Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Rurouni Kenshin

• Konbuyu başlatan Lycan
  • Başlangıç tarihi
Trust and Bateryal ilk 10'a oynar zaten, animesinden bahsediyorum.
Animesi reytingsizlikten sonlandırılmış, acaba neden reyting almamış? Bir de onu araştır.
Animesinin zaman zaman sıkıcı olmadığını savunmam zaten. En iyi serilerde bile illa bulursun sıkıcı gelecek yerler, az bulursun çok bulursun orası ayrı, Hele Trust and Betrayal'dan sonra attan inip eşşeğe binmeye benzediği için iyice soğuma oluyor.

Roronoa Zoro

Animesinin zaman zaman sıkıcı olmadığını savunmam zaten. En iyi serilerde bile illa bulursun sıkıcı gelecek yerler, az bulursun çok bulursun orası ayrı, Hele Trust and Betrayal'dan sonra attan inip eşşeğe binmeye benzediği için iyice soğuma oluyor.
Adam animesinden bahsetmiş işte, boşu boşuna herife atarlanıyorsunuz.

thosy

Fillerları bir kenara atarsan animesi gayet güzeldi. O uzun filler arctan sonra Naruto, Bleach, One Piece hariç her anime sonlanır zaten. Bu arada myanimelist'te 73367 kişiden 8.47 oy almış.

Herife atarlanmamız bizim yanlışımızdır ama kesinlik belirterek sıkıcı olduğunu söylemesi ne kadar doğrudur. Ki ilk defa karşılaşmıyorum sıkıcı diyenle kyotoya kadar olan arcların sıkıcı olabileceğini söylerim,kyotodan sonra ise ovasını izleyip mangayla bitirmesini tavsiye ederim o kadar. Neyse daha da büyütmeye gerek yok.

Roronoa Zoro

One piece'in ilk 400 bölümünü soluksuz izledim ben, hiç sıkılmadan. Şurada serinin animesi hakkındaki fikrimi belirttim. Ben ufak çocukların nisaan nisaaan diye etrafta koşuşturmasını değilde daha çok kılıç üstüne sahneler görmek isterdim. Neden bu kadar sinirlendiniz anlamadım. Hayır bu konuda animeye laf eden herkes kötülenecekse, herkes animeyi övmek zorunda ise bu konunun açılma amacı ne?

One piece'in ilk 400 bölümünü soluksuz izledim ben, hiç sıkılmadan. Şurada serinin animesi hakkındaki fikrimi belirttim. Ben ufak çocukların nisaan nisaaan diye etrafta koşuşturmasını değilde daha çok kılıç üstüne sahneler görmek isterdim. Neden bu kadar sinirlendiniz anlamadım. Hayır bu konuda animeye laf eden herkes kötülenecekse, herkes animeyi övmek zorunda ise bu konunun açılma amacı ne?
Kardeşim ''bana sıkıcı geldi'' ile ''kesinlikle sıkıcı'' arasında bir fark var. İlk dediğim yazsan ''o senin fikrin'' deriz ama kesinlik belirtirsen benim bu seriye karşı olan fan kanım kabarır. Haksızımdır zoro fanlığı gibi bokunu çıkarıyorumdur orasına başkası karar verir. One Piece'in Arlong Park'a kadar olan bölümlerini 2 günde izledim. Alabasta ve Skypia arclarını 1 ayda bölüm sayısından değil bana muhteşem sıkıcı geldi ve ileri sara sara izledim resmen ama ''One Piece'in 100 ve 200 arası kesinlikle sıkıcı'' diye birşey yazmam.

Roronoa Zoro

Kardeşim ''bana sıkıcı geldi'' ile ''kesinlikle sıkıcı'' arasında bir fark var. İlk dediğim yazsan ''o senin fikrin'' deriz ama kesinlik belirtirsen benim bu seriye karşı olan fan kanım kabarır. Haksızımdır zoro fanlığı gibi bokunu çıkarıyorumdur orasına başkası karar verir. One Piece'in Arlong Park'a kadar olan bölümlerini 2 günde izledim. Alabasta ve Skypia arclarını 1 ayda bölüm sayısından değil bana muhteşem sıkıcı geldi ve ileri sara sara izledim resmen ama ''One Piece'in 100 ve 200 arası kesinlikle sıkıcı'' diye birşey yazmam.
Bu iletişim şeklinin kesinliğini, ve mutlak iletişim kurma düzenini anlatır mısın? Çok merak ettim de.

M.ali hani seni tanımasam diyecem ki haklısın. İster beğen ister beğenme, buna karışacak değilim ama seni tanıyorum, yorumlarını görüyorum. Hala bilmemiş gibi hareket etme.

Diğer arkadaşlar da ciddiye alıyor ya onlara diyecek bişey bulamıyorum.

Bu iletişim şeklinin kesinliğini, ve mutlak iletişim kurma düzenini anlatır mısın? Çok merak ettim de.
Bu iletişim şeklinin kesinliği birinde kendi fikrini söylerken diğerinde kendi fikrinle beraber diğer fikirlerin, dile getirilmiş ifadelerin değerinin olmamasıdır. Serinin ilk bölümlerinin sıkıcı gelmediği, İlk bölümlerinde zevk almış bir insanın fikrinin üstüne ''kesinlikle sıkıcı olan birşeyden zevk alabilmişsin'' damgası demektir. Öyle demek istemese bile..

thosy

Baştan aşağı kılıç dövüşü istiyorsan zaten sen yanlış seriye başlamışsın. Hiç başlamaman lazımmış. Ana karakter bir daha öldürmemeye yemin etmiş, her şeyi konuşarak çözmeye çalışan ve sadece mecbur kaldığında ters taraflı kılıç kullanan birisi. Belli zaten serinin çoğunda senin istediğin kanlı dövüş sahneleri olmayacağı. Geçmişinin anlatıldığı seride bunun katil olduğu dönemi gösteriyor, onu izlemeni öneririm izlemediysen. Gerçi orda da bir ara aile olma muhabbetleri giriyor işin içine, o seriyi de sevemeyebilirsin sen. Senin animeden ziyade oyun sektörüne yönelmen lazım, istediğin kadar dövüşürsün orda.

Sorun senin seriyi sevmemende değil üslubunda. Seri 8.5 almış 73367 kişiden, bu demek ki serinin beğeneni çok fazla. Sen gelip "Bu seri kesinlikle sıkıcı, nasıl izliyorlar ya bunu." dersen nereden baksan 60 bin kişiye siz animeden anlamıyorsunuz, zevksizsiniz demiş oluyorsun. Bir kısmı da bırak cevap atsın sana.

Sen "Ben daha çok kılıçlı dövüşlerin olduğu serileri seviyorum bunda pek fazla yok o yüzden sevemedim animeyi." deseydin sana kimse bir şey demezdi, en fazla "Şurasını izle bak orada iyi dövüş sahnesi var." derlerdi. Hatta anime önerisi yapan bile çıkabilirdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık