Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Roronoa Zoro - Dayanıklılık

Eline sağlık çok emek ve zaman harcamışsın.Zoro serideki en dayanıklı adamlardan birisi ama oda reisin çizimine ve hikayesine göre luffy ölümsüz hele son katakuri vs sinden sonra serideki açık ara en dayanıklı adam luffydir.O vs esnasında luffy en az 10 kere ölmeliydi herif bir de üstüne yendi katayı.Korsanlar kralı olacak adam sonuçta mangakaya bu konuda itiraz edemem.Zoro şuanki haliyle ve sahip olduğu potansiyelle nerdeyse bu serinin başrolüne ortak gibi.

Hahaha böyle bir şey vardı değil mi? Luffy orada sözde tehlike yok diye kendini bırakmış ( yersen ):hhh: Ama işler Zoro'ya gelince ya bu böyle değil ki, ya orada öyle demiyor ki. Gerçekten komik:flaugh:
Var tabi. Şunu demek için seriyi tam olarak anlayamamış olmak gerekir. Al bu da basit bir örnek.

Keza aynı şekilde Thriller Bark'ta acıyı alan Zoro da şovunu yaptıktan sonra düşüyor ve bir daha kalkamıyor. (Bilinç iptali dediğiniz şe)Meşhur olan Nami sahneli olay yani. Ki ayrıca oradaki mesajı da anlayamamışsınız. O sahne niye çizildi, amaç neydi falan...

Edit: Benden sana tavsiye. Bu red the error'un ipiyle kuyuya inilmez. Doğru bilse de yanlış yönlendirir insanları. Öyle bir beladır işte. :artiz:

Son düzenleme:
Var tabi. Şunu demek için seriyi tam olarak anlayamamış olmak gerekir. Al bu da basit bir örnek.

Keza aynı şekilde Thriller Bark'ta acıyı alan Zoro da şovunu yaptıktan sonra düşüyor ve bir daha kalkamıyor. (Bilinç iptali dediğiniz şe)Meşhur olan Nami sahneli olay yani. Ki ayrıca oradaki mesajı da anlayamamışsınız. O sahne niye çizildi, amaç neydi falan...

Edit: Benden sana tavsiye. Bu red the error'un ipiyle kuyuya inilmez. Doğru bilse de yanlış yönlendirir insanları. Öyle bir beladır işte. :artiz:
Aynı arc içerisinde Zoro'nun iki seksen bilincsiz yattığı bir durum da var. Luffy gibi düşman düştükten sonra değil düşmanın darbesiyle bilinçsiz kalan, ezilmesinler diye ayak altından toplanan bilinçsiz bir Zoro var. Konuyu tam okumadım ama bunların yer aldığını hiç sanmıyorum.

Aslında red'in ipi ile inmedim, ben de öyle düşünüyordum başından beri :D Luffy orada bana göre gitti istese de devam edemezdi. Ben orada düşmesine de bir şey demiyorum sadece konu Luffy olunca her şey çok güzel anlatılıyor. Her şey yoruma açık ise o sahne de yoruma açık. Bu nasıl kendini bırakmak ise ada da kıyamet koptu adam kalkmadı, demek ki öyle basit bir şey değil ister istemez gidiyor orada Luffy.

Aslında red'in ipi ile inmedim, ben de öyle düşünüyordum başından beri :D Luffy orada bana göre gitti istese de devam edemezdi. Ben orada düşmesine de bir şey demiyorum sadece konu Luffy olunca her şey çok güzel anlatılıyor. Her şey yoruma açık ise o sahne de yoruma açık. Bu nasıl kendini bırakmak ise ada da kıyamet koptu adam kalkmadı, demek ki öyle basit bir şey değil ister istemez gidiyor orada Luffy.
Gitmiş zaten ben aksini söylemedim. Bu seride irade öyle bir şey ki güçlü olanlar kendilerini tutabiliyorlar gerekirse diyorum. Daha en son Kata'da gördük. Son bir gayret kalkmış, Luffy'ye soru sorup cevabını almış ve sonra da kan püskürtüp bayılmıştı. Keza o arc'ta Zoro da aynısını yaşadı. Sanji geldiğinde ayaktaydı, sonra baktık ki bilinci gidik şekilde yatıyor.

Doffy'de halk kurtardı, Cracker de King Baum kurtardı, Katakuri de Brülee kurtardı... Batsın öyle dayanıklılık. Tekniğin gücü dayanıklılığı aşıyor. Kendi tekniğini karşılayacak bedene bile sahip değil. G4, vücudun lastik olmasına bakmadan direk bedenin dayanıklılığına bakıyor. Zoro, G4'ün getirdiği baskıya dayanırdı savaşlarında diye düşünüyorum.
Ama luffy'nin rakipleri hep zoro'nun rakiplerinden sert oldu be kanka. Ben hala 2 yıl sonrasında kararsızım. Luffy haki sonrasi baya seviye atladi. Zoro'yu da görelim ona göre vericem kararımı :D

Gitmiş zaten ben aksini söylemedim. Bu seride irade öyle bir şey ki güçlü olanlar kendilerini tutabiliyorlar gerekirse diyorum. Daha en son Kata'da gördük. Son bir gayret kalkmış, Luffy'ye soru sorup cevabını almış ve sonra da kan püskürtüp bayılmıştı. Keza o arc'ta Zoro da aynısını yaşadı. Sanji geldiğinde ayaktaydı, sonra baktık ki bilinci gidik şekilde yatıyor.
Tamam işte sıkıntı yok oralar da. Sıkıntı bunun anlatım şeklin de arkadaşlar çok basitmiş gibi anlatıyor o yüzden, yoksa tabi ki de bayılacak ama yok Zoro daha Luffy'nin acısına dayanamıyor yok Luffy'nin acısı Zoro'yu mahvetti gibi bir laf ediyorlar o komik oluyor.

Tamam işte sıkıntı yok oralar da. Sıkıntı bunun anlatım şeklin de arkadaşlar çok basitmiş gibi anlatıyor o yüzden, yoksa tabi ki de bayılacak ama yok Zoro daha Luffy'nin acısına dayanamıyor yok Luffy'nin acısı Zoro'yu mahvetti gibi bir laf ediyorlar o komik oluyor.

Burda ne olmuş gibi duruyor?

Burda ne olmuş gibi duruyor?
Dayak yemişler işte ne var ki? Luffy nightmare olarak gelmese oda dayak yiyecekti. Şimdi şunu göstermen bir şeyi değiştirmez ki. Olayların gelişimini bakmak lazım. O zaman bunca şeyden sonra Luffy kuma da kalkamadı ama Zoro ayakta kaldı derim bende. Bak olay şu kendini isteyerek bırakan bir adam o kadar sese bir şekilde tepki verir. Kendini bırakmak ayrı, çok berbat bir halde iken son ana kadar kendini sıkıp komalara girmek ayrı. Ben bundan bahsediyorum sadece.

Dayak yemişler işte ne var ki? Luffy nightmare olarak gelmese oda dayak yiyecekti. Şimdi şunu göstermen bir şeyi değiştirmez ki. Olayların gelişimini bakmak lazım. O zaman bunca şeyden sonra Luffy kuma da kalkamadı ama Zoro ayakta kaldı derim bende. Bak olay şu kendini isteyerek bırakan bir adam o kadar sese bir şekilde tepki verir. Kendini bırakmak ayrı, çok berbat bir halde iken son ana kadar kendini sıkıp komalara girmek ayrı. Ben bundan bahsediyorum sadece.
Bilinçsiz yatıyor. Düşman istese ezebilir. Sonradan bilinçleri açılıp dövüşe yeniden katılıyorlar. Burdaki ayrım Zoro düşman tarafından aldığı hasar ile bilinçsiz kalıyor. Yani düşmana karşı tamamen savunmasız kalacakları bilinci ile. Luffy ise düşmanın yenildiği tehlikenin bittiği bilinci ile öyle bir duruma geliyor.

O kadar sese tepki vermesi gerekiyorsa Zoro'nun da kendini aşırı kastığını iddia edebiliriz. Çünkü Zoro tedavi edildikten sonrasında bile gözünü kırpmadan yatıyordu. Bir dayanak yok...

Torbanın bir yerini bantlıyon diğer yerinden bir delik çıkıyor hacı. Yorumun buna benziyor. Her şeyi ile düşünülmüş bir sav göremiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık