Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Portgas D. Ace vs. Donquixote Doflamingo

Hangisi Alır?

• Ace alır

Kullanılan: 85 41.5%
  • Doffy alır

Kullanılan: 110 53.7%
  • Yenişemezler.

Kullanılan: 10 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    205
Önce Hakilerini karşılaştıralım
-Haoshoku no Haki seviyeleri bence denktir. Çünkü ikisi de çocukken açtı ve ve Ace daha çaylak iken İstediği gibi kullanabiliyordu.
-Busoshoku no Haki seviyelerine bakarsak Doffy üstün gelir çünkü daha uzun süredir kullanıyor.
-Kenbunshoku no Hakilerine gelirsek ikisinin de seride bu Haki türünü kullanmadığından sadece bildikleri bilindiğinden yine denk diyeceğim.
-Hakilerini karşılaştırdığımızda Doflamingo üstün geliyor.
Fiziksel Güçleri
-Doflamingo'nun hatırı sayılır bir gücü ve dayanıklılığı var bunu Sanji ve Luffy ile dövüşürken görmüştük.
-Ace'in doğuştan gelen ve çocukluğundan beri eğiterek geliştirdiği bir ham gücü var bir canavar diyebiliriz. Ne yazık ki Logia tipi ve saldırı gücü çok yüksek bir şeytan meyvesi yiyince biraz paslandı ama o haliyle bile bir savaş lordu olan ve sadece Kaba Kuvvet ve Hakisini kullanan Jimbe ile Denk dövüştü ve Yine Jimbe gibi kaba kuvvet ile dövüşen Yamato ile de denk kaldı. (Tabi Yamato şeytan meyvesi kullanmamıştı yada henüz yememişti.)
-Fiziksel güçlerini karşılaştırdığımızda bana kalırsa Ace ufak bir farkla üstün geliyor.
Şeytan Meyvesi Yetenekleri
-Doflamingo Şeytan Meyvesini çok genç yaşta yedi ve yeteneklerini geliştirdi sonunda şeytan meyvesini uyandırarak serideki en iyi şeytan meyvesi kullanıcılarından biri oldu.
-Ace Şeytan Meyvesini yedikten sonra güçlerine çok güvendi ama bu sayede şeytan meyvesini çok iyi kullanmaya başladı çok fazla saldırı şekli geliştirdi.
Şeytan Meyvesi yetenekleri karşılaştırdığımda bana göre Doflamingo az farkla üstün geliyor.
Eğer bu iki karakter arasında bir dövüş olsaydı bana göre yüksek zorlukta Doflamingo alırdı.
- ace'in çaylakken istediği gibi kullanabildiği nerede geçiyor ? Seride hiç kullanmadı çocukluğu dışında

- bu çok düz ve saçma bir mantık kusura bakma.. kim daha uzun kullanıyor o daha iyi..

- gözlem dof nasıl kullanmadı ? Baby5ile eğleniyordu .d

Diğerleri de işte senin yorumlamaların bir şey diyemeyeceğim diğer çıkarımlar yapılabilir.

Bence öyle düşünme,bir karakter yatıp emekli olmadığı ve aşırı yaşlanmadığı taktirde gelişebilir.

Jinbe çok badireler atlattı o Ace dövüşünden sonra,illaki gelişmiştir.
Bence her karakter gelişi mantığını bırakmamız gerekiyor bu benim şahsi fikrim. Bazı karakterler artık zirve hallerinde herkesi gelişir şeklinde yorumladığımız takdirde çaylak olmanın seride bir anlamı kalmıyor.. Sakazuki, Kuzan'ı yendi diye ben daha da güçlendiği düşünmüyorum.

- ace'in çaylakken istediği gibi kullanabildiği nerede geçiyor ? Seride hiç kullanmadı çocukluğu dışında

- bu çok düz ve saçma bir mantık kusura bakma.. kim daha uzun kullanıyor o daha iyi..

- gözlem dof nasıl kullanmadı ? Baby5ile eğleniyordu .d

Diğerleri de işte senin yorumlamaların bir şey diyemeyeceğim diğer çıkarımlar yapılabilir.
-Seri ile aynı evrende geçen Ace ve Maça korsanları ile ilgili olan spin-off serisinde yolculuğunun başında East Blue'da Sixis adasında kanatlı bir canavarı uzaklaştırmak için kullanıyordu.(Shanks'ın kolunu alan canavara yaptığının aynısı.)

-Sadece daha uzun kullandığı için değil yani daha uzun kullanması demek daha fazla düşmanla karşılaşmış demek ve Haki daha fazla düşmanla karşılaştıkça güçlenen bir güç.

-Fandom'da Doffy'nin Ace ile ilgili aynı şekilde sadece Vivre-Card'da Kenbunshoku no Haki kullanabildiği yazıyor bende Baby 5 ile kullandığını hatırlamıyorum ama olmuş olabilir ama sonuçta ikisi de kullana biliyor ve Katakuri gibi ileri seviye kullana bildikleri bilinmiyor.

Ace'in gücü gündeme geldiği zamanlarda serideki güç kavramı şu anki hali gibi değildi. Ben Ace alır diyorum.Bence Marineford savaşı şu an yapılıyor olsaydı sonuç belki değişmezdi . Çünkü güçlü bir yonkou tayfasının yenildiği gösterilmesi amaçlanmıştı. Ancak bir çok kişi Marineford savaşını tek taraflı bir savaş olarak gördü. Bunun en büyük sebebi haki konusunun hikayeye tam yedirilmemesiydi. Sözlerimin en büyük ispatı olarak Doflamingo'nun Marineford'daki haliyle sonraki halini karşılaştırmam. Ace Doffy'i çok çok büyük ihtimalle yener hatta belki telleri yakma gibi özellikleri olurdu diye tahmin ediyorum. Sonuçta Doffy'i tekleyebilecek bir karakter olarak gördüğümüz Kuzan'ın saldırısını başa baş karşılayabilecek kadar meyve gücü , Luffy ile meyvesiz kapışabilen bir fiziksel gücü olan Ace'in haki seviyesi tamamen belirsiz. Bence Doffy'i kesinlikle yenerdi.

Ace'in gücü gündeme geldiği zamanlarda serideki güç kavramı şu anki hali gibi değildi. Ben Ace alır diyorum.Bence Marineford savaşı şu an yapılıyor olsaydı sonuç belki değişmezdi . Çünkü güçlü bir yonkou tayfasının yenildiği gösterilmesi amaçlanmıştı. Ancak bir çok kişi Marineford savaşını tek taraflı bir savaş olarak gördü. Bunun en büyük sebebi haki konusunun hikayeye tam yedirilmemesiydi. Sözlerimin en büyük ispatı olarak Doflamingo'nun Marineford'daki haliyle sonraki halini karşılaştırmam. Ace Doffy'i çok çok büyük ihtimalle yener hatta belki telleri yakma gibi özellikleri olurdu diye tahmin ediyorum. Sonuçta Doffy'i tekleyebilecek bir karakter olarak gördüğümüz Kuzan'ın saldırısını başa baş karşılayabilecek kadar meyve gücü , Luffy ile meyvesiz kapışabilen bir fiziksel gücü olan Ace'in haki seviyesi tamamen belirsiz. Bence Doffy'i kesinlikle yenerdi.
Kuzanın doffyi tekleyecek gücü olsa punk hazard da yapardı zaten. Üstüne bir de peşine amiralleri takın demezdi. Ace donutluk karakter fazlası değil :D

Kuzanın doffyi tekleyecek gücü olsa punk hazard da yapardı zaten. Üstüne bir de peşine amiralleri takın demezdi. Ace donutluk karakter fazlası değil :D
Zaten tekleyecek gücü olduğunu ispatladı ya. Sahneye tekrardan bakabilirsin. Kuzan'ın öldürecek gücü var diye illa öldürmesi mi lazımdı ? anlamadım yorumunu. Tehlikeli adam ve oralık karışacak diye amiral takın dedi .Ben yenemiyorum bu adamı peşine amiral takın demiş gibi yansıtmışsın . Ace konusunda yazdıklarım da ortada . Karşı argümanın varsa söyle ona göre cevabını veriyim.

Son çıkan ace mangasını canon kabul edersek ace alır doffyi. İleri düzey gözlem hakisi kullanıp wb meyve kullanmasına rağmen elini yakıyor wbnin

teklemez de iki atar dogru
Son çıkan ace mangasını canon kabul edersek ace alır doffyi. İleri düzey gözlem hakisi kullanıp wb meyve kullanmasına rağmen elini yakıyor wbnin
canon olmayan bir sey icin bu kadar ugrasilmaz

Zaten tekleyecek gücü olduğunu ispatladı ya. Sahneye tekrardan bakabilirsin. Kuzan'ın öldürecek gücü var diye illa öldürmesi mi lazımdı ? anlamadım yorumunu. Tehlikeli adam ve oralık karışacak diye amiral takın dedi .Ben yenemiyorum bu adamı peşine amiral takın demiş gibi yansıtmışsın . Ace konusunda yazdıklarım da ortada . Karşı argümanın varsa söyle ona göre cevabını veriyim.
Tekleyecek gücü olduğu ispatlamadı aksine doffy smokerın üstünde tepinirken tekleyebilirdi. Ama buzundan kurtuldu işte. "Ben yenemiyorum bu adamın peşinde amiral takın" demiş gibi yansıtmıyorum ama sen doffy'nin kuzana tek gideceğini söylersen onu argüman olarak kullanırım tabi. Madem doffyi teklemesi bu kadar kolay direk tekleyebilirdi engelleyen ne ? Üstüne arkadaşı smokerı ne hale soktu. Teklenebilecek adam onun gözünde böceğin tekidir zaten, dikkate bile almayıp kafasına buzu çaksaymış. Ace'nin gücü değerlendirirken ise neye göre değerlendirelim ? Ortada adamın gösterilmiş hakisi mi var? Sadece kral hakisi olduğu biliniyor ki onu da bilinçli kullanıp kullanmadığı belli değil. Yani Ace'nin mevcut gücünü Doffy'den üstün tutacak hiç bir done yok elimizde.

Ace 2y önce işlenmiş bir karakter o yüzden hakisi yoktur gibi bir şey demiyorum ama ne konuşsak havada kalacak bir karakter kendisi. Gösterilene göre de doffy her konuda üstün duruyor adama. Eğer dediğin gibi ateş ipi yakabilseydi bunu dressrosa arcında ateş meyvesinin sahibi saboda görürdük diye düşünüyorum. O iplere amiralin meteoru bile bir şey yapamadı.

Tekleyecek gücü olduğu ispatlamadı aksine doffy smokerın üstünde tepinirken tekleyebilirdi. Ama buzundan kurtuldu işte. "Ben yenemiyorum bu adamın peşinde amiral takın" demiş gibi yansıtmıyorum ama sen doffy'nin kuzana tek gideceğini söylersen onu argüman olarak kullanırım tabi. Madem doffyi teklemesi bu kadar kolay direk tekleyebilirdi engelleyen ne ? Üstüne arkadaşı smokerı ne hale soktu. Teklenebilecek adam onun gözünde böceğin tekidir zaten, dikkate bile almayıp kafasına buzu çaksaymış. Ace'nin gücü değerlendirirken ise neye göre değerlendirelim ? Ortada adamın gösterilmiş hakisi mi var? Sadece kral hakisi olduğu biliniyor ki onu da bilinçli kullanıp kullanmadığı belli değil. Yani Ace'nin mevcut gücünü Doffy'den üstün tutacak hiç bir done yok elimizde.

Ace 2y önce işlenmiş bir karakter o yüzden hakisi yoktur gibi bir şey demiyorum ama ne konuşsak havada kalacak bir karakter kendisi. Gösterilene göre de doffy her konuda üstün duruyor adama. Eğer dediğin gibi ateş ipi yakabilseydi bunu dressrosa arcında ateş meyvesinin sahibi saboda görürdük diye düşünüyorum. O iplere amiralin meteoru bile bir şey yapamadı.
Ace'in diğer 2 tip hakiyi de kullanildiği açıklanmıştı diye hatırlıyorum. Sadece meyve gücüyle WB'nin 2. adamı olmak saçma olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık