dövüştüğü bir seri idi, başka bir şey yoktu. Zaten 150lerde falan baya sıkıcı olmaya başladı. 170lerde galiba dayanamadım artık bıraktım.
Bu arkadaşla anime - manga tartışmayın arkadaşlar. Bildiğin serilere bok atmak için yorum yazıp çıkıyor. İzlediği, okuduğu serilerde ne aradığı da meçhul. O yüzden he deyip geçmenizi tavsiye ediyorum.

Bu arkadaşla anime - manga tartışmayın arkadaşlar. Bildiğin serilere bok atmak için yorum yazıp çıkıyor. İzlediği, okuduğu serilerde ne aradığı da meçhul. O yüzden he deyip geçmenizi tavsiye ediyorum.
Herkes Hokuto no Ken (konuyu dağıtmak istemem ama acayip dandik bu arada =) ile Toriko'yu mu övsün :( ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık