Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Roronoa Zoro

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 492 91.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 47 8.7%

• Kullanılan toplam oy
    538
Zoro Usopp'u engelliyor tabi Usopp kim ki ez gitsin. Fakat çapsız Babunun kendini taklit etmesini engelleyemiyor.
Çapsızın da çapsızı Zoro... :artiz:
Birini engelleyemeyen biri varsa o da Crocodile.

Neyse ki Zoro Usopp'u engelledi de Crocodile'ın onurunu kurtardı. :a:

Zoro'lu versiyonunu mu atalım illa :oleyo2:
Bu yaptığına olayı kişiselleştirmek deniyor. :oleyo:

O teorinin gerçekleşmeme ihtimalini bir yana bırakıyorum, gerçekleşse bile Sanji'nin çabası ile gerçekleşmeyecek. Sanji bütün dünya ile berbaber ondan etkilenen kişilerden biri olacak. Benim hedefim Amerika'nın yıkılması diyelim, yarın Amerika yıkılsa, tüm Dünya bundan etkilenir. Peki, bu benim başarım mı?

Ben zaten Zoro'nun hedefi herkesi ilgilendiriyor demiyorum. Gerçekleştiği an tayfanın prestiji artacak, ve muhtelemelen en iyi kılıç ustası olarak o tayfayı korumaya devam edecek. Bu yeterli.
Ben kim gerçekleştirecek kısmında değilim.

KK olmanın yanında WSS'nin prestiji nedir yahu? :) Zoro, en güçlü kılıç ustası olurken bile Luffy'nin prestijinden yararlanıyor. Sbs'de yazmıştı galiba, kaptanın ödülü artınca bu ödül artışı tayfaya da yansıyor yani. Bu sadece prestiji kısmı. İşin içine kaptanın tayfayı (hatırlatırım, Zoro da tayfaya dahil) koruması falan var yani...

Ben kim gerçekleştirecek kısmında değilim.

KK olmanın yanında WSS'nin prestiji nedir yahu? :) Zoro, en güçlü kılıç ustası olurken bile Luffy'nin prestijinden yararlanıyor. Sbs'de yazmıştı galiba, kaptanın ödülü artınca bu ödül artışı tayfaya da yansıyor yani. Bu sadece prestiji kısmı. İşin içine kaptanın tayfayı (hatırlatırım, Zoro da tayfaya dahil) koruması falan var yani...
Prestiji hiç yoktan iyidir. :) Ayrıca muhtemelen Luffy korsanlar kralı olmadan önce Zoro çoktan en iyi kılıç ustası olmuş olacak. O sırada Luffy'i diğer yonkou'lar içinde fazlasıyla öne çıkarır.

Luffy'nin yeri ve tayfadakilere sağladığı korumanın önemi tartışmaya açık bir şey bile değil zaten. Ben sadece Zoro'nun hedefinin o kadar etkisiz eleman olmadığını açıklamaya çalışıyorum. :)

Luffy'e Punk Hazard'da ayar çektikten sonra ortada yok, kendisi o durumda üstelik. Arada bir şeyler kesiyor poz eşliğinde o kadar. Üzüyor reis. Bir de her zaman dişlerimi kamaştırıyor, Allah'tan haki öğrendi de kılıç paslanmıyor o tükürüğe.

İlk Buggy'nin tayfasında düşünülmüş, ee ne olmuş yani? Nasıl derin karakter olmaktan çıkarıyor bu Zoro'yu? İlk öyle düşünmüş sonradan seri başlamadan karar değiştirip adamı 2. sıraya çekmiş, öyle yapılınca sayılmıyor mu? Sonradan adamı öyle bir işliyor ki Bushido ruhu olsun, Japon olması olsun (yani kendi memleketinden bir karakter), bugüne kadar neredeyse Zoro'nun dediği her şeyde haklı çıkması, seride karizma sahneleri sırtlaması, tayfada korsan olmaya yakın tek karakter olması, ayrıca tayfada gerçek hayatta ki korsandan esinlenilmiş tek karakterdir. İrade olarak zayıflığı olmaması, en sonun da bu adamın bir eksiği olsun diye düşünüp yön kaybolması gibi bir şey eklemesi( Yani karakterine ve gücüne etki etmeyen bir şey). 11 Supernova da Killer ile beraber kaptan olmayan tek adam olması, gerektiğinde arc bossu'na girmesi, Oda'nın kendi ağzı ile One Piece'in 3 tetikleyicisi var demesi ve bunların Biri'nin Zoro olması ve seride gücü temsil etmesi ( Luffy şöhret, Nami para, Zoro güç) Tayfa da Luffy ile beraber en büyük hayale sahip olması, Lanetli kılıçlar, yara alan gözü ve bir çok şeyi ile tam bir gizem olması ve altından çıkabilecek bir sürü şeyin olması, muhtemelen dedesi'nin Ryuma gibi dünyanın en güçlü savaşçı ruhuna sahip biri olma ihtimali, Tayfa da nasıl bu kaptan olmaz diye sürekli dile getirilmesi ve daha aklıma gelmeyen bir sürü şey. Zoro gayet de efsane bir karakterdir, bence derinliği olmayan Sanji eziği başta olmak üzere diğerlerine bakmak lazım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık