Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Portgas D. Ace Hakkında

Ace Roger gibi davrandı. Luffy gibi davrandı. Adam gibi adamlık yaptı.

D. iradesi bu demektir. Luffy olmasa belki öyle güme gitmeyecekti.
Normalde belli bir süre savaşırdı Akainu ile de işte senaryo.

Yedirmeyiz Ace'i!

kör topal

Bu arada Ace sevdiğim karakterlerdendir. Kendisini severim hani bazı sahneleri güldüren bazıları duygulandıran iyi bir karakterdir. Ama gitti salak gibi öldü ya ona çok gıcık oldum yahu.

Sevmediğim bi yönü yok bi Luffy fanı olarak.Niye Luffy fanı olduğumu belirttim?Çünkü Luffy de bazen aptallık yapıyor.Ama Luffy bu kadar gömülmüyor.Mesela Teach'i kovalaması.Yahu arkadaşı öldürülmüş hemde e-kendi tümenindeki biri tarafından.Napacaktı?Tabiiki öç isteyecekti. Ya da Akainu'ya atarlanması.Herif kendisinin babamdır dediği adama laf atıyor.Napaydı?Diğer tümenlerin dönmemesi hata.Marco mesela.Ace ölmüş Luffy'ye saldırınca giriyor araya.Neymiş tüm Wblerin onursuzluğu olurmuş.Lan Eşşoleşşek sen takım arkadaşını vermişsin Luffy'yi korusan ne.Neyse konudan sapmayayım

Luffy'yi örnek vermemdeki sebep Luffy'nin de benzer şeyler yapması.Mesela kutsala yumruk atması.Hatchan yahut Pappug söylememişmiydi amiral gelecek onlara zarar gelirse diye.Tayfasını tehlikeye atmadı mı öyle olunca.Ama ben dahil çoğunluk içimin yağları eridi adamsın Luffy diyor bu hareketine.Teach'i takip etti diye aptallıkla suçalnıyor.Napaydı?Teach'in aldığı meyve yanına kar mı kalaydı.(Gerçği yinede kar kaldı ama bu ayrı bi mesele.) Kolay mı koca Wb'nin tümenin öldürüp kaçmak.Wb'nin bizzat arayıp bulup Teach'in ümüğünü sıkması gerekirdi aslında :(

Luffy olmasa ölüyordu yalnız.
Söz için atarlanması salaklık olmamalı.
Savaşabilecek güce sahipti fakat yanında yem olacak birisi vardı işte.

Tayfasına ve arkadaşlarına değer veren herkes Ace'in yaptığını yapardı.
Anime mantığıyla düşünmek lazım.

Oda'ya sorulsa bu soru salaklık yaptı diyeceğini sanmıyorum.

İchiryu

Ace adam gibi adamdır. Avatarımla da oldukça benzer yanı var.

Unknown

Söz için atarlanması salaklık olmamalı.
Savaşabilecek güce sahipti fakat yanında yem olacak birisi vardı işte.

Tayfasına ve arkadaşlarına değer veren herkes Ace'in yaptığını yapardı.
Anime mantığıyla düşünmek lazım.

Oda'ya sorulsa bu soru salaklık yaptı diyeceğini sanmıyorum.
Orada ki durumları savaşmak değildi. Tek başına olsa yine yenilecekti ama en azından tehlikeye atacak birisi yoktu etrafta. Orada koruması gereken bir tayfa ve küçük kardeşi var. Atar yaparsa düşman her türlü zayıf halkaya saldırır. Bu basit bir şey orada kaçmaktan başka seçenek yoktu. Atarlandı ve sonuç olarak öldü başka bir açıklaması yok.

Ace saldırırken ahada sakazukinin kelleyi aldım demediki bence güç farkını bile bile sırf cesaretinden ve değer verdiği normlar yüzünden atar yaptı.Bunu Luffy defalarca kez yaptı zaten normalde ölürdüde ama senaryo :D

Orada ki durumları savaşmak değildi. Tek başına olsa yine yenilecekti ama en azından tehlikeye atacak birisi yoktu etrafta. Orada koruması gereken bir tayfa ve küçük kardeşi var. Atar yaparsa düşman her türlü zayıf halkaya saldırır. Bu basit bir şey orada kaçmaktan başka seçenek yoktu. Atarlandı ve sonuç olarak öldü başka bir açıklaması yok.
Mangaka hikayede ölmesi için tasarlamış bu karakteri ve böyle bir ölüm çizmiş.
Buna ''salaklık yaptı işte zaaaa balon Ace xd'' diyemem.

D.'lerin karakteri ya da Roger'ın karakteri bu işte. Luffy yaptı baş karakter olduğu için ölmedi Ace de ölmesi gerektiği için öldü.
Bu karakter ölmeyecek olsaydı gene atarlanacaktı fakat direnecekti, Shanks gelip kurtaracaktı.

Roger, Shanks, Luffy de böyle yapardı büyük ihtimal. Karakterleri bu şekilde gösterildi.
Anime mantığına göre bu salaklık veya mallık olmamalı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık