Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Portgas D. Ace †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 248 69.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 109 30.5%

• Kullanılan toplam oy
    357
@RedTeroR
Yanlış hiçbir çıkarım yok. Tamamen kişisel fikirler üzerinden dönüyor tartışmalar. Manga onaylı bir bilgi yok düşüncelerini destekleyecek türden.

KK olmak istiyordu ama Wb ile tanışınca bu hayalinden vazgeçip babalığı KK yapmak istedi. Luffy kadar tutkusu yokmuş işte.

Güç kısmı ise işin ayrı boyutu. Hiç bu konu hakkında yorum yapmadım. Yapayım bari. :/ İki karakter de zirve gücüne ulaştığında Luffy'nin Ace'den aşağı kalmayacağından eminim. Luffy altın çocuk. Yüz yıllardır beklenen seçilmiş kişi işte. Ace en fazla Luffy'ye denk olabilirdi işin sonunda, fazlası değil. Ki Luffy bir gün Ace'i geçeceğini de söylemişti. İnanırım da hani, olmayacak bir şey değildi. Lakin bu konuda tartışmak yersiz olur elbette. Sadece mangaka bilir işin aslını.

@Shakky
Ellerine sağlık. Güzel özetlemişsin olayı. Ace yaşasa Luffy KK olamazdı gibi bir algı var ama tamamen boş bir düşünce bu. Luffy bu iş için hayatını, her şeyini adıyorken Ace sadece KK olmak istiyordu. Wb'den sonra bıraktı zaten o hayalini. Şimdi bu durumda kim KK olurdu? Potansiyel konusunda kesinlikle Ace'den aşağı kalmayan, bu işe ruhunu ortaya koyan ve inanılmaz müttefik edinme gücü olan Luffy mi yoksa Ace mi? Sen de bunlara değinmişsin zaten.

Niye gırmızı yazdın ki? :D

Yanıp tutuşmayan adam başarılı olamaz. 2+2=4 işte. Yav tartıştığımız karakterler Op'a ait. Bu seride hayaline bağlılığın, iraden her şey demektir. Klasik shounen düzeni işte. Şunların neyini açıklatıyorsun bana? :S

En yüksek potansiyeli hiç tartışmadım ben. Belirtseydin ona göre yazardım.

Bazen acayip darlatıyorsun yav. Duvara karşı yazıyormuş gibi hissediyorum ara sıra. :/

Niye gırmızı yazdın ki? :D

Yanıp tutuşmayan adam başarılı olamaz. 2+2=4 işte. Yav tartıştığımız karakterler Op'a ait. Bu seride hayaline bağlılığın, iraden her şey demektir. Klasik shounen düzeni işte. Şunların neyini açıklatıyorsun bana? :S

En yüksek potansiyeli hiç tartışmadım ben. Belirtseydin ona göre yazardım.

Bazen acayip darlatıyorsun yav. Duvara karşı yazıyormuş gibi hissediyorum ara sıra. :/
Gene aynı şeyi yazıyor ya :hhh: La illa aynı şey için mi yanıp tutuşmaları gerekiyor ? İlla herkes kk olacam diye bir yerlerini mi yırtacak ? Niye bu kadar basit birşeyi anlamamakta ısrar ediyorsun.

Size kalsa biri sırf kk olmak için fazla hevesli değil diye potansiyeli düşüyor :of:

Gene aynı şeyi yazıyor ya :hhh: La illa aynı şey için mi yanıp tutuşmaları gerekiyor ? İlla herkes kk olacam diye bir yerlerini mi yırtacak ? Niye bu kadar basit birşeyi anlamamakta ısrar ediyorsun.

Size kalsa biri sırf kk olmak için fazla hevesli değil diye potansiyeli düşüyor :of:
Tamam yav sen haklısın. :D Ben pes ettim artık. Anlatamıyorum derdimi. Neyse, yine de iftara kadar beni oyaladığın için teşekkür ederim. :artiz:

Tamam yav sen haklısın. :D Ben pes ettim artık. Anlatamıyorum derdimi. Neyse, yine de iftara kadar beni oyaladığın için teşekkür ederim. :artiz:
Gene aynı şeyleri yazıyor bak :D Herkes ezme çünkü Zoro gibi En iyi olmak istemiyorlar der çıkarım işin içinden zaten iftara az kaldı :artiz:

La bu Ace her atarlandığı adamdan kötek yiyen, her başını koyduğu işi mahveden, her kendi başına hareket etmeye kalktığında binbir çuval inciri berbat eden adam. Bunda olsa olsa ahmaklar kralı potansiyeli olur.

@Shakky
Ellerine sağlık. Güzel özetlemişsin olayı. Ace yaşasa Luffy KK olamazdı gibi bir algı var ama tamamen boş bir düşünce bu. Luffy bu iş için hayatını, her şeyini adıyorken Ace sadece KK olmak istiyordu. Wb'den sonra bıraktı zaten o hayalini. Şimdi bu durumda kim KK olurdu? Potansiyel konusunda kesinlikle Ace'den aşağı kalmayan, bu işe ruhunu ortaya koyan ve inanılmaz müttefik edinme gücü olan Luffy mi yoksa Ace mi? Sen de bunlara değinmişsin zaten.
İşte Ace'in KK isteği yoktu aslında. Luffy'nin çocukluğuna baktığımızda bir bilinç sahibi olmadan KK arzusunun yerleştiğini görüyoruz. Sanki direk Roger'ın iradesini taşıyarak doğmuş gibi, ki seri de bunu veriyor zaten; seçilmiş kişi algısıyla. Zamanla karakteri gelişiyor ve akabinde KK olmayı özgürlük olarak en doğru bir şekilde tanımlayarak bu yolda ilerliyor. Bunu Rayleigh'in Luffy'de Roger'ı gördüğü zaman algılıyoruz tam anlamıyla. Lakin Ace'de çocukluktan beri bir bilinç var, hatalı da olsa. O Korsan Kral çocuğu, KK tüm dünya tarafından en hain ilan edilen adam. Ve olmaması/doğmaması gereken bir çocuk olarak yansıyor Ace'e. Hem babasını hem KK olmayı maruz kaldığı bu baskıdan dolayı yanlış yorumluyor. Ona göre Korsan Kral olduğunda herkese kendini ispatlamış olacak, ve insanlar onu kabul edecek. Bu Ace'in çocukken KK olmayı hedeflemesinin nedeni, halbuki çözüm bu değil. Kökende hep aile vardı Ace için. Bu yüzden Beyazsakal ve tayfası özellikle karakterinde sivrilen inadını ve ön yargısını yıkabildi. Böylelikle Ace'in KK olmak istemesinin tek gayesi/sebebi çözülmüş oldu. Aslında ortada KK arzusu yoktu. Bundan mütevellit bu yönde bir irade de taşımıyordu. Ve doğal olarak KK olmayacaktı. Çünkü en baştan beri farklı bir rol verildi Ace'e.

Lakin gücü konusuna geldiğimizde epeyce gömülen bu karakter, yaşasaydı Luffy'den aşağı kalmazdı. Beyazsakal-Roger güç kıstasını örnek alabiliriz. Şu zamanlar görüyoruz ki yonkoular Luffy gibi novaları iplemeyen insanlar. Mom'ın şu ark Luffy'i ciddiye almayışı, Kaido'nun novalara yaptığı muamele ile ortada. Ki kibir konusunda diğerlerinden aşağıda kalmayan Beyazsakal, zamanında Ace'i merak etmiş ve ayağına gitmiş bir karakter. Defalarca karşısında yenilse bile karakterine, iradesine ve gücüne inandığı için tayfasına almak istedi adam. Ve kısa bir sürede 2. tümen komutanı konumuna geldi. Kara kaşıyla gözüyle veya Roger torpiliyle gelmedi o konuma Ace. Gün geçtikçe güçleniyor ve rakipleri yeniyordu. Velhasıl daha yazılır, bu çocuk güç olarak KK klasmanında biriydi.

Ace yaşasa kk olurdu arkadaşlar.Luffyden fazla şansı vardı eğer mangaka torpilini kayırmasını es geçecek olursak.Şöyle ki Ace beyazsakalı Wb ise onu kk yapmak istiyordu.Sizce hangisinin dediği olurdu.Kim baskın çıkacaktı Ace mi ? Bu irade mevzusu da değil.Ace beyazsakala çok fazla değer veriyordu gördük.Bir yerden sonra onun isteğini kabullenmek zorunda kalacaktı.Adamın ikna etmek için kullanacağı argümanlarda çok sağlamdı.Wb diyecekti ki benim çağım bitti.

Artık yaşlı,hasta kalbi tekleyen eski gücünde olmayan bir adamım diyecekti.En güçlü kalamam bu saatten sonra kk olamam diyecekti.H.haki bile kullanamıyor gördük yani.Diğer yonkolara bunu kabullendirecek bir durumda değildi.Çünkü artık sınırları belirlenmişti potansiyelinin üst sınırına çıkamazdı artık yaşlılık yüzünden.Fakat Ace öyle değildi.Babasını çok sevdiğinden de beyazsakalın bu isteğini kabullenmek zorunda kalacaktı.Birde Wb Roger gibi ölümcül hastalığa yakalansa o gazla kk olmak için elinden geleni yapardı ama bunu geçiyorum.

Beyazsakalın büyük desteğini de arkasına alarak Wb ölmeden önce kk olabilirdi.Sonuçta luffyden bile fazla potansiyele sahip erken yaşta h.haki uyandırmış öz babası Roger olan bir adamdan bahsediyoruz.Hiç geri adım atmayacak iradede birisi kk olurdu.Luffye geçilmezdi beyazsakalın son isteğinin gazıyla.Luffyden hep güçlü oldu ve olmaya devam edecekti Ace.

Ace yaşasa kk olurdu arkadaşlar.Luffyden fazla şansı vardı eğer mangaka torpilini kayırmasını es geçecek olursak.Şöyle ki Ace beyazsakalı Wb ise onu kk yapmak istiyordu.Sizce hangisinin dediği olurdu.Kim baskın çıkacaktı Ace mi ? Bu irade mevzusu da değil.Ace beyazsakala çok fazla değer veriyordu gördük.Bir yerden sonra onun isteğini kabullenmek zorunda kalacaktı.Adamın ikna etmek için kullanacağı argümanlarda çok sağlamdı.Wb diyecekti ki benim çağım bitti.

Artık yaşlı,hasta kalbi tekleyen eski gücünde olmayan bir adamım diyecekti.En güçlü kalamam bu saatten sonra kk olamam diyecekti.H.haki bile kullanamıyor gördük yani.Diğer yonkolara bunu kabullendirecek bir durumda değildi.Çünkü artık sınırları belirlenmişti potansiyelinin üst sınırına çıkamazdı artık yaşlılık yüzünden.Fakat Ace öyle değildi.Babasını çok sevdiğinden de beyazsakalın bu isteğini kabullenmek zorunda kalacaktı.Birde Wb Roger gibi ölümcül hastalığa yakalansa o gazla kk olmak için elinden geleni yapardı ama bunu geçiyorum.

Beyazsakalın büyük desteğini de arkasına alarak Wb ölmeden önce kk olabilirdi.Sonuçta luffyden bile fazla potansiyele sahip erken yaşta h.haki uyandırmış öz babası Roger olan bir adamdan bahsediyoruz.Hiç geri adım atmayacak iradede birisi kk olurdu.Luffye geçilmezdi beyazsakalın son isteğinin gazıyla.Luffyden hep güçlü oldu ve olmaya devam edecekti Ace.
Doflamingo'da erken yaşta açtı. Geldiği mevkiyi gördük. Yonkou'nun ... yalıyordu hacı. Yani böyle bir örnek varken hala daha erken yaşta h.haki açmaktan bahsediyorsun. Yahu Big Mom'ı gördük 5 yaşındaki hali ne yapıyordu. Ondan güçlü çocuk mu gördük? O da KK olamayacak ama. Mangaka kayırması torpil diyor.:D Sanki Ace KK yapacak kişi Oda olmayacak hikayesiyle. Abi şu saçma argümandan ne zaman vazgeçeceksiniz? Hiçbir anlamı yok çünkü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık