Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Roger Korsanları ve Beyazbıyık Korsanları'nın Denk Dövüşmeleri Mantıklı mıydı?

İki korsan tayfasının denk dövüşmesi size mantıklı geldi mi?

• Kullanılan toplam oy
    153
Ciddi kapışma yok yoksa Roger'ın tayfası çocukları katletmis olurdu.

Daha doğrusu ölümüne bir savaş değil yoksa sonunu getirirlerdi.

Savaşmaya başladıkları sayfada reyleigh de var. Vs’ye dahil yani. Roger savaşırken o içecek değil ya zaten. O kadar da barışçıl değildir savaş.

Kılıcın çevresine aura koymak ayrı bişey. Roger ve wb’nin yaptığı hayvanlık o haki tipini bilen herkesin yapabileceği bişey değildir bence. Yonkou ligi bile değil sadece bu ikilinin ligi diye tahmin ediyorum ben. Wb vs shanks, kaido vs bigmom çarpışmaları gördük böyle değildiler.

Bi komutanla yonkou arasındaki farkı gördük kaç kere. Yonkoular nerdeyse yarım atıyor. Wb’nin genç hali muhtemelen big mom ve kaido’dan üstünken (kesin değil) oden gidip silah tokuşturdu adamla.
Big mom mesela bound man’ı sadece bloklayınca bile luffy yamuldu. Wb’yle öyle silah tokuşturması, wb’nin “tehlikeli bişey geliyor geride durun” demesi normal bişey değil. Hadi wb’nin babalık duyguları geldi desen roger da en iyi 2 adamına bile “yaralanmanızı istemem” deyip kendi daldı. Tamam kendi dövüşmek istedi diye yaptı bunu da reyleigh tek başına yetecek olsa reyleigh+gaban’a demezdi bence öyle bişey. Sadece rey veya gaban “shall i stop him” diyebilirdi.

Kedi ve köpek yonkou komutanıyla savaşacak seviyedeler ve sulong halleri de var. Oden bunların lideriydi. Altındaki adamlar o seviyedeyse oden’in sağ kol civarı olması çok zor. Yonkou olmasa bile kendi liginde muhtemelen. Yonkou değil ama tek de yemiyor. Kaido’yu yaralayabiliyor, wb’yle silah tokuşturabiliyor.

Akainu bi amiraldi. Kizaru’yla 10 gün dövüşmelerine bakarsak amiraller baya yakın seviye. Akainu tek başına marco+vista’nın olduğu gruba giriyordu.
Yaşlı reyleigh bile bi amiral olan kizaru’yu tutabilen biri. Ve orda “luffy’lere de yardım etmek isterdim ama eski gücümde değilim” diyor. Kizaru da “bi amiral tutuyorsun ve bu sana yetmiyor mu” diyor. Garp rey için “wb ile aynı anda 2 efsaneyle uğraşamayız” diyor. Yani belli ki reyleigh amiral ötesi bi adam. Marco’yu falan sallamaz. Bu adam bu dövüşe dahil olduysa oden’in tutmuş olması lazım. Oden’den sonraki en güçlü kişi marco ve o bi amirali yanında başkaları varken tutamıyordu.
Katılıyorum. Ama es geçtiğin yer Rayleigh'in " onunla kendin dövüşmek istiyorsun " demesi. Yani Roger bencilliğine kulp bulmuş gibi. Ben de Roger ve Newgate'i herkesten farklı görüyorum. Ama Newgate'in birinci tümeni hasta olduğunu belirtirken Gaban'a denk gitmesi de ciddi bir dövüş olmadığını gösteriyor.

Evir çevir kıvır çevir salla :D
Benim çevirecek bir olayın yok zaten hiçbir zaman tayfası Roger'ın çok daha otededir diye bir iddiam olmadı. Ama bu adamlar ölümüne savassa illa birileri ölür birilerinin olduğu yerde de savaş sonu dostça muhabbet etmezler. Çok bariz arada bir dostluk olduğu.

@Gannicus

Aldıkları yaralardan belli hacı. Bir iki yara bandı ile bu çapta adamların savaşı sonuclanmaz. Makarasına degil elbette ama ölümüne de değil.

Luffy kaç savaşın ardından düşmanı ile oturup muhabbet edip bir şeyler içti.:D

Benim çevirecek bir olayın yok zaten hiçbir zaman tayfası Roger'ın çok daha otededir diye bir iddiam olmadı. Ama bu adamlar ölümüne savassa illa birileri ölür birilerinin olduğu yerde de savaş sonu dostça muhabbet etmezler. Çok bariz arada bir dostluk olduğu.

@Gannicus

Aldıkları yaralardan belli hacı. Bir iki yara bandı ile bu çapta adamların savaşı sonuclanmaz. Makarasına degil elbette ama ölümüne de değil.

Luffy kaç savaşın ardından düşmanı ile oturup muhabbet edip bir şeyler içti.:D
Nasıl olmadı ya ? Sen yazdıklarını unutuyon herhalde ?
Dof ile Luffy de ölümüne dövüştü ama adada ölen yoktu.Adamlar üç gün dövüşmüş işte.Çevirmeye gerek yok.Adamlar denk olduğu gibi tayfaları da denk.

Saçmalamış bence. Reyleigh yaşlı haliyle Kizaruya kök söktürdü Sabaody'de. Marinford'da ise Akainu tek başına kök söktürdü Beyazsakal'ın adamlarına karşı. Gençlik dönemindeki Reyleigh ve Gaban'ın içlerinden geçmesi gerekirdi Beyazsakal Korsanlarının. Sadece Reyleigh ve Gaban güçlü gerisi zayıf olamaz. Oden'in. Reyleigh ve Gaban'dan güçlü olduğunu düşünecek olursak bu iki efsaneyi Oden karşıladıysa savaşın bu kadar uzaması belki mümkündür ama Roger'in tek darbesiyle kanlar içinde kaldı. Reyleigh bir Roger veya Whitebeard olmasa da amiral seviye biri. Oden'in Reyleigh gücünde olması mümkün mü?

Biz bunu söylediğimiz zaman bu öbür tarafı savunan grubun bir kısmı bize gülüp dalga geçiyordu, biz diyorduk ki WB korsanlarını niye küçümsüyorsunuz bu adamlar Roger korsanları ile dövüşmüş, bu arkadaşlar da diyordu ki ''ya olur mu öyle saçma şey Genç Ray bir Haki salsa hepsi gider'' diye abartıp bunu söyleyene gülüyorlardı.

Şimdi dövüşleri iyi analiz etmek ve durumu iyi idrak etmek lazım.

Yaşlı Ray Kizaru'ya denkti argümanını kullanıyorlar. Kesinlikle yanlış, Ray Kizaru'yu çizdi diyen de bir o kadar yanlış. Kizaru resmen Ray'i görmezden geldi, Ray'in önünde dururken başka yere doğru hareket etti ve Ray'de kendisini küçümseyen Kizaru'ya minik ufacık bir çizik attı, bunu öyle bir abarttılar ki, hayır sanki bunu normalde Kizaru başka yere bakmıyorken yapabilirmiş gibi falan düşündüler heralde, Jozu bile Aokiji'yi içten kanattı, Ray Kizaru başka yere bakarken yapacak o kadarını. Öbür bölüm zaten Yaşlı Ray terlemeye başlıyor, yani Kizaru ondan üstün.

Marco'ya gelirsek Kizaru hiçbir zaman Marco'ya Ray'e verdiği gibi bir vuruş şansı vermedi. Marco önce Kizaru'nun WB için yaptığı saldırıyı durdurdu, sonra tekrar Kizaru en güçlü saldırısına devam etti Marco geri durmadan Kizaru'nun saldırısının üzerine uçup Kizaru'ya tekme atıp yüzlerce metreye geriye uçurdu, yani Kizaru Marco'ya hiç üstün gözükemedi.

Üstün gözükmemesinin yanı sıra Kizaru sürekli bekleyip Marco'nun açığını kolladı, Marco bu açığı ancak WB'nin kalbi teklediğinde veriyor, bu da yetmiyor bir kor-amiralden daha yardım alıp o şekilde açık veren Marco'yu etkisiz hale getiriyor. Yani yardım almasa onu da yapamayacak.

Ondan sonra Jozu, Jozu nasıl Ray Kizaru'ya ufacık çizik attıysa, bana göre Aokiji'ye daha iyisini yapıyor içten ağzını kanatıyor. Jozu da Aokiji gibi bir Amirale yenilmiyor, ne zaman Aokiji Jozu'ya bir şey yapabiliyor? Ancak WB'nin kalbi tekleyip Marco açık verince arkasını dönünce Aokiji avantaj sağlayıp Jozu'yu yenebiliyor, bu olmasa Aokiji'de Jozu'yu yenemiyor.

Sonra Akainu WB korsanlarına tek dövüştü diyenler... WB ölmüş, Jozu yenilmiş, orada sadece doğru düzgün Marco ve Vista var, kaldı ki bunlar sadece 1 bölüm dövüşüyor, öbür bölüm denizciler birliklerini ikiye bölüp yarısı WB korsanlarına diğer yarısı BB korsanlarına saldırıyor, yani Akainu'nun yanında denizcilerin yarısı var, zaten Kizaru ile Aokiji'de BB korsanları ile ilgilenmiyor, onlarda WB korsanları ile ilgileniyor, haliyle burada denizcilerin sayısal üstünlüğü ortaya çıkıyor, kaldı ki ne Akainu Marco'ya ne de Marco Akainu'ya bir şey yapabilmiş değil. Üstelik vurduğunda Akainu fiziksel hasar almasa da Marco'dan etkilenip ''ah uh'' diye bir şeyler sayıklıyor (şok dalgası kaynaklı içten sanırım) yani Marco'ya doğru düzgün hiçbir Amiral üstünlük sağlayabilmiş değil. Bu adam gençliğinde de az buz bir şey olmaz.

Ray gençken elbette daha güçlü olacaktı, ama yine de abartmamak lazım, Kizaru'ya karşı daha iyi durur, öyle kolayca yener vesaire bunlar mümkün değil. Kizaru zaten o vuruş şansını daha güçlü bir Ray'e vermez, yerinde durur, dövüş başlar öbür bölüm Kizaru Ray'i terletemezdi. Amiral dengi Marco ve Jozu gibi, Yonko seviyesi falan mümkün olduğunu zannetmiyorum.

Genç Ray = şuan ki Shanks diyenler falan da vardı, bu da mümkün değil bana göre. Shanks pasif halde Haoshoku kullanırken yanlışlıkla gemiye hasar veren adam. Roger'da bile daha görmedik bunu (görürüz muhtemelen) yani Shanks'ın Haoshoku Haki'si değişik bir şey, Roger gibi Haki şok dalgası saldırısı tarzında saldırılar bekliyorum Shanks'tan. Üstelik bu adam net Yonko seviyesi, Kaido'yu durdurmuş, Big mom Shanks'ı yenmek istemiş ama yenememiş, emrinde Beckman gibi bir adamı bulundurabilen bir adam Shanks, bana göre Genç Ray'den üstündür yani bu argümanda geçerli değildi.

Şunu anlamak lazım, E.Oda tayfayı ve kaptanları bariz net çizgilerle ayırıyor, bizde Zoro ve Sanji seven arkadaşlar bu çizgiyi yok sayıp Luffy'ye daha yakın güçte görmek istiyorlar ama öyle değil. Şöyle bir şey var, canavar üçlü yani tayfanın geri kalanı ile farklı seviyedeler, ama kaptanda onlardan farklı seviyede. Bunun örnekleri sayısız;

Crocodile / Daz-Bon Clay ayrı seviyeler
Lucci / Kaku-Jabra ayrı seviyeler
Doflamingo / Vergo-Trebol ayrı seviye
Kaido / King-Queen ayrı seviye
Big mom / Katakuri-Smoothie aralarında yine bariz seviye farkı var
WB (hasta değilken) / Marco-Jozu aralarında yine seviye farkı var
Bu Roger içinde geçerli / Ray-Gaban aralarında bariz seviye farkı var demiştik bu bölüm gözüktü.
Shanks / Beckman, Beckman gibi bir adama seviye farkı koyabildiyse Shanks onunda seviyesi Genç Ray'den üstündür.

E.Oda bunu defalarca bize gösterdi, yani tayfa içerisinde yakın güçte rekabet oluyor, aynı seviye oluyorlar, ama kaptan ile olması neredeyse imkansız, Ray de buna dahil.
Eline sağlık güzel yazmışsın ama Jozu-Aokiji kısmı tartışmalı bana göre. Çünkü aynı Jozu, Doflamingo tarafından resmen kuklaya çevriliyor. Jozu'nun amiral ile denk olduğunu düşünmüyorum bu sebepten. Elbette açığını bulursa sağlam hasar verir, belli bir süre oyalayabilir de. Ama denklik, sanmıyorum.

Eline sağlık güzel yazmışsın ama Jozu-Aokiji kısmı tartışmalı bana göre. Çünkü aynı Jozu, Doflamingo tarafından resmen kuklaya çevriliyor. Jozu'nun amiral ile denk olduğunu düşünmüyorum bu sebepten. Elbette açığını bulursa sağlam hasar verir, belli bir süre oyalayabilir de. Ama denklik, sanmıyorum.
Sağlam hasar veremez.Anca dudak kanatabiliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık