Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Roronoa Zoro

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 492 91.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 47 8.7%

• Kullanılan toplam oy
    538
2 yıl önce Zoro arada espiri yapar, trol sahnelerde yer alırdı ve bu karaktere daha samimi ve sempatik bir hava verirdi. Şimdi kasılmaktan karın kası yapmış gibi oldu. Ciddiyet farklı kasıntı farklı şeyler. Önceki hali net daha iyiydi.
Bir yerleri tutlacak diye korkuyorum.

Zoro 2 sene dünyanın en iyi kılıç ustanından eğitim gördü.Adanin kasvetli havası ve ustasinın yanında oluşu adamı ister istemez ciddilestirmistir.Ustalik ciddiyet ister .

Bu zaman atlaması sonrası ciddiyet muhabbeti enteresan bir şey. Hep söyleniyor ama özellikle Dressrosa olmak üzere Zoro'nun her olduğu ark komikli sahneleri fazlaca mevcut. Dayanak nedir bilemiyorum, sanırım Zoro'nun PH'de Luffy'i ciddi ol çocuk diye azarlaması :bilmem:

Gözünün kör olduğuna ya da basit bir savaş yarası olduğuna ikna olmadım. Sebepleri:

1) Seride gözü çizik olup da kör olan bir tek Fujitora var hatırladığım kadarıyla. Onun dışında herkes yarasına rağmen görüyor. Fujitora da zaten kör olmak maksadıyla kendisini yaralamış ve yarası, Zoro'nun yarasına kıyasla çok daha derin gözüküyor. Peki buna rağmen bilin ne var? Fujitora'nın bile, kör olsa dahi gözü açık. Kapalı bir şekilde gezmiyor yani. Zaten bir yara gözü neden kapatsın? O göz neden sürekli kapalı?

2) Gözüne bu yarayı kim vermiş olabilir? Adada Zoro'dan güçlü olan ve dolayısıyla yarayı verebilecek olan sadece Mihawk vardı. Mihawk mı yaraladı Zoro'yu? Mihawk ki, Yoru ile Zoro'nun göğsünü boydan boya kesmiş ve bunu Zoro'yu öldürmeyecek şekilde ayarlamış bir adam. Bu yetenekte bir adam, Zoro'nun gözünü antrenman sırasında yanlışlıkla mı kesti? Mihawk ki, sırf kolunu kaybetti diye yıllardır rakibi olan Shanks ile düelloları bitirdi. Peki aynı Mihawk, kendisine gelecekte rakip olarak gördüğü Zoro'nun gözünü bilerek kör etmiş olabilir mi?

3) Madem Oda, Zoro'nun tek gözünü kör etmeyi ve ona farklı bir görünüm kazandırmayı kafasına koydu. Bunun onu daha karizmatik göstereceğini düşünmüş olmalı. O halde, çok güçlü bir rakip karşısında, belki de Zoro'nun dövüşü kazanmak için gözünü bilerek feda etmesi gibi etkileyici, karizmatik bir sahne çizmek ve fanları çoşturmak varken, neden böyle saçma ve etkisiz bir şekilde yapmayı tercih etti? "Zoro'nun gözü antrenman sırasında gitti. Başka da bir şey yok. Ehe." Bu mudur yani?

O gözden ne çıkacak, Oda ne planlıyor bilmiyorum ama kör olduğu konusunda beni ikna edemedi.

2 yıl önce Zoro arada espiri yapar, trol sahnelerde yer alırdı ve bu karaktere daha samimi ve sempatik bir hava verirdi. Şimdi kasılmaktan karın kası yapmış gibi oldu. Ciddiyet farklı kasıntı farklı şeyler. Önceki hali net daha iyiydi.
2 yıl önce tayfa da daha çok eğlenirdi, gemideki absürt sahneleri daha fazlaydı. Şimdi aksiyondan aksiyona koşuyorlar. Zaten çoğunluğunda bir arada bile değillerdi. 2 kere üst üste 2'ye ayrıldılar. Yeni Dünya'ya girildiğinden beri Oda'nın işleyişi değişti yani.
Balıkadam Adası'na giderken gemideki muhabbetlere bak. Zoro'nun ve Luffy'nin salaklıklarına bak.
Ejderhayı kestikten sonra Luffy ile Zoro'nun havadaki konuşmalarına bak.
Aklıma bir çırpıda gelen şeyler bunlar. Tayfa o tarz durumlara girdikçe Zoro da bir şekilde dahil oluyor. Tabii ki bu Luffy ya da Usopp kadar olmuyor. 2 yıl önce de öyle değildi zaten.
Dediğim gibi; 2 yıl sonra Oda'nın işleyişi de değişti.

Son düzenleme:
Her gün Zoro'nun karizma olacağı sayıları düşünüyorum. Kendi kafamdan bir şeyler yazıyorum. Havalı bir şekilde Kaidou'yu yarıyor. Sinirlenip bir anda gözünü açıp King'in eline veriyor. Evet, ben de böyle biriyim.

Zoro’da ciddi olmasa tayfa da herkes troll olacak. Zaten bizimkiler aşırı ponçik, bırakında bir adam korsan gibi dursun. Zoro yeri geldi mi gülüyor zaten. 2y önce karşılaştıkları adamlar güçlü olsa da, bu derece bir ligde değillerdi. Zoro’nun 2y sonra Luffy’e; burası yeni dünya, ciddi ol biraz demesi boşuna çizilmedi o sahne. Arkadaşlarım 2y sonra güldüğü sahneleri de atmış zaten. Zoro gibi bir adam, milleti taklit edecek değil herhalde. 2y önce de çok gevşek değildi zaten. Hayır ne bekliyorsunuz anlamıyorum? Biraz soğuk bile olsa; ebisu kasabasında verilen suyu içecek kadar yumuşak bir kalbi var hala.

Bu arada Zoro dan rahatı gevşektir :D

Luffy ile Zoro arasında bir fark vardır.

Luffy ne zaman ciddi olacağını iyi bilir. Zoro ise bilmez. Bilmediği için de her zaman ciddi olmaya çalışır. Bu da onu kasıntı yapar. 2 yıl sonrası Mihawk özentiliği ile de aynı zamanda özenti de yapmıştır.

Güç için yalvarmıyor artık. Değişti diyebiliriz bu konu da. Heybetiyle gücü kendisi alıyor bu da bir +'dir kendisi icin. Halen su guc isteme olayinda sevmedigim Mihawk'a hak veriyorum. Arkadaslarini korumak olsun,olmasin genel olarak irdeledigimiz zaman karakterine yakismayan bir hareket yapti. Mihawk guc icin yalvaran kisinin kendisine rakip olamayacagini dusunmus mudur acaba?

Bir ekleme yapma zorunluluğu hissederek ayaklarina kapanip istemesinden ziyade arkadaslarimi korumak istiyorum dese bile Mihawk'i etkilemek varken niye secde edercesine yalvariyorsun?

Luffy ile Zoro arasında bir fark vardır.

Luffy ne zaman ciddi olacağını iyi bilir. Zoro ise bilmez.
Kesin böyle bir fark vardır. Tabi bu fark senin farklı bir one piece okuduğun, farklı bir evrende...

Usopp olayında ciddi olması gerekirken, kimin nasıl davrandığını gördük. Gerçekten de iyi biliyormuş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık