Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
Bambuyu sertleştirmek ile kairoseki jutteyi sertleştirmek farklı seyler.

Mangaka muhtemelen kesmek, kirmaktan daha zor mantığı ile hareket etti. Bu yüzden kokali bambu, kokali jutteyi kirabildi. Lakin kokali bambuyu bolen Law, kokali jutteyi bolemedi. Aksi durumda Law jutteyi de bolebilmeliydi.

Buradan devam edersek Zoro'nun muhtemel çelik olan kılıçlarıni sertlestirmesi olayı senceye benceye tasir. Kimse bilemez kılıçların sertlesince ulaştığı seviyeyi.
Kairoseki Jutte'nin sadece ucu Kairoseki diye biliyorum.
Smokanın juttesini kesti mi?
Jutteyi kıran şeyi çok rahat kesiyor.
Kesmemesin de pek sakınca görmüyorum ki. O Jutte'nin sadece ucu kairoseki. Kesebilir her türlü.
O Jutte parçalanıyorsa kesilmeyebilir diyebilir misin?
Ki onu parçalayan adam ile beraber silah ve tüm adayı bölüyorken :)

karolla

Kesmemesin de pek sakınca görmüyorum ki. O Jutte'nin sadece ucu kairoseki. Kesebilir her türlü.
Kesseydi o zaman.

Kesseydi o zaman.
Bende sana seride buna benzer pek çok şeyde yapsaydı derim ama o zamanın şartları ile yapılmıyor demek ki.
Hani kurgu denilen bir kavram varya o burada devreye giriyor işte.

Smokerın Juttesini parçalayıp arka duvarı parçalayan adam var ortada ve O adamı Bambusu ile ortadan ikiye bölen bir adam var ve üstüne adayı da ortadan ikiye bölüyor.
Eğer Jutte tamamı Kairoseki olsa dediğine katılırım ama sadece ucu Kairoseki. Yani gayette kesebilir.

karolla

Bende sana seride buna benzer pek çok şeyde yapsaydı derim ama o zamanın şartları ile yapılmıyor demek ki.
Hani kurgu denilen bir kavram varya o burada devreye giriyor işte.

Smokerın Juttesini parçalayıp arka duvarı parçalayan adam var ortada ve O adamı Bambusu ile ortadan ikiye bölen bir adam var ve üstüne adayı da ortadan ikiye bölüyor.
Eğer Jutte tamamı Kairoseki olsa dediğine katılırım ama sadece ucu Kairoseki. Yani gayette kesebilir.
Yav bilip bilmedne yeminle yorum yapıyorsunuz ya. Son 2 bölümü bir daha açın okuyun valla.

Vergonunn oni take saldırısı çok güçlü bir teknik olduğu için haki + teknikle jutteyi kırıyor.

Fakat lawın kesiş gücü hakili jutteyi kesemiyor. Bu kadar basit. Vergo oni take ile girseydi lawa law onu da kesemezdi. Ama vergo HAKİsine güvendiği için kesildi. Bu çıkarımı yapamıyor musunuz ya.

Geçen bölümde de luff g3 ile krakere zarar veremedi. Ama daha güçlü teknikle kalkanını falan kırdı. G4 ile dimi?

Vergo 0 teknik, sadece haki ile daldığı için kesildi.

Doflamingo en az 900 civarı ödül alabilecek adam olduğu için çizik atabilmesi normal bence.Bunun üzerinden Law'u küçümsemeye gerek yok.
Bu işin ödülle alakası yok aslında. Çünkü Law'ı denk gördüğünüz Luffy Mingo'ya neler yaptı ? Luffy de Law'dan fazlasını yapamasaydı o zaman herkes haklıydı. Law'ı da ezmezdim. Daha doğrusu ezmek de yanlış tabir. Kendisinden ve gücünden bekleneni veremedi. Ama buna rağmen yüceltilen bir karakter. Ben buna karşıyım esasen.

Yav bilip bilmedne yeminle yorum yapıyorsunuz ya. Son 2 bölümü bir daha açın okuyun valla.

Vergonunn oni take saldırısı çok güçlü bir teknik olduğu için haki + teknikle jutteyi kırıyor.

Fakat lawın kesiş gücü hakili jutteyi kesemiyor. Bu kadar basit. Vergo oni take ile girseydi lawa law onu da kesemezdi. Ama vergo HAKİsine güvendiği için kesildi. Bu çıkarımı yapamıyor musunuz ya.
Müneccim misin? :)

karolla

2+2 ye 5 diyen adamın bilmediğini söylemek için müneccim olmaya gerek yok. Son 2 mangayı aç oku. Sonra bir düşün neden law, smokayı kesemezken, vergoyu kesiyor.

Hala işin sadece haki ile olduğunu düşünüyorsunuz.

Daha fazla tartışmanın mantığı yok. Sizin savunduğunuz haki kavramı son 2 manga ile çöpe atıldı. Size hala güncelleme gelmemiş.

O iki sene once öyle idi. Hancock kırdıktan sonra tuttugu yer hariç kairoseki yaptirmis olabilir.

Bak dip bölgesi ile de durduruyor.

http://oku.mangaframe.com/read/one_piece/tr/0/662/page/6

Juttesi ile smoka hepsini durdurdu. Kesilemeyince de o gelen kesme slashları başka yönlere gitti. Senin anlayacağın ke-se-me-di

@Cavitq11 mesajımı yanlış alıntılamışsın. Ayrıca zoro ne zaman carrottan tek yedi? Fanlık gözünü köreltmiş. Bir daha da beni alıntılama. Carrottan tek yemeyen adam bir saldırı yeri diye tek yedi diyor. Demekki kraker de luffye tek attı geçen bölüm. Kimlerle tartışıyoruz ya.
Nope öyle değildi. Neyse zaten amaçsız bir yönden girişim olmuş bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık