Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Portgas D. Ace vs. Donquixote Doflamingo

Hangisi Alır?

• Ace alır

Kullanılan: 85 41.5%
  • Doffy alır

Kullanılan: 110 53.7%
  • Yenişemezler.

Kullanılan: 10 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    205
Ace'in diğer 2 tip hakiyi de kullanildiği açıklanmıştı diye hatırlıyorum. Sadece meyve gücüyle WB'nin 2. adamı olmak saçma olurdu.
Açıklanmış olabilir ama gösterilmedi. Adam bildiğin bam güm meyve tabanlı saldırıyordu. Şimdi bu adamda silahlanma hakisini değerlendirirken neye göre belirleyeceğiz ? Şu seviyeye gelmiş diye tahmin mi yürüteceğiz ? Bundan bahsetmiştim yoksa açıklanması bir anlam ifade etmiyor bence. Hakisini kullandığını görseydik o zaman değişirdi.

Açıklanmış olabilir ama gösterilmedi. Adam bildiğin bam güm meyve tabanlı saldırıyordu. Şimdi bu adamda silahlanma hakisini değerlendirirken neye göre belirleyeceğiz ? Şu seviyeye gelmiş diye tahmin mi yürüteceğiz ? Bundan bahsetmiştim yoksa açıklanması bir anlam ifade etmiyor bence. Hakisini kullandığını görseydik o zaman değişirdi.
Zaman atlamasından önce haki olayı tam olarak oturtulamadığı için görmememiz normal. Karşılaştırma konusu ilgimi çekmiyor, ama açıklanmış bir bilgiden sonra haki kullandığını kabullenmemiz gerekiyor.

Zaman atlamasından önce haki olayı tam olarak oturtulamadığı için görmememiz normal. Karşılaştırma konusu ilgimi çekmiyor, ama açıklanmış bir bilgiden sonra haki kullandığını kabullenmemiz gerekiyor.
yav ben diyorum ki doffy gibi haki kullancısı ile karşılaştıracaksam bu ace karakterinin haki seviyesini bilmem gerekiyor. Elimizde bu adamın haki kullandığına dair bir şey görmedik, sadece açıklanan bilgilere göre "haki kullanabiliyor" diyoruz. Ben haki bilmiyor gibi bir argüman sunmadım zaten.

Novel’da shabondy’de bi armament kullanıcısıyla dövüşüyordu. Adamın suratına hiken attığında armament yüzünden hasar verememişti. Orda daha sonra kendisi de armament kullanıyor ve rakibin armamentini aşınca hiken tekniği hasar veriyor.

Ace zaten yakın dövüşe giren biri. Logia onun yumruğunu güçlendiriyordu. O yüzden “hiken” diye isim yapmış. Bu tabi tahmin ama armamenti düşük olmamalı.

Yamato da jinbei de tank gibi karakterler. Who’nun parmakları kırıldı jinbei’nin armamente vurunca. Ace bunlarla dövüşürken iyi armamente sahip olmasa shabondy’de olduğu gibi sıkıntı yaşardı. Ve bu daha çaylak hali.

Novel’da shabondy’de bi armament kullanıcısıyla dövüşüyordu. Adamın suratına hiken attığında armament yüzünden hasar verememişti. Orda daha sonra kendisi de armament kullanıyor ve rakibin armamentini aşınca hiken tekniği hasar veriyor.

Ace zaten yakın dövüşe giren biri. Logia onun yumruğunu güçlendiriyordu. O yüzden “hiken” diye isim yapmış. Bu tabi tahmin ama armamenti düşük olmamalı.

Yamato da jinbei de tank gibi karakterler. Who’nun parmakları kırıldı jinbei’nin armamente vurunca. Ace bunlarla dövüşürken iyi armamente sahip olmasa shabondy’de olduğu gibi sıkıntı yaşardı. Ve bu daha çaylak hali.
Smoker ile karşılaşması bunlardan çok sonra. O sıralar Smoker'a bir şey yapamamıştı.. Açıkcası karakterlerin güçleri retcon yiyor bu bir gerçek. Özellikle hakiyi bence bu kadar yaygın kullandırmayacaktı. Şu an yaygın ama gelişmiş versiyonlarını çıkardı. O yüzden çoğu karaktere buna oturtmak için mecbur değişklik yaptı güçlerinde.

Smoker ile karşılaşması bunlardan çok sonra. O sıralar Smoker'a bir şey yapamamıştı.. Açıkcası karakterlerin güçleri retcon yiyor bu bir gerçek. Özellikle hakiyi bence bu kadar yaygın kullandırmayacaktı. Şu an yaygın ama gelişmiş versiyonlarını çıkardı. O yüzden çoğu karaktere buna oturtmak için mecbur değişklik yaptı güçlerinde.
Smoker’la dövüşmedi ki. Ateş ağı yapıp dönüyor hemen. Anime yüzünden milletin aklında çok farklı kalmış.

Smoker’la dövüşmedi ki. Ateş ağı yapıp dönüyor hemen. Anime yüzünden milletin aklında çok farklı kalmış.
Teach Luffy'nin hakisine her defasında bir yorum atmış ama Ace için hiç bahsetmemisti. Dediğim gibi öncesinde bence çok fazla kişinin kullanabildigi güç olarak çıkmayacaktı. Logialar yenilmez gibi gozukecekti bence ama Oda fikir değiştirdi. Serinin başlarında Logia meyveler için söylenenlere bakınca baştaki amacından farklı olduğu ortada bence haki muhabbetinin.

timeskip öncesi karakterleri, timeskip sonrası karakterler ile karşılaştırmak anlamsız, ikisinin aynı zamandaki güçlerini karşılaştırmak lazım. ace öldüğü için timeskip sonrasına uydurmak saçma oluyor ama dof'un timeskip öncesi hali ile ace karşılaştırılabilir.

timeskip öncesi logia en büyük güç iken, timeskip sonrası haki en büyük güç oldu. bir nevi timeskip öncesi zirve olan karakterlerin gücü çöp oldu.
mesela denizcilerin en tepesindekilerden kizaru, timeskip sonrası hakisi olan bir g5 komutanına bile yenilebilir gözüküyor. halbuki aralarında uçurum var.

Tekleyecek gücü olduğu ispatlamadı aksine doffy smokerın üstünde tepinirken tekleyebilirdi. Ama buzundan kurtuldu işte. "Ben yenemiyorum bu adamın peşinde amiral takın" demiş gibi yansıtmıyorum ama sen doffy'nin kuzana tek gideceğini söylersen onu argüman olarak kullanırım tabi. Madem doffyi teklemesi bu kadar kolay direk tekleyebilirdi engelleyen ne ? Üstüne arkadaşı smokerı ne hale soktu. Teklenebilecek adam onun gözünde böceğin tekidir zaten, dikkate bile almayıp kafasına buzu çaksaymış. Ace'nin gücü değerlendirirken ise neye göre değerlendirelim ? Ortada adamın gösterilmiş hakisi mi var? Sadece kral hakisi olduğu biliniyor ki onu da bilinçli kullanıp kullanmadığı belli değil. Yani Ace'nin mevcut gücünü Doffy'den üstün tutacak hiç bir done yok elimizde.

Ace 2y önce işlenmiş bir karakter o yüzden hakisi yoktur gibi bir şey demiyorum ama ne konuşsak havada kalacak bir karakter kendisi. Gösterilene göre de doffy her konuda üstün duruyor adama. Eğer dediğin gibi ateş ipi yakabilseydi bunu dressrosa arcında ateş meyvesinin sahibi saboda görürdük diye düşünüyorum. O iplere amiralin meteoru bile bir şey yapamadı.
Sana tekrar izle dememin sebebi buydu işte. Oradaki olay Kuzanın Smoker'ı koruması. Savaşta değiller. Kuzanla savaşsaydı anında dondurup icabına bakardı dedim. Ortada savaş falan yok tekrar izle lütfen. Kuzan'ın aklından geçeni ben ne biliyim. Yer altına sızmıştır ve Doffy'i bir denizci için öldürdüğünün duyulmasını istememiştir belki . Bin tane sebep var. Yok gibi konuşuyorsun hala. Ace konusundaysa söylediklerime tekrar bak. Ben de aynı şeyi söylüyorum.Sadece Kuzan ile olan ilişkilerine bakarak Ace'in güçsüz olmadığını söyledim. Ayrıca zaten benim söylediğim de tekrar ediyorum aynı şey. Doffy gösterildiği dönemle Ace'inki farklı. Ama Ace 'in daha güçlü olması için sebep çok daha fazla benim gözümde. Luffy Don Chinjao ile başa baş savaşıp Doffy ile de başa baş savaşmış birisi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık