Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Roronoa Zoro

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 492 91.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 47 8.7%

• Kullanılan toplam oy
    538
Fanlarının sevilmemesinin sebebi kullandıkları üslup, her şeyi abartmaları ve asla ama asla haksız olduklarını kabul etmemeleri.
1-) Üslup
Sadece beş dakika içinde karşısındakinin özürlü, beyinsiz, kör olduğunu ima eden bir dünya Zorocu yorumu bulabilirim örneğin. İşin kötüsü; karşı tarafa sert sert konuşup karşı tarafı kızdırıyorlar. Adam onların anlayacağı dilden konuşunca da bakın nasıl da kızıyor, işte sizin gerçek yüzünüz bu demeye getiriyorlar. Kalabalık da olduklarından; sanki onlar hiç hakaret etmemiş, her şeyi diğer taraf yapmış algısı yaratıyorlar.

2-) Her şeyi abartmaları
Zoro= Luffy ve Luffy'nin yapmış olduğu, yapmakta olduğu ve yapacağı her şeyi Zoro da yapabilir. Bu fikrin aksini iddia eden herkes de düşmanlarıdır.

3-) Asla haksız olduklarını kabul etmemeleri
Manga sayfası atarsan>> Gerçeği kabul etmez ve tamamen alakasız bir manga sayfası atarak haklı çıkmaya çalışır.
Uzun bir mesajla kanıtlarsan>>> Uzun mesajdan bir cümle seçer ve konuyu bambaşka bir yere çekerek sana üstünlük kurmaya çalışır.
Çaresiz bir durumda bırakırsan>>> Ama X de şunu yapmıştı; ama Y de bunu yapmıştı tarzı; tartışmaların en sinir bozucu yöntemine başvururlar.
Tamamen çaresiz bir durumda bırakırsan>>> Wano sonu görüşelim kardeşim kozlarını oynarlar.

Mesela ben forumdan bir üyenin yerine geçmek istesem bu kesinlikle DNS olurdu. Dns her zaman haklı çünkü ne güzel.
Bunun aynısını bende antiler için düşünüyorum.Zaten bahsettiğimiz algı bu.Forumda daha Zoro fanıyla tartışmaya girmeden yargısız infaz yapan çok insan var. 10 yıldır buradayım bunun değiştiğini daha görmedim.Hadi ben işi geyiğe vurdum artık ama bunu yaşayan çok İnsan var burada.

Bunun aynısını bende antiler için düşünüyorum.Zaten bahsettiğimiz algı bu.Forumda daha Zoro fanıyla tartışmaya girmeden yargısız infaz yapan çok insan var. 10 yıldır buradayım bunun değiştiğini daha görmedim.Hadi ben işi geyiğe vurdum artık ama bunu yaşayan çok İnsan var burada.
Bence böyle bir algı oluşmasının sebebi de fanların kendisi ama. Örneğin ben cidden Zoro'ya şu günlerde boş yere gömüldüğünü düşünüyorum. Zoro'ya gezdiği için sallayan çoğu kişinin de benim gibi düşündüğünü düşünüyorum. Peki neden sallıyorlar? Bunun sebebi de yine fanları bence. Mesela adam tartışıyor bir süre; bakıyor ki karşısındaki ile düzgün bir iletişim kurması imkansız. Tartışmak yerine dalgaya vuruyor işi.

Örneğin mesela: ''Zoro daha önce büyük power uplar alarak rakiplerini yendi. Bunu bir daha yapabilir. Artık serinin sonuna geliyoruz ve Wano gibi bir arc'da üç adamdan birini alabilmeli.'' diyen bir adamla tartışırım. Aynı fikirde olmasam bile düzgünce konuşabilirim çünkü.

Ama: ''Zoro'nun bu arc ateşi keseceği zaten cepte. ;););) King'i alamaması için hiçbir sebep göremiyorum. Zoro'yu vasıfsız Sanji ile karıştıranların buna inanmaması normal. Zoro daha hiçbir şeyini göstermedi ve bizi çekemiyorlar. Mangayı biraz okusalar görecekler ama... o_Oo_O'' yazan insanlarla tartışamazsın. Bu insanların yorumlarıyla dalga geçebilirsin en fazla. Bu insanların sayısı cidden fazla; fakat onların bir yorumu ile on kişi birden dalga geçtiğinden tam tersi oluyormuş gibi de gözükebilir.

Fanlarının sevilmemesinin sebebi kullandıkları üslup, her şeyi abartmaları ve asla ama asla haksız olduklarını kabul etmemeleri.
1-) Üslup
Sadece beş dakika içinde karşısındakinin özürlü, beyinsiz, kör olduğunu ima eden bir dünya Zorocu yorumu bulabilirim örneğin. İşin kötüsü; karşı tarafa sert sert konuşup karşı tarafı kızdırıyorlar. Adam onların anlayacağı dilden konuşunca da bakın nasıl da kızıyor, işte sizin gerçek yüzünüz bu demeye getiriyorlar. Kalabalık da olduklarından; sanki onlar hiç hakaret etmemiş, her şeyi diğer taraf yapmış algısı yaratıyorlar.

2-) Her şeyi abartmaları
Zoro= Luffy ve Luffy'nin yapmış olduğu, yapmakta olduğu ve yapacağı her şeyi Zoro da yapabilir. Bu fikrin aksini iddia eden herkes de düşmanlarıdır.

3-) Asla haksız olduklarını kabul etmemeleri
Manga sayfası atarsan>> Gerçeği kabul etmez ve tamamen alakasız bir manga sayfası atarak haklı çıkmaya çalışır.
Uzun bir mesajla kanıtlarsan>>> Uzun mesajdan bir cümle seçer ve konuyu bambaşka bir yere çekerek sana üstünlük kurmaya çalışır.
Çaresiz bir durumda bırakırsan>>> Ama X de şunu yapmıştı; ama Y de bunu yapmıştı tarzı; tartışmaların en sinir bozucu yöntemine başvururlar.
Tamamen çaresiz bir durumda bırakırsan>>> Wano sonu görüşelim kardeşim kozlarını oynarlar.

Mesela ben forumdan bir üyenin yerine geçmek istesem bu kesinlikle DNS olurdu. Dns her zaman haklı çünkü ne güzel.
Şu yorumu keşke beğenme butonu geldikten sonra atsaydın:rolleyes:

Oburix nasıl iksir kazanına düştüyse bu Zoro da bal kazanına düşmüş. Sanji söylüyor işte şansı da yanında geziyor hep diye. Hep bi gezme hep bi bal yumaklığı.

Bence böyle bir algı oluşmasının sebebi de fanların kendisi ama. Örneğin ben cidden Zoro'ya şu günlerde boş yere gömüldüğünü düşünüyorum. Zoro'ya gezdiği için sallayan çoğu kişinin de benim gibi düşündüğünü düşünüyorum. Peki neden sallıyorlar? Bunun sebebi de yine fanları bence. Mesela adam tartışıyor bir süre; bakıyor ki karşısındaki ile düzgün bir iletişim kurması imkansız. Tartışmak yerine dalgaya vuruyor işi.

Örneğin mesela: ''Zoro daha önce büyük power uplar alarak rakiplerini yendi. Bunu bir daha yapabilir. Artık serinin sonuna geliyoruz ve Wano gibi bir arc'da üç adamdan birini alabilmeli.'' diyen bir adamla tartışırım. Aynı fikirde olmasam bile düzgünce konuşabilirim çünkü.

Ama: ''Zoro'nun bu arc ateşi keseceği zaten cepte. ;););) King'i alamaması için hiçbir sebep göremiyorum. Zoro'yu vasıfsız Sanji ile karıştıranların buna inanmaması normal. Zoro daha hiçbir şeyini göstermedi ve bizi çekemiyorlar. Mangayı biraz okusalar görecekler ama... o_Oo_O'' yazan insanlarla tartışamazsın. Bu insanların yorumlarıyla dalga geçebilirsin en fazla. Bu insanların sayısı cidden fazla; fakat onların bir yorumu ile on kişi birden dalga geçtiğinden tam tersi oluyormuş gibi de gözükebilir.
Aynı şeyden bahsediyoruz.Bu onu kesin yapar ;) - X kişisi bu işi kılını kıpırdatmadan, şu kişiyi parmağının ucuyla yener, diyen bir kişiyle hiç bir şekilde tartışamazsın.Yani bırak Zoro'yu bu Luffy'de olsa Sanji'de olsa veya Doflamingo vs bir başkası da olsa, bu kafa yapısıyla fikrini savunan İnsanla oturup muhabbet de edemezsin.Bir şahıs bir bir fikri savunuyorsa hakkında argümanlarını da detaylı bir şekilde ortaya koymalı.Ben buna üşendiğim ve seriyi bıraktığım için tartışmalara girmiyorum.Tartışmak budur, gerekli argümanları detaylı bir şekilde karşındakine sunmak.Bu sitede çoğu İnsan daha karşılıklı tartışmayı bilmiyor. Ya bu sitede daha 1 hafta evvel Mihawk'ın çakısı vs Zoro diye konu açıldı.İçine 2 tane resim (Biri Zoro biri Mihawk ve çakısı) atılıp 'Hadi baalım tartışın' dendi.Ve bu forum ciddi ciddi bunu tartıştı.O gün bir kez daha anladım ve bıraktım bu konularda ciddi ciddi bir şey anlatmayı.Zira sitenin kafa seviyesi düşük, konuyu açanda da bir suç yok.

Beni tanıyanlar, bilenler bilir.Bir kaç yıl evveline kadar sayfalarca tartışır,argümanlarımı ortaya koyar ve bundan asla gocunmazdım.Sonra bu olay karşılıklı çözüm yolu bulamadığımız zaten 'Konuyu burada bitirelim, anlaşamıyoruz' olayına döndü ki bence buda doğru bir tartışma biçimidir.Eğer karşılıklı bir çözüm bulunup, ortada buluşulamıyorsa bitirmek en iyisidir.Sonra seriyi bırakmam ve foruma döndüğümde sitede hala Zoro fanlarına karşı bu tutumun devam ettiğini görünce her şeyi goy goya almaya başladım.Zira ben ayna gibiyimdir, karşımdaki beni goy goya alırsa ben de onu goy goya alır, ona göre davranırım.Bu sitede az biraz İnsan tarafından seviliyorsam bu zamanında tartışmayı bildiğim içindir, karşılıklı saygı kazanılmıştır.

Fakat şuan durum öyle değil.Bunu bizzat gözlemledim. 10 yıl önceki Korsanfan'dan hiçbir farkı yok şuan ki kafanın.O zamanlar araya giren 3-4 troll fan (bknz koralla) yüzünden adam gibi savunan ve fanlığını yapanlarda arada kaynadı.Bu kişiler farklı muameleler görünce de (bknz ben) işi goy goya ve Zoro en üstündür 'e vurdu.Benim açımdan karşımdakinin hak ettiği muamele oydu çünkü, yok öyle yargısız infaz.

Velhasıl kelam ortada şuan büyük bir algı ve yanlış anlaşılma var.Bu yıllardır böyle gidiyor, böyle gideceğine de inanıyorum ben. 1'ini ikna etsen ötekini ikna edemiyorsun.Adın çıkmış 9'a inmez 8'e mevzusu tam olarak böyle bir şey.Vazgeçtim bu yüzden bende, nabza göre şerbet takılıyorum.Memnunum.

Sanji'nin kadınlara yönelik yaptığı (aşırı ilgili olması durumu) davranışların sebebi Oda'nın burumdan çıkar sağlaması ki adamın buna yönelik açıklaması var ''Takipçilerin hoşuna gidiyormuş, o yüzden bu durumu devam ettireceğim'' minvalinde. Burda bile Oda'nın ne kadar taraflı yaklaştığını görebilirsin. Oda'nın dediği şu: Aslında Sanji'nin yaptığı birçok davranış onunla alakalı değil ama bazı okuyucular bu durumdan memnun diye devam ettiriyorum. Olayın bu tarafu cepte zaten.

Bir de Sanji'nin karakter gelişimine bakarsak Sanji'nin kadınlara yönelik abartılı sevgi gösterileri normal(Oda'nın komiklik olsun diye yaptığı abartılı bazı durumları çıkartarak konuşuyorum). Şu açıdan: Sanji küçüklüğünde annesi ile çok fazla zaman geçirememiş birisi. Bir çocuk için yaşamın ilk yıllarında anne ile olan ilişkisi ne kadar önemli olduğunu bilirsin. Çocuk için anne= dünyadaki her şey manasına gelir. Ve bir çocuğun annesinden ayrı kalması, onu kaybetmesi sağlık açısından ne kadar zor onu tahmin edebilirsin. Sanji'nin gördüğü kadınlara aşırı sevgi göstermesi aslında psikolojik bir durumdur. Psikoloji'de buna ego savunma mekanizması derler. Kişide birtakım sebeplerle oluşan bazı duyguların daha kabul edilebilir hale getirilmesidir. Sanji'nin savunma mekanizması da ''telafi etme''dir. Yani annesi ile yaşayamadığı güzel zamanları diğer tüm kadınlara yansıtıyor. Kadınlara vurulmaması gerektiğine inanması, onların her zaman el üstünde tutulması gerektiğine inanması, onları sevilmeye, değer verilmeye layık birer birey olarak görmesi falan. :a:
Nasıl duygusal yapıyorsun hemen, sen var ya sen :D Bütün bunlar Sanji'nin bu karakterde olduğunu değiştirmiyor sonuçta böyle bir karakteri var eziğin :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık