Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Portgas D. Ace †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 248 69.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 109 30.5%

• Kullanılan toplam oy
    357
Luffy'nin arkasında Shanks olduğunu işte bir sen diyorsun. Dragon olduğunu da. Dragon Luffy'nin hangi savaşında yanında oldu? Shanks ne zaman yardım etti? Ennies Lobby'de Shanks mi vardı? Dragon mu vardı? Onlarla bağlantısı olması arkasında oldukları anlamına gelmiyor. Bu bahsettiğin adamlar kendi hedefleri var. WB'nin Ace'i desteklemesi gibi değil bu olay. Bunun bariz farkındasın. Ama yeri gelince WB'ye tek attıracağın adamları( Shanks, Dragon) geliyorsun şimdi de bu şekilde kullanıyorsun.
Tek attıracak ? Yaz bakalım WB kaç kere Ace'yi kurtardı Shanks ve Dragon kaç kere Luffy'i kurtardı ?

Nerden tutsanız elinizde kalır.
Kan bağının önemsiz olduğunu derken sırf kan bağı oldu muhabbetiniz.
Arkasında dediğin adam gelip Ace'nin tayfasını dağıtıyor ve şimdiye kadar onu kurtardığını görmedik kurtarılmasına sebep oldu Luffy kurtardı ama ben sana Shanks'ın, Dragon'un Luffy kurtardığını gösterebilirim.

Uzatmayalım konu yeterince uzadı, herkes fikrine takılmaya devam etsin.

Arkadaş bir insan aynı yorumda kendini baltalar mı ? Birini görüyorlarsa diğerini neden görmesinler ? Hani akıl mantık işi mi ?

Luffy akrabalarından dolayı kk adayı gösterilmiyorsa bu Ace'nin kendi etkileyici durumunu göstermek için bir dayanak oluşturmaz mı akrabadan dolayı gösterilme olmuyor sonuçta. Mantıklı bakarsan duruma biraz ters olduğunu anlarsın yazdıklarının :D
Hayır. Şimdi asıl düşüncemi söyleyeceğim ama sevdiğim bir karakter olan Ace'in hater'ı ilan edilirim diye korkuyorum. :(

Kitabın kapağı Ace, içeriği de Luffy oluyor. Yani Luffy yaptıklarıyla KK adayı olduğunu gösteriyor, Ace de etiketi sayesinde. Anlatabildim mi? Aslında senin başlangıçta yazdığın şeylere tamamen tezat şeyler yazıyorum şu an. :/

Dahası Ace'de KK kumaşı göremedim ben. Birisinin iradesini kabul edip emrine girmiş. Bu bile bence yeterli bir sebep. Kendi hayalinden vazgeçen birisi KK olamaz bu seride. Oda'nın sürekli gözümüze soktuğu bir şey bu. Hayalinin peşinden sonuna kadar gidecek cesaretin yoksa o işi başaramazsın. Daha sonra şu her şeyin sesini duyma zımbırtısı da var. Eğer ki Ace'in de bu güce sahip olduğunu görürsek yanıldığımı kabul ederim ama. Yok göremezsek zaten sen bile savunamazsın.

Bunları neden yazdım peki? İftara daha çok var diye. :(

Luffy bir çok kişi tarafından ölümden kurtarılmış bir karakter. Ace WB ile karşılaşana kadar bu oldu mu bilmiyoruz. WB ile tanıştıktan sonra hırsının önüne set çekiyor zaten. KK olmak gibi bir kaygısı kalmıyor. Bu yüzden potansiyelini yemiş. Sadece WB ölmüş olsa, Ace şimdi en büyük KK adayıydı. O tayfanın başına geçtiği düşünülünce...
O tayfa bile kimin tayfası? WB'nin tayfası. Ölümden kurtarılması bir şey ifade etmiyor. Niçin öyle bir duruma düştüğü de önemlidir. Bu denizde mutlak güç yok. Karşına acemiyken Amiral çıkarsa zaten kurtulman ya şansına bakar ya da arkana. Yani olay da kurgu iken bizimkilerin karşısına Amiral çıkması bir şanssızlıktır. Tabiki mangaka kurtaracak. Ace'in de çaylakken karşısına çıktıysa o da bu şekilde kurtulmuştur ya da hiç karşısına çıkmamıştır. Olay bu değil zaten.

Ama Shanks ve Dragon çevresindeyken yardımları dokunmuş kişiler. Yoksa işleri Luffy'nin hayalini gerçekleştirelim arkasında olalım değil. Öyle olsa yatıp kalkıp onu eğitirdiler. Bütün güçlerini onun için seferber ederdiler. Bak WB bunu yaptı. MF'de ki savaşta adam bütün tayfasını müttefiğini getirdi. Ace'i kanatlarının altına aldı. Bilmem kaç yüz kere kendisini öldürmeye teşebbüs etmiş bir adamı yine oğlu saydı. Başka bir Yonkou'nun karşısına çıksaydı ne olurdu biliyoruz?

Tek attıracak ? Yaz bakalım WB kaç kere Ace'yi kurtardı Shanks ve Dragon kaç kere Luffy'i kurtardı ?

Nerden tutsanız elinizde kalır.
Kan bağının önemsiz olduğunu derken sırf kan bağı oldu muhabbetiniz.
Arkasında dediğin adam gelip Ace'nin tayfasını dağıtıyor ve şimdiye kadar onu kurtardığını görmedik kurtarılmasına sebep oldu Luffy kurtardı ama ben sana Shanks'ın, Dragon'un Luffy kurtardığını gösterebilirim.

Uzatmayalım konu yeterince uzadı, herkes fikrine takılmaya devam etsin.
WB 100'den fazla kez kendisini öldürmeye çalışan bir adamı affetti öldürmedi. Salaklığına verdi. Shanks Luffy'nin hayatını bir kere kurtardı. Ki onda da zaten Luffy kendilerinin arkasında laf atıp tutan haydutlara karşı onları savunduğu için. Bunun haricinde Luffy nerde kurtardı? MF diyeceksin. Ama Shanks'in Luffy için oraya geldiğini söyleyemezsin bile. Çünkü orda olduğundan haberdar olması bile olanaksız. Dragon ise babalığını zaten yapsa bu durumlara da gerek yoktu. Dragon'un eğitim verdiği Sabo'yu görüyoruz. Luffy'nin sürekli yanında olan birisi değil. Rastladığı sıra hayatını kurtarmış. Ama hayatının diğer aşamalarında sürekli onu koruyan bir baba figürü değil. Luffy'nin Alabasta olsun Ennies Lobby olsun kaç kez ölümden döndüğünü biliyoruz.

WB ise Ace'i direk kanatları altına almış. Onu korumuş. Sengoku ne diyor? WB seni kanatları altına aldı. Biz de sana ulaşabilmekten vazgeçtik.Bu tarz bir şeydi.

Konu Luffy mi ki ondan bahsedeyim? :S Ayrıca evet Luffy onların ekmeğini yedi ama burada bahsettiğimiz konudan farklı bir şekilde yedi.(Birkaç kez canını kurtardı onlar sayesinde) Luffy'nin akrabalarından dolayı onu KK adayı olarak gören yok hiç. Ace ise sırf babasından dolayı en büyük aday ilan ediliyor. Fark bu yani.
Dragon'un oğlunu bana verin diye Luffy'i kim peşledi tüm Mf boyunca. Sırf babasından dolayı Luffyde ediliyor. Hemde suan ki filo amirali tarafindan. Eski filo amirali sirf babasindan dolayi Ace'i sadece kk adayi görmüyor. Hee babasi bu Ace kk olur diye değil sadece olay uyarıdayım. :(

@Raiden Ace öldüğü için söylediklerin üzerine konuşmaya gerek yok. Ölen bir kişinin kapak olup olmamasına bakamayız sonuçta bitmiş hikayesi. Ace yaşarken Luffy kral olmalıydı o zaman haklı olabilirdin :bilmem:

@Raiden Ace öldüğü için söylediklerin üzerine konuşmaya gerek yok. Ölen bir kişinin kapak olup olmamasına bakamayız sonuçta bitmiş hikayesi. Ace yaşarken Luffy kral olmalıydı o zaman haklı olabilirdin :bilmem:
Ace bile diyor ki pişmanlığım hayalini gerçekleştireceğini göremeyecek olmam. Bak bunu Ace diyor. Direk ağzından çıkıyor.

Ace adamın dibidir hiç boşa karalamaya çalışmayın.Tamam büyük bir hata yapmıştır.Bu hata yüzünden az daha Luffy ölecekti ama bu hatasını da canını vererek telafi etmiştir.Ne ettiyse kendine etti başkalarına yanlış yapan bir adam değil Ace.

Kimse Luffynin salaklığından bahsetmiyor ama Ace yerin dibine sokulurken.Luffy adam olsaydı da kartı elinden düşürüp aptal aptal bakınmasaydı 3 yaşındaki çocuk gibi.Ace bu büyük hatasından dönecekti yada kurtulacaktı belki ama luffy sağolsun buna en ufak bir olanak bile tanımadı.Belki yine kendini öldürtecekken araya marco gibi başkaları girecekti geleceği kimse bilemez.Fakat luffy için kendini feda etmek zorunda kalınca bu ihtimal de sıfırlandı.Adam magmaya kafa attı resmen akainu içinden geçmedi onu da not düşeyim ek olarak.Ezerken çarpıtmayın.

Kısacası Ace'in ölümünde neredeyse Ace'in kendisi kadar Luffy de suçludur.Zaten biraz da ondan o kadar büyük şok yaşadı ölüm esnasında bence.Benim yüzümden öldü diye düşünerek iyice bilincini kaybetti luffy o da hatalıydı.

Wb arkasında kısmına gelince Wb arkasından destek verse bu adama doğru düzgün h.haki kullanmayı öğretirdi.Wb sadece yanında manevi destek olmuş o kadar.Rayleigh'in katkısının onda birini güç ve gelişim anlamında vermediği bariz.

@Alpamis @Raiden yaptığınız tespitler baştan aşağı tutarsız eğer sizin düşündüğünüz şekilde devam etse bile tutarsız.

Tekrar anlatayım. Birinin kapak diğerinin içerik olması için ki öyle olduğunu farzetsek bile aralarından biri öldüğü için bu geçersiz sayılır çünkü adam ölmüş. Bahsettiğiniz durum ikisi yaşarken vuku bulmalı.

Bunun yanında tespiti baştan yanlış çünkü aynı hedefe koşan iki kişiyi kıyaslamıyorsun. Eğer Ace'nin nihai hedefi kklik olsaydı haklı olurdunuz ki çocuğun kklikle ilgilenmediğini anlamışsınızdır şimdiye kadar heralde.

Sonuçta biz burda Ace'nin kk olmak için ilk aday olduğunu söylerken illa kk olacak diye bişey dayatmıyoruz potansiyel olarak en üste çıkacak kişi denildiğinde akla gelen ilk kişi olduğunu ve bunun haklı sebeplere dayandığını yazıyoruz.

Sonuç olarak Sengoku'nun ve diğer bir kaç karekterlerin söyledikleri bizim söylediklerimizden daha ehimmiyetli olmalı çünkü daha fazla bilgililer bizden ve onlarda durumun Ace lehine olduğunu söylüyor.

Luffy evet büyük bir kan bağının devamını sağlıyor, yetenekli ve potansiyelli biri ama Ace yaşarken ikinci sırada kalacak biriydi bana göre. Size göre değildir yapacak bişey yok.

Ace yaşasaydı KK olamazdı. Çünkü bu yönde bir arzusu yoktu aslında. Ace gibi kafasına koyduğunu yapan inada sahip bir karakterin böyle bir amacı olsaydı gerçekten bir şekilde bu yolda ilerlerdi. Beyazsakal'ın emrine girmezdi. Ama asıl amacının/arzusunun aile olması, bir baba özlemi taşıması, kendini öz babasının yarattığı algıdan bağımsız bir şekilde insanlara kabul ettirmek istemesi KK iradesini kırdı. Çocukken bile KK olacağım derken açıklama olarak böylece herkes beni kabul edecek diyen bir velet bu. Tamamen dışlanmışlığın ve yalnızlığın getirdiği bir amaç/çözümdü Korsan Kral olmak Ace için. Son sözleri karakterin varoluş amacını çok net özetliyor, "Benim doğmam iyi miydi?"

Bu açıdan @Raiden dediklerine katılıyorum.

Lakin Ace yaşasaydı güç ve konum açısından Beyazsakal gibi olacaktı. Luffy'e güç ve irade açısından tam anlamıyla tek potansiyel rakipti. Serinin dinamiğini incelediğimizde Ace'in ileride Luffy'le doğru orantıda güçleneceği bir gerçek. Beyazsakal'ın aile olgusu Ace'le devam etti. Belki de Beyazsakal için bu yüzden Ace bu kadar önemliydi. Keza Roger'ın amacı/arzusu da Luffy ile devam ediyor.

@Alpamis @Raiden yaptığınız tespitler baştan aşağı tutarsız eğer sizin düşündüğünüz şekilde devam etse bile tutarsız.

Tekrar anlatayım. Birinin kapak diğerinin içerik olması için ki öyle olduğunu farzetsek bile aralarından biri öldüğü için bu geçersiz sayılır çünkü adam ölmüş. Bahsettiğiniz durum ikisi yaşarken vuku bulmalı.

Bunun yanında tespiti baştan yanlış çünkü aynı hedefe koşan iki kişiyi kıyaslamıyorsun. Eğer Ace'nin nihai hedefi kklik olsaydı haklı olurdunuz ki çocuğun kklikle ilgilenmediğini anlamışsınızdır şimdiye kadar heralde.

Sonuçta biz burda Ace'nin kk olmak için ilk aday olduğunu söylerken illa kk olacak diye bişey dayatmıyoruz potansiyel olarak en üste çıkacak kişi denildiğinde akla gelen ilk kişi olduğundan ve bunun haklı sebeplere dayandığından konuşuyoruz.

Sonuç olarak Sengoku'nun ve diğer bir kaç karekterlerin söyledikleri bizim söylediklerimizden daha ehimmiyetli olmalı çünkü daha fazla bilgililer bizden ve onlarda durumun Ace lehine olduğunu söylüyor.

Luffy evet büyük bir kan bağının devamını sağlıyor, yetenekli ve potansiyelli biri ama Ace yaşarken ikinci sırada kalacak biriydi bana göre. Size göre değildir yapacak bişey yok.
Yahu Ace'in gücünden söz eden kim. Ben gücüne bir şey demiyorum. Ama KK potansiyelini gücüne göre söylemediler. Sengoku felan bile bunu gücünden dolayı değil babasından dolayı potansiyel olarak yorumluyor. Ama ben kan bağının önemli olmadığınıda zaten söylüyorum. Bu OP evreninde güç olarak değil aynı bizim evrenimizdeki gibi yorumluyorlar. Sonuçta bizim dünyamızda da okumuş bir aileden okumuş bir çocuk beklersin. Babanın suçları ailesine de yansır. Öyle olmasa bile o şekilde değerlendirir insanlar.

Kralın çocuğunda kral potansiyeli görmeleri kadar doğal bir şey yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık