Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    465
2 sene önce tüm tayfayı tekleyen ve cyborg vücuduna sahip olan Kuma'yı kıyasa katmak pek doğru olmaz. Zoro'nun o kadar hırpalanmışken o saldırıyı yapabilmesi bile başarıdır. Ama bu olay zaten iki sene öncenin olayı. Şimdi o saldırıyı Kuma bile yese sağlam hasar alır.
O saldiriyi Kuma yerde yatan Luffy'e odaklanmisken yapiyor Zoro yani basari falan yok ortada.

Ben de sana katiliyorum su sahneyi kiyaslamak cok sacma ama arkadaslarin kafasinda bir algi olusmus ki sanarsin burada Zoro vs Kuma uzun sureli denk bir dovus var.

Şimdi de Zoro mazoşist oldu yani. Bilerek o kadar kanını akıttı falan. Peki tamam. :S Zoro'nun asurası spontane gelişen bir şey. Önceden yoktu öyle bir tekniği. O an aldı işte p-up'ı. Mr 1'da da mı öyle oldu acaba sana göre? :S "Yeter la çok kan kaybettim. Şu demiri kesecek olan muhteşem tekniğimi yapayım da bitsin artık şu iş" demiştir Zoro kendi kendine.

Edit: Luffy Blueono'ya vurduğunda etki ediyordu. Bu şekilde zayıflatmaya çalıştı. Peki ya Zoro? Madem kesikleri işe yaramıyor e madem neyine zorlatıyor daha? Varsa bir tekniği açar keser zaten.
Daz Bones'ta demiri kesmeyi bilmediğinden nerdeyse yeniliyordu ama dövüşün sonlarına dpğru demiri kesmeyi öğrendi ve tek saldırıyla yendi.
Yani şöyle düşün. Shanks ile Jozu dövüşüyor ama Jozu elmas diye Shanks kesemiyor. Shanks kesemeyince gidip bina filan atıyor vs. ama bir türlü zarar veremyor daha sonra Shanks tam yenilecekken bir anda elması kesmeyi öğrenip tek saldırıyla Jozu'yu yeniyor.
Bu durumda Shanks bir daha Jozu ile karşılaşsa misal 1 ay sonra karşılaşsa dövüş nasıl sonuçlanırdı.

Diğer Kaku ve Pica dövüşleri zaten açık. Yenebileceğini düşünüdüğünden yeni tekniklerini kullanmamaya çalışıyor ama kullanmak zorunda kalıyor.
@ray-san
Sen de bana Law karşısında Dofi'nin aldığı hasarı göster.
Benim orada kastettiğim Law'ın o kadar güçlü olmasına rağmen Dofi'ye karşı yetersiz kalması ve çizik atmaktan öteye gidememesidir.
Zoro bile 2 sene önce bir şekilde Kuma'ya çizik atabilmiş saldırılarında kaçabilmiş vs.

Doflamingo dediğimiz adam ise 2 sene öncesinin Lucci'si. Luffy ile dewnk rakipler... Yani Law yerine Zoro'yu koy ve Zoro ile Lucci dövüşse Zoro sadece çizik atabilirmiş gibi düşün.
Ama Zoro bundan öteye gidip Kuma'ya çizik atabilmeyi bir şekilde başarıyor.

Law'ın Kaido'ya çizik atabilmesi gibi birşey bu.

Son düzenleme:
Daz Bones'ta demiri kesmeyi bilmediğinden nerdeyse yeniliyordu ama dövüşün sonlarına dpğru demiri kesmeyi öğrendi ve tek saldırıyla yendi.
Yani şöyle düşün. Shanks ile Jozu dövüşüyor ama Jozu elmas siye Shanks kesemiyor. Shanks kesemeyince gidip bina filan atıyor vs. ama tam yenilecekken bir anda elması kesmeyi öğrenip tek saldırıyla yeniyor.
Bu durumda Shanks bir daha Jozu ile karşılaşsa misal 1 ay sonra karşılaşsa dövüş nasıl sonuçlanırdı.

Diğer Kaku ve Pica dövüşleri zaten açık. Yenebileceğini düşünüdüğünden yeni tekniklerini kullanmamaya çalışıyor ama kullanmak zorunda kalıyor.
@ray-san
Benim orada kastettiğim Law'ın o kadar güçlü olmasına rağmen Dofi'ye karşı yetersiz kalması ve çizik atmaktan öteye gidememesidir.
Zoro bile 2 sene önce bir şekilde Kuma'ya çizik atabilmiş saldırılarında kaçabilmiş vs.

Doflamingo dediğimiz adam ise 2 sene öncesinin Lucci'si. Luffy ile dewnk rakipler... Yani Law yerine Zoro'yu koy ve Zoro ile Lucci dövüşse Zoro sadece çizik atabilirmiş gibi düşün.
Ama Zoro bundan öteye gidip Kuma'ya çizik atabilmeyi bir şekilde başarıyor.

Law'ın Kaido'ya çizik atabilmesi gibi birşey bu.
Pika dövüşünde bile Zoro'nun gotunden ter geliyor yahu. Tek atmış gibi yorumlar yapılıyor. O atakları istediği sıra yapıyor ise neden dövüşleri bu kadar çok uzadı kardeşim?

Manga sayisi 484 sayfa 15, Sanji Kumaya cizik atmis. Sanji>Law bu mudur olay yani? Peki o zaman ben pes ettim.

Pika dövüşünde bile Zoro'nun gotunden ter geliyor yahu. Tek atmış gibi yorumlar yapılıyor. O atakları istediği sıra yapıyor ise neden dövüşleri bu kadar çok uzadı kardeşim?
Adam koka kullanabilecekken kullanmıyor işte. Luffy hemen g4 kullanmaya mı başlıyor. Usopp ve diğerlerini kurtarmak için koka kullanıyor aynı şey Luffy içinde geçerli o da adadaki herkesi kurtarmak için g4 hemen geçiyor.
İsteseydi hemen koka yapar Pica'yı dilimlerdi.
Tek bir şey var onu ekliyeyim belki yeteneğini çözmek için biraz uğraşırdı.

@ray-san
Farkettiysen her yorumumda Zoro birşekilde çizik attı dedim.
Zoro'nun çizik atmasının sebebi Kuma'nın yenildiğini düşünmesi. Ama Zoro'nun 2 sene önceki verdiği imaj,Kuma'nın saldırılarından kaçması o anki seviyesine göre büyük başarıydı.
Law ise o kadar güçlü olmasına rağmen Luffy ile denk olan bir adama anca çizik atabildi.
Bu kadar başarısız performans sergileyen Law'ın Kaido karşısında Zoro'nun Kuma karşısında yaptığı performansı göstermeyeceğini düşünmediği anlatmaya çalışıyorum.

Ekleme
Sanji orada çizik atmıyor Kuma'nın kafasına tekme atıyor sonra ayağım kırıldı diye yerde debelenmeye başlıyor.

O saldiriyi Kuma yerde yatan Luffy'e odaklanmisken yapiyor Zoro yani basari falan yok ortada.

Ben de sana katiliyorum su sahneyi kiyaslamak cok sacma ama arkadaslarin kafasinda bir algi olusmus ki sanarsin burada Zoro vs Kuma uzun sureli denk bir dovus var.
Kuma dövüşünde Zoro'nun Kuma'ya verdiği bir hasar yoktu. Şahsi fikrim yine de bu bir başarıdır. Neden diyecek olursan, Zoro daha Kuma'ya yaptığı ilk saldırıda Kuma kenb. hakisiyle saldırıyı okudu ve ona göre hamle yaptı. Ursus shocktan sonra Kuma herşeyin bittiğini düşünmüş ve gardını düşürmüş olsa dahi bu adam kenb. haki sahibi. Kendisini öldürme niyetiyle saldıran birine tepki veremedi. Zaten o sayfada Kuma olayı hissediyor ama tepki veremeden Zoro kesiyor. Dediğim gibi zarar veremiyor o başka ama kenb. hakisini aktif olarak kullanan biri karşısında o kadar kötü durumdayken saldırı yapması bile bir başarı. O durumda tayfanın %90'ı nalları dikmiş yatıyordu :)

Arkadaşın mantığı ve Kuma örneğinde demek istediği şu bence.

Kuma iki sene önce tüm tayfayı karşısına alacak kadar güçlü bir adamdı. Böyle bir adam karşısında Zoro aslanlar gibi mücadele etti. Hatta geride Luffy ve tayfa olmasa dövüşmeyi yine bırakmaz ve ölürdü. Şimdi... Iki yıl sonra tüm tayfayı karşısına alabilecek bir adam düşün. Kim olabilir bu ? Kaido mesela dimi ? Zoro'nun yaptığı buydu işte. Kendisinin asla yenemeyeceği bir adam karşısında bile zaten çetin bir savaştan çıkmasına rağmen ezilmedi. Law işte bunu yapamadı diyor ve haklı da. Üstelik bu kişi ıki yıl öncesinde Kuma gibi iki yıl sonrasında da Kaido gibi tüm tayfanın bir araya gelip yenemeyeceği bir adam da değil. Doflamingo. Mingo bildiğin mum etti Law'ı. Kukla etti. Tek kolundan tuttu kaldırdı, pırasa gibi doğradı Law'ı. Bariz şekilde dalga geçti. Zoro ıki yıl öncesinde çok daha zorlu bir rakip karşısında çok daha kötü bir durumdayken bu kadar rencide olmadı. Demek istenen buydu ve ben de bu sava hak veriyorum açıkçası.

Not:
Yalnız konuyu da güzel hortlatmışım hah! :) On sayfa olmuş neredeyse..

Son düzenleme:
Ben Zoro'nun Pica vs. sinde de ufakta olsa kendini aştığını düşünüyorum. Hangi konuda derseniz b.haki konusunda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık